Vianočné darčeky majú byť praktické a šité na mieru

Už pociťujete mierny vianočný stres, chytá vás nákupná horúčka a intenzívne uvažujete, aké darčeky si tento rok od vás rozbalia vaši blízki pod vianočným stromčekom? Nenechávajte si nákupy na poslednú chvíľu, vybavte sa všetkým potrebným s predstihom a pár dní pred Vianocami si už len nalejte varené víno, na tanier dajte medovníky, vyložte si nohy a pozrite si romantický vianočný film.

darčeky

Kam s darčekmi?

Predtým, ako vám dáme zaujímavé, praktické a moderné tipy na darčeky, mali by ste si nájsť tajné miesto, kde ich budete môcť ukryť pred zvedavými očami vašich členov rodiny. Ak máte možnosť odložiť si ich napríklad v kancelárii, ste o krok vpred, avšak aj doma sa dá nájsť miesto, kam druhí nepôjdu.

 

Práve priestranné komody sú skvelou skrýšou, kam si môžete odložiť už kúpené darčeky pod vianočný stromček. Ak máte doma komodu, prípadne len jej časť, ktorá je určená na vaše veci a nikto iný z domácnosti vám do týchto šuplíkov či skriniek nechodí, je to ideálne miesto na udržanie prekvapenia, kým príde jeho čas po štedrovečernej večeri. Komody vám ponúkajú dostatok priestoru, pretože sú spravidla hlboké, majú viacero oddelených častí a zväčša majú aj veľké šuplíky. Takže skrýšu na darčeky máte vyriešenú!

Už len vybrať správny darček pre každého z rodiny

Predtým, ako sa pustíte do bláznivého nakupovania darčekov v štýle "beriem všetko, čo mi príde pod ruku", sa zamyslite nad jednou vecou. Dnes už mnoho ľudí má materiálne doma všetko, čo potrebuje a čo chce. Vianoce sú teda o robení radosti a darčeky by mali mať nejakú pridanú hodnotu. Samozrejme, neopomeňte praktickú stránku, aby boli aj využiteľné a nesadal na ne zbytočne len prach.

 

Jedným z tipov na tohtoročné Vianoce sú nástenné plagáty, ktoré aktuálne dominujú ako interiérové dekorácie všade, kam sa pozriete. Farebný, čiernobiely, konkrétny, abstraktný, malý, veľký, v ráme i bez neho. Možností je mnoho a vám už len zostáva vybrať na základe osobnosti človeka, pre ktorého plagát vyberáte, aký konkrétny kúsok zvolíte. Ak sa trafíte do štýlu, uvidíte tú radosť. Navyše bude daný človek pri každom pohľade na plagát vidieť vedľa neho aj vašu tvár. A presne o tom je čaro Vianoc!


darčeky

Ešte jeden materiálny tip na vianočný darček, ktorý sa nestratí v žiadnej domácnosti, sú nápadité a zaujímavé obliečky na paplóny. S týmto darčekom ulahodíte nielen dospelým, ale aj deťom, keďže ponuka detských vzorov je nekonečná. Tu však musíte dopredu vedieť rozmery, na aký paplón vlastne obliečky kupujete, aby ste následne nemali starosti s výmenou tovaru.

Nezabúdajte na zážitky

 

Je neodškriepiteľným faktom, že zážitky a spomienky ostanú v mysli a srdci navždy. Práve preto je skvelým tipom na darček aj nejaký zážitok. Nemusíte hneď kupovať zoskok z lietadla, aj keď pre adrenalínových nadšencov je aj to možnosť. Pokojne stačí poukaz na masáž, lístky do kina či divadla, prípadne vstup na únikovú hru.

 

Keď sa všetky tieto miesta otvoria a budú fungovať bez obmedzení, môžete si spolu ako rodina či s priateľmi vyraziť a využiť vianočný darček spoločne. Ak napríklad niekto rád behá či športuje, kúpte mu registráciu na nejaký závod alebo vstup do posilňovne. Pre najmenšie deti sú k dispozícii rôzne lekcie plávania, cvičenie či detské kútiky. Takto urobíte dvojnásobnú radosť rodičovi aj dieťaťu.

 

Fantázii sa medze nekladú. Zážitkovým darčekom môžete vytiahnuť druhú osobu z komfortnej zóny napríklad vstupom do kryokomory alebo ju zoberiete na lietanie v tuneli. A viete, čo sa hovorí. Zdieľaná radosť je dvojnásobná, tak rovno kúpte zážitok pre dvoch a možno to budete práve vy, kto bude tieto momenty zažívať tiež.


Späť

Kúpeľňa Kúpeľňa

 Každý z nás chce, aby jeho kúpeľňa vyzerala dobre, sviežo a zároveň príjemne. Je to miestnosť, v ktorej, aj keď si to málokto z nás uvedomuje, trávime množstvo času. Sme s vlastnou sprchou a umývadlom spojení viac, než si dokážeme pripustiť. Je len prirodzené, že sa v tejto možno najmenšej miestnosti našej domácnosti chceme cítiť príjemne. Starosti spojené s udržiavaním kúpeľne v čistote sa týkajú každého z nás, preto je na mieste povedať si pár faktov o materiáloch, obkladačkách, umývadlách, sprchách, vlastne sa budeme snažiť venovať..

Ako by mala vyzerať detská izba

Koniec leta využíva veľa rodín na rekonštruovanie svojich príbytkov v rámci vyčerpania dovoleniek. Medzi takto často upravované izby patrí hlavne detská izba. Niekto to robí z dôvodu očakávania milého prírastku do rodiny, či už svoje odrastené ratolesti pripravuje na ďalší školský rok. O tom, ako by takáto miestnosť mala vyzerať, kam je najlepšie umiestniť posteľ a ostatný nábytok alebo ako správne osvetliť miestnosť sa dočítate nižšie. Ak sa dieťa narodí Po narodení dieťaťa preberajú rodičia úplne iné funkcie ako doposiaľ. Dostávajú..

Dochádzanie za štúdiom a prácou a realitný trh

Málokto pochybuje o tom, že čierny trh s nehnuteľnosťami je mimoriadne rozvetvený a úspešný. Netýka sa iba nejakej vyhranenej skupiny obyvateľstva; vo všeobecnosti však možno povedať, že „cieľovou skupinou“ tohto problému sú mladí ľudia, konkrétne tí, ktorí z rôznych dôvodov, väčšinou však za prácou, prichádzajú do veľkých miest. Byty sú tam drahé a na vybavenie hypotéky je potrebný pravidelný príjem v takej výške, aká sa dosahuje väčšinou po rokoch praxe. Niet sa teda čo diviť, že je medzi čiernymi nájomníkmi toľko mladých absolventov;..

Komunikácia medzi správcom a vlastníkmi bytov - otázka efektivity

Komunikácia medzi správcom a vlastníkmi bytov - otázka efektivity   „Minulý rok došlo v našom dome ku zmene správy, ktorú pôvodne vykonávalo spoločenstvo vlastníkov. Toto spoločenstvo však stále je registrované ako existujúce. To je pomimo, avšak podstatným problémom je komunikácia so správcovskou spoločnosťou, ktorá spravuje náš dom. V dome, ktorý má dva vchody – predný a zadný - sú vytrhané mnohé svetelné spínače, svetlo možno zapnúť len na niektorých z dvoch poschodí, príp. na prízemí, čo značne komplikuje..

Občianska a trestná zodpovednosť za protiprávne obmedzovanie práv užívať nehnuteľnosť

„Každý má právo vlastniť majetok. Vlastnícke právo všetkých vlastníkov má rovnaký zákonný obsah a ochranu. Majetok nadobudnutý v rozpore s právnym poriadkom ochranu nepožíva. Dedenie sa zaručuje. Vlastníctvo zaväzuje. Nemožno ho zneužiť na ujmu práv iných a v rozpore so všeobecnými záujmami chránenými zákonom. Výkon vlastníckych práv nesmie poškodzovať ľudské zdravie, prírodu, kultúrne pamiatky a životné prostredie nad mieru ustanovenú zákonom.“ (Ústava Slovenskej republiky, článok 20 ods. 1 a 3)  V roku 1993 som uzavrela manželstvo..

Zákon o ukončení a spôsobe usporiadania niektorých nájomných vzťahov k bytom - postupný koniec regulovaného nájmu?

Vláda slovenskej republiky vydala dňa 6.apríla 2011 uznesenie, ktorým schválila návrh zákona o ukončení a spôsobe usporiadania niektorých nájomných vzťahov k bytom a o doplnení zákona Národnej rady Slovenskej republiky č. 18/1996 Z. z. o cenách v znení neskorších predpisov. Počas letných prázdnin predmetný zákon vyšiel dňa 5. augusta 2011 v Zbierke zákonov, čiastka 84/2011 v podobe zákona č. 260/2011 Z. z. Predmetom tejto právnej úpravy sú právne vzťahy pri ukončení niektorých nájomných vzťahov k bytom a podmienky poskytnutia bytovej..

Vývoj cien bytov V Bratislave v roku 2007

Analýza cien bytov v Bratislave sa robila z plnohodnotných 13.410 údajov za obdobie od januára do decembra 2007. Priemerná cena m2 bytu v Sk sa vypočítavala bez výrazných odchýliek narúšajúcich trend. Oddelene sa vypočítavali ceny novostavieb od cien starých bytov, aby sa odhalil ich vplyv na rast cien starých bytov. Graf č.1: Tento graf poukazuje na to, že 34% z celkovej ponuky bytov pripadalo na ponuku novostavieb. Toto malo zákonitý vplyv na vývoj celkovej výslednej ceny, ktorú novostavby ťahali nahor.Graf č.2: Tento graf ukazuje, že najväčší podiel na množstve..

Aké sú ceny nehnutelnosti - realitná bublina 2018?

Ako zistiť, či sú nehnuteľnosti nadhodnotené a či kúpou nehnuteľnosti neriskujeme?   Veľmi dobrým zdrojom informácií o tom, či ceny nehnuteľností sú príliš vysoké alebo či sa už nachádzame v oblasti realitnej bubliny a cena za nehnuteľnosť nepredstavuje reálnu hodnotu, ktorú poskytne obytný priestor jej vlastníkovi prostredníctvom možnosti bývania na veľa rokov je kompozitný index, ktorý počíta Národná banka Slovenska.  Ako uvádzajú analytici ÚMS (NBS) ceny nehnuteľností sa v roku 2018 nachádzajú v pásme VZOSTUPU, ďaleko od pásma BUBLINY...

Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. - financovanie a registrácia

     Jedným z najčastejších spôsobov financovania kúpy nehnuteľnosti je hypotekárny úver. Hypotekárny úver je využívaný na riešenie otázky bývania v prípade, že záujemca o kúpu napr. bytu nedisponuje dostatočnou finančnou hotovosťou. Účelom záložného práva (z lat. hypotheca) je zabezpečiť pohľadávku a jej príslušenstvo. Z toho dôvodu existencia záložného práva je závislá od existencie pohľadávky, ktorú zabezpečuje. V prvom rade predstavuje donútenie dlžníka, aby splnil svoj záväzok a v prípade, že záväzok nie je riadne..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.