Záleží vám na dobrom vzduchu? Otestovali sme TOP zvlhčovače vzduchu

Všimli ste si niekedy, že vzduch začína byť počas zimných mesiacov suchší? Chladný vzduch totiž neobsahuje rovnaké množstvo vlhkosti ako teplý letný vzduch. K efektu suchého vzduchu prispieva aj skutočnosť, že prevádzka vášho vykurovacieho systému môže odstrániť ďalšiu vlhkosť zo vzduchu a vzduch vo vašom domove bude ešte suchší. To  vedie k suchej, svrbivej a popraskanej koži, ktorá je nepríjemná a potenciálne škodlivá pre vaše zdravie.

Našťastie existuje nástroj, ktorý môže v tejto situácii pomôcť. Zvlhčovač. Terapia zvlhčovačom dodáva vzduchu vlhkosť, aby sa zabránilo vysušeniu, ktoré môže spôsobiť podráždenie v mnohých častiach tela. Zvlhčovače môžu byť obzvlášť účinné pri liečbe suchosti pokožky, nosa, hrdla a pier. Môžu tiež zmierniť niektoré príznaky spôsobené chrípkou alebo nachladnutím. Preto ak vám záleží na dobrom vzduchu a sucho je to, s čím bojujete, zvlhčovač je riešením.

difúzer

Aké benefity ponúka zvlhčovač vzduchu?

Vlhkosť funguje ako prírodné zvlhčujúce činidlo a zvlhčovač tak prospieva nielen vám a určitým vašim zdravotným stavom, ale aj vášmu domovu a to nasledovne:

 

●     prechladnutie a chrípka - vlhkosť umožňuje malým chĺpkom v nose sa pohybovať a vykonávať svoju prácu odfiltrovaním baktérií a vírusov prechladnutia a chrípky. Keď sa nad tým zamyslíte, dáva to zmysel. Chrípková sezóna sa každoročne kryje s poklesom teploty a vlhkosti, takže zvýšenie vlhkosti vo vašom dome môže zabrániť prenosu vírusov vo vašom dome.

●     suchá pokožka - teplo, prúdiace cez váš domov v zimných mesiacoch, môže zanechať pokožku napnutú, suchú a svrbivú, najmä pokožku na rukách, ktorá má menej mazových žliaz. Pery v zime častejšie a ľahšie popraskajú.

●     chrápanie - suchý vzduch môže prispieť - dokonca zvýšiť závažnosť príznakov chrápania. Stáva sa to preto, že nedostatočná vlhkosť vzduchu spôsobuje opuch hrdla a upchatý nos.

●     nosoústne dutiny - nízka vlhkosť je známa tým, že vysušuje vaše sínusové cesty a v najhoršom prípade to môže viesť k diskomfortu v nose, sínusovému tlaku, bolestiam hlavy a dokonca aj ku krvácaniu z nosa.

●     izbové rastliny - mnohé z najobľúbenejších izbových rastlín pochádzajú z džungle, čo znamená, že sa im darí v prostredí, kde je vo vzduchu množstvo vlhkosti. Keď je vzduch príliš suchý, môže to rastlinám spôsobiť problémy, vrátane straty listov, suchých špičiek listov a spomaleného rastu. Očividne to bude všetko závisieť od typu rastlín, ktoré máte doma, ale používanie zvlhčovača vzduchu dáva vašej vnútornej záhrade väčšiu šancu prosperovať.

●     nábytok a podlahy - drevené prvky, ako sú podlahy a nábytok, negatívne reagujú na kolísanie vlhkosti. Keď sú drevené predmety príliš suché, je možné, že prasknú a rozštiepia sa. Ak máte vo svojom dome optimálnu úroveň vlhkosti, chránite aj pružnosť a celistvosť svojho dreveného nábytku.

 

Aká vlhkosť je správna vlhkosť?

Zvlhčovanie vzduchu môže byť prospešné, ale prílišná vlhkosť môže spôsobiť zdravotné problémy. Vysoká úroveň vlhkosti môže zhoršiť dýchacie problémy a vytvárať vo vzduchu nepríjemnú vlhkosť. Optimálna úroveň vlhkosti zdravého vzduchu sa pohybuje od 25% do 55% relatívnej vlhkosti. Nízka vlhkosť vzduchu pod 25% je nezdravá a vlhkosť vyššia ako 55% môže podporovať rast plesní, baktérií, húb a roztočov. Pri pohľade na okná často zistíte, že máte príliš vlhký vzduch. Kondenzát nahromadený na oknách je známkou prílišnej humidity.

 

Aby ste udržali správnu úroveň vnútornej vlhkosti, musíte ju vedieť zmerať. Meranie úrovne vlhkosti v reálnom čase je jednoduché, rýchle a lacné pomocou digitálneho vlhkomera. Tieto zariadenia na batérie zobrazujú presné údaje o aktuálnej úrovni vlhkosti a teploty a niektoré obsahujú ďalšie funkcie, ako je konverzia stupňov Celzia/Fahrenheita, upozornenia na príliš vysokú, alebo nízku úroveň vlhkosti a podsvietenie. Mnoho zvlhčovačov ponúka vstavané vlhkomery a senzory ovládania vlhkosti známe ako hygrostaty, ktoré vám pomôžu presne zmerať a upraviť vlhkosť vzduchu v domácnosti. Vlhkosť testujte denne, najmä ak má niekto vo vašej domácnosti alergiu alebo astmu.

 

Pre aký zvlhčovač sa rozhodnúť?

Aby sme vám uľahčili výber, otestovali sme najlepšie zvlhčovače vzduchu, ktoré momentálne trh ponúka a vedeli vám tak poradiť pri rozhodovaní. V našom teste si prvenstvo vybojoval model Klarstein VapoAir, ktorý vám v krátkosti aj predstavíme.

 zvlhovač

Zvlhčovač vzduchu Klarstein VapoAir

V zásade je jeho obsluha veľmi jednoduchá. Nádrž je možné vybrať a plní sa cez otvor na spodnej strane. Nie je to intuitívne, ale väčšina zvlhčovačov je takto skonštruovaná. Po naplnení a vložení nádrže na vodu a pripojení zariadenia k napájaniu je možné všetky ďalšie nastavenia a funkcie zariadenia VapoAir pohodlne vykonať pomocou ovládacieho panela. Praktická je najmä detská poistka, ktorá chráni pred neúmyselnými zmenami nastavení. Požadovanú vlhkosť vzduchu medzi 30 a 75 %  je možné nastaviť v krokoch po 5 % a jednotka sa po jej dosiahnutí automaticky prepne do pohotovostného režimu. Voliteľná funkcia ohrevu paru nielen mierne zahreje, ale spôsobí jej jemnejšie odparovanie a distribúciu. Na dávkovanie hmly má dva výstupy, ktoré je možné otáčať o 360 ° nezávisle na sebe. Zariadenie je vybavené tromi voliteľnými úrovňami hmly a dokáže vyhovieť všetkým individuálnym požiadavkám na zvlhčovanie. Keramický filter, ktorý je integrovaný v nádrži, čistí a zmäkčuje vodu.

 

Výrobca neuvádza veľkosť miestnosti, ale dá sa to odvodiť od podobných modelov. Technicky veľmi podobný Klarstein Cubix má tiež 5,5 l nádrž na vodu a výkon hmly 350 ml za hodinu, ale namiesto 3 má 7 úrovní intenzity a odporúča sa pre miestnosti do 50 metrov štvorcových. VapoAir je preto vhodný do miestností do maximálnej veľkosti 50 metrov štvorcových.

Medzi vlastnosti, ktorými si nás tento model získal, patrí veľkorysá nádrž na vodu, funkcia predohrevu pre teplú hmlu

časovač, automatické vypnutie, detská poistka, aróma difuzér a v neposlednom rade, pre značku Klarstein typický, zaujímavý dizajn.

 

Toto je samozrejme len jedna z mnohých možností, ktoré sú k dispozícii, preto vám aspoň v skratke načrtneme čomu je vo všeobecnosti potrebné venovať pozornosť pri výbere vhodného zvlhčovača vzduchu.

difuzér

Nákupné tipy

●     zamyslite sa nad tým, do ktorej miestnosti zvlhčovač pôjde - možno si uchodíte nohy pri hľadaní zvlhčovača s čo najväčšou kapacitou. Nie je to dobrý nápad. Príliš veľa vlhkosti vo vzduchu môže podporovať rast organizmov, vrátane roztočov a dokonca môže viesť k vzniku plesní. Kúpte zvlhčovač vzduchu iba s takým výstupom vlhkosti, ktorý daná miestnosť potrebuje. Veľkosť miestnosti je dobrý spôsob, ako určiť potrebný výstup vlhkosti zo zvlhčovača. Zistite rozlohu plochy, či už ide o vašu spálňu, celý dom, alebo o vašu kanceláriu a riaďte sa potom údajmi na štítku daného modelu.

●     dôležité je aj jednoduché použitie - chcete zvlhčovač, s ktorým sa dá ľahko manipulovať, či už je to stolný alebo podlahový model. Pri odparovacích zvlhčovačoch sa uistite, že je výmena knôtu jednoduchá a hospodárna; ako často ho musíte vymieňať sa líši podľa modelu a ako často zvlhčovač používate. Hľadaj užívateľsky prívetivé ovládacie prvky a dobre viditeľné displeje úrovne vlhkosti a nastavení. Dnešné zvlhčovače ponúkajú už množstvo funkcií a ovládacích prvkov, ktoré spríjemňujú používanie.

●     zvážte ako ľahko sa udržiava - Niektoré zvlhčovače sa čistia jednoduchšie ako iné, preto si v recenziách zvlhčovačov overte skóre praktickosti pre každý model a zistite, s čím ste pri výbere modelu ochotní žiť. Vo všeobecnosti musíte zvlhčovač vypustiť, opláchnuť a vysušiť denne; dodržujte pokyny výrobcu pre bežné čistenie. Ak zvlhčovač nie je správne vyčistený, mikroorganizmy môžu v nádrži rásť, šíriť sa vzduchom a môžu byť príčinou respiračných problémov. Ak svoj zvlhčovač nebudete dlhší čas používať, pred uskladnením ho dôkladne vyčistite a potom znova pred prvým použitím.

 

 

Zdroje informácií:

●     https://www.andatechdistribution.com.au/blogs/resources/top-7-reasons-invest-humidifier

●     https://www.healthline.com/health/humidifiers-and-health


Späť

Rekonštrukcia kúpeľne

Častým problémom pri rekonštrukcii kúpeľne býva na samotnom začiatku odstraňovanie umakartu. Ak sa pri rekonštrukcii kúpeľne rozhodnete pre jeho likvidáciu, musíte sa najprv rozhodnúť o tom, či nová tvár kúpeľne bude kopírovať jej predošlý charakter, alebo sa pustíte do úplne novej vizáže vašej kúpeľne. Ak si vyberiete prvú možnosť, tak odstránením umakartových stien získate väčšiu výšku v miestnosti. Samotné odstránenie umakartových stien trvá len niekoľko hodín, takže z hľadiska úspory času by to nemal byť problém. Prvé komplikácie pri..

Zvláštny duch podkrovia

 Ako vystaviť podkrovie?Od čoho závisí konečná podoba?Typy striechPodlaha v podkrovíZaizolujte dôkladneVykurovanie a teplá vodaMateriály na výstavbuHrajte sa so svetlomSvetlo prenikajúce cez štítyHra s tieňom, farbami a drevom Kto už v podkroví býval, pozná ten neopísateľný pocit slobody, nekonvenčnosti a tajomna, plný svetla a priestoru. Akoby tam zastal čas a človek tam nepatril ani do neba, ani na zem. Podkrovie vonkoncom nemusí a ani neslúži výhradne na bývanie. Jeho definícia môže byť niekedy odlišná či celkom výnimočná. Niekto si tam suší vypraté..

Stavebné uzávery v mestách

Stavebná úzávera ako správne konanieStavebné uzávery a kúpa pozemkuPrípad SlatinkaStavebné uzávery v hlavnom mestePrípad Karlova VesSúčasť strategického vývoja mesta či obce alebo len hra mestských poslancov? Aj takéto otázky sa môžu niekomu vynoriť pri pojme stavebná uzávera. V každom prípade, ide o závažný krok v histórii rozvoja každého mesta a obce, ktorý si vyžaduje dokonalé naplánovanie a preskúmanie celej situácie. A čo je vlastne stavebná uzávera? Rozhodnutie stavebného úradu, že sa na nejakom konkrétnom území nesmie robiť určitý druh činnosti...

Zima sa už blíži: Kto je zodpovedný za sneh padajúci z balkónov? Zima sa už blíži: Kto je zodpovedný za sneh padajúci z balkónov?

Ani sa nenazdáme a o pár mesiacov tu máme zimu, ktorá je charakteristická nielen nízkymi teplotami, ale aj snehom a ľadom, ktoré sa môžu v nevhodnej chvíli premeniť na život ohrozujúcu situáciu s vážnymi následkami. Zranenie človeka padajúcim snehom alebo tvrdým ľadom zo strechy budovy, balkóna alebo markízy môže byť vážne a vám, ako majiteľovi takejto stavby alebo nehnuteľnosti spôsobiť nemalé problémy. Mnohí však ani netušia, že ako majitelia sú za sneh a cencúle padajúce z ich balkónov alebo modernej markízy vôbec zodpovední a hrozí im..

Základné požiadavky na vnútorné prostredie bytových a nebytových budov z hľadiska tepelno-vlhkostnej mikroklímy - byty nižšieho štandardu a ubytovacie zariadenia

V oblasti práva sociálneho zabezpečenia vydalo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky (MZ SR) dňa 18.06.2008 vyhlášku č. 259/2008 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na vnútorné prostredie budov a o minimálnych požiadavkách na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia. Predmetná právna úprava vychádza zo zákona č. 355/2007 Z. z. o ochrane, podpore a rozvoji verejného zdravia, konkrétne z jeho ustanovenia § 62 ods. 1 písm. f), ktoré splnomocnilo MZ SR vydať predmetnú vyhlášku. Táto obsahuje právnu úpravu a podrobnosti týkajúce sa nehnuteľností..

Podnájom bytu (časti bytu) nielen v judikatúre súdov

Právnym základom podnájmu je podnájomná zmluva, ktorej forma nie je predpísaná,. Vychádzajúc z ust. § 865 a 686 Občianskeho zákonníka, ktoré upravujú otázku nájmu bytu, je nepochybné, že podnájomná zmluva k bytu môže byť uzavretá aj inak než písomne, teda ústne alebo konkludentne. Táto by mala obsahovať okrem iného podmienky skončenia podnájmu a to najmä možnosť dať výpoveď zo strany prenajímateľa. Pre vznik podnájomného vzťahu je potrebná zmluva, teda konsenzus medzi nájomcom a treťou osobou - teda podnájomníkom, a najmä - pre kreáciu podnájomného..

Najlepšie investície do nehnutelnosti ...

Real estate quoats - Slovak Nehnutelnosti

Súčasná podoba finančných úverov

„Hypotéka, slovo ktoré sa v poslednom období hrnie na nás snáď zo všetkých strán. Na celom svete sa stala synonymom finančnej krízy. My si ju však budeme v tomto článku všímať ako produkt, pomocou ktorého si môžeme zabezpečiť svoj sen o bývaní. Z tohto dôvodu sme oslovili niekoľko finančných inštitúcií na Slovenskom finančnom trhu, aby mám pomocou modelových príkladov ponúkli svoje produkty.“Čo by ste mali vedieť o úveroch na bývanieNa začiatku by sme si mali povedať, na čo vlastne hypotekárny úver slúži. Tento druh služby pre klienta znamená..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.