Predaj nehnuteľnosti, ako zvýšiť hodnotu bytu pred predajom v 7 krokoch.

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu. Tu je 7 krokov, ako zvýšiť hodnotu vášho bytu pred predajom.

 renovácia bytu

1. Vylepšenie vzhľadu a výber správnych farieb

Prvým krokom je vylepšenie vzhľadu bytu. To môžete urobiť tým, že použijete svetlé a jasné farby na steny a vyberiete moderný nábytok. Tieto zmeny môžu zvýšiť atraktivitu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Vzhľad bytu môže veľmi ovplyvniť to, ako sa v ňom cítite a ako sa bude páčiť potenciálnym nájomcom alebo kupcom. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete byt zlepšiť, aby vyzeral čo najlepšie. Farby hrajú dôležitú úlohu pri vzhľade bytu  pocitoch v ňom. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché a neutrálne farby, ako je biela, sivá alebo tmavohnedá, ktoré sú ľahko kombinovateľné s ostatnými prvkami interiéru. Prečítajte si o monochroimatizme v našom článku. Ak sa chcete odvážiť a dať do bytu viac farieb, môžete zvoliť výraznejšie tóny ako žltú, zelenú alebo modrú. Všetky totiž majú pozitývny vplyv na ľudskú psychyku, ak sa správne nakombinujú. Prečítajte si o vplyve farieb na trh.sk.

 

2. Optimalizácia priestoru

Optimalizácia priestoru je ďalším krokom, ktorý vám pomôže zvýšiť hodnotu bytu a domu. Môžete to dosiahnuť tým, že odstránite nepotrebný nábytok alebo ho vymeníte za menšie kúsky. Taktiež môžete vytvoriť viac priestoru tým, že odstránite prekážky v pohybe alebo premiestnite nábytok na vhodnejšie miesto, aby ste na pohľad dostali veľký priestor.  Ak máte malý byt, môžete ho opticky zväčšiť tým, že použijete jednoduché triky, ako je výber nábytku s kombinovaným využitím alebo odstránenie prebytočných vecí bez praktického účelu. Stúl môže byť pracovný aj jedálenský. Skriňa v sebe môže po stiahnutí obsahovať posteľ či stôl. Pohovka a obývačkový gauč sa môže rozťahovať na posteľ  a podobne. V inom čase potom využijete ten istý priestor na viac účelov a prakticky zväčšíte priestor bytu.  Veľký priestor zase pôsobí na človeka tak, že sa v ňom stratí a nikde nemá pocit intimity (nie je chránený). Vtedy priestor môžete opticky rozdeliť nábytkom alebo dekoráciou a vytvoriť aspoň čiastočne intímne zóny.

 

3. Modernizácia

Modernizácia je ďalším spôsobom, ako zvýšiť hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že vymeníte staré spotrebiče za nové a modernizujete kúpeľňu a kuchyňu. Tieto zmeny môžu pridať hodnotu bytu a zlepšiť jeho funkčnosť. Moderný alebo starodávny nábytok je ďalším dôležitým prvkom, ktorý môže ovplyvniť náladu v byte alebo dome. Môžete vymeniť starý nábytok za nový, alebo ho len premaľovať, zrenovovať  alebo prešiť a pretiahnuť novou látkou, aby vyzeral čerstvý a nový. Môžete tiež vymeniť koberce alebo závesy, ak sú poškodené alebo nevhodné.

Zlepšenie kúpeľne a kuchyne, pretože kúpeľňa a kuchyňa sú dôležité miesta pre nájomcov a kupcov. Je dôležité, aby boli čisté a pekne upravené bez viditeľného poškodenia. Môžete nainštalovať nové umývadlo alebo vodovodné batérie, vymeniť starý obklad za nový alebo namaľovať steny, aby vyzerali sviežo. V kuchyni môžete tiež aspoň čiastočne vymeniť staré spotrebiče za nové alebo povymieňať drevené dosky na pracovnej ploche, čo nieje až tak vysoký náklad v porovnaní s prínosom na pocitoch a vôni v byte.

 

4. Použitie prírodných materiálov a dekoratívnych prvkov

Použitie prírodných materiálov ako drevo, kameň a kremeň môže tiež pridať hodnotu bytu. Tieto materiály sú trvanlivé a pridávajú bytu štýl a eleganciu, môžu vytvárať sviežu atmosféru a často lepšiu vôňu. Dekoratívne prvky, ako sú kvety, obrazy alebo vázy, môžu tiež ovplyvniť vzhľad bytu. Môžete ich použiť na ozdobenie stien alebo na vyplnenie prázdnych priestorov v dome. Môžete tiež použiť dekoratívne poličky alebo knižnice na uloženie kníh alebo iných predmetov, ale nesmú byť zaplnené množstvom kníh a predmetov. Stále treba mať na mysli ich dekoratívny účel a uprataný vzdušný vzhľad.

 

 5. Upravte osvetlenie a zosilnite prichádzajúce svetlo

Dobré osvetlenie môže pridať hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že použijete výkonnejšie svetlá alebo pridáte ďalšie zdroje svetla, ako sú stropné svietidlá alebo stolové lampy. Toto vám pomôže vytvoriť svetlý a príjemný priestor, ktorý bude atraktívny pre potenciálnych kupcov. Osvetlenie je veľmi  dôležité, aby ste mali dobrý pocit z priestoru. Intenzitu svetla tiež zvýši, ak zmeníte staré žiarovky a neónky za nové s vysokou účinnosťou. Venujte pozornosť farbe svetla slnečné svetlo v širokom spektre je pre človeka prirodzené. Žlté svetlo, ktoré pripomína svetlo, môže zlepšovať náladu a pocity v byte a biele svetlo je vhodnejšie skôr na prácu a sústredenie. Moderné sletlá umožňujú farbu meniť podľa potreby a využitia, zvážte ich inštaláciu. Môžete tiež zvýšiť množstvo svetla v byte a rozšíriť priestor tým, že vystrihnete záclony alebo závesy, odstránite tmavú farbu závesov z pohľadu cez deň, aby nerobili temný dojem.

 

6. Zlepšenie bezpečnosti a pohodlia

Zlepšenie bezpečnosti bytu môže prispieť k hodnote kažej nehnuteľnosti. Nikto nechce zažiť nepríjemnosti s vykradnutím a každý chce mať istotu ochrany vo svojom súkromí. Môžete to urobiť tým, že nainštalujete bezpečnejšie zámky na dvere alebo aj bezpečnostné dvere, ďalej bezpečnostné kamery alebo alarmy. Tieto zmeny pomôžu zvýšiť pocit bezpečia pre budúcich obyvateľov bytu. Pohodlie môžete nainštalovať klimatizačný systém a zlepšiť prúdenie vzduchu alebo vykonať izolačné práce, aby bol byt teplejší a pohodlnejší. Niektoré druhy izolácie okien a dverí sú veľmi lacné a prinesú veľký úžitok. Prievan a hluk z vonka je nepríjemnosťou, na ktorú vás veľa záujemcov o bat a dom upozorní ako na negatívum. V niektorých prípadoch môže ísť aj o vnikajúci pach z vonka alebo iných miestností a to je ozaj nepríjemné už pri prvej návšteve nehnuteľnosti.

 

7. Údržba a opravy

Posledným krokom je údržba a opravy bytu. Je dôležité, aby ste vykonali potrebné opravy a údržbu, aby ste zabránili ďalším problémom. Malá prevencia je často výrazne lacnejšia ako následná drahá oprava zničených častí domu. Tieto opravy môžu zahŕňať opravu únikov tepla a vnikaniu vlhkosti, výmenu elektrických vedení alebo výmenu či opravu okien. Týmto spôsobom môžete zaistiť, že byt bude v dobrej kondícii a bude mať dlhodobo čo najvyššiu hodnotu.

 predaj bytu

V závere, zlepšenie vzhľadu bytu je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zvýšiť jeho hodnotu a atraktívnosť pre nájomcov alebo kupcov. Môžete začať s jednoduchými úpravami a postupne pridávať ďalšie zlepšenia, aby bol váš byt pripravený na predaj alebo prenájom. Dôležité je zachovať harmóniu a používať kvalitné materiály, aby bol váš byt vizuálne atraktívny a funkčný. Nezabudnite, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na celkový vzhľad a hodnotu realít. Dôležité je tiež udržiavať obytný priestor čistý a uprataný, aby vyzeral atraktívne pre potenciálnych nájomcov alebo kupcov. Tým, že budete postupovať podľa týchto 7 krokov, môžete zvýšiť hodnotu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Investície do realít sa vám v budúcnosti vrátia a pomôžu vám dosiahnuť lepšiu cenu pri vyjednávaní. V konečnom dôsledku je kľúčom k úspešnému vytvoreniu príjemného a atraktívneho vzhľadu bytu kreativita a starostlivosť o detaily. Takže neváhajte a začnite s úpravami už dnes!

Späť

Ako zariadiť garsónku, aby pôsobila vzdušne a útulne Ako zariadiť garsónku, aby pôsobila vzdušne a útulne

Dokonca aj garsónka s podlahovou plochou 25 m2 môže pôsobiť vzdušne a harmonicky, ak viete, ako na to. Medzi osvedčené tipy a triky, ktoré používajú bytoví dizajnéri, patrí použitie závesného nábytku, multifunkčných zostáv a posuvných dverí so skrytou zárubňou. Rozčlenenie do zón Pri zariaďovaní garsónky vezmite na vedomie, že sa jedná v podstate o malý priestor ktorý používate na denné činnosti aj spánok. Byt preto rozčleňte na zóny - ideálne na kuchynskú, obývaciu a odpočinkovú zónu. ​K ilúzii viacerých miestností môžete použiť..

Novinky v prenájme nehnuteľností

Prenájom nehnuteľností je pre mnohých vlastníkov bytov či rodinných domov celkom slušným vedľajším príjmom do rodinného rozpočtu. Nie je žiadnym tajomstvom, že Slováci sú v tomto ohľadne celkom podnikavým národom. A keďže tam, kde sa dajú zarobiť celkom slušné peniaze, ide akosi ruka v ruke aj časté neplnenie si daňovej povinnosti. Aj kvôli tomuto nešváru pripravilo Daňové riaditeľstvo Slovenskej republiky (DR SR) novinky, ktoré by mali platiť od budúceho roka 2010. Daňová povinnosť Daňová povinnosť je slovné spojenie, pri ktorom spozornie snáď..

Ako urobiť z vašej spálne najlepšie miesto v dome? Ako urobiť z vašej spálne najlepšie miesto v dome?

Kvalitný odpočinok je vo všeobecnosti kľúčom k efektívnej práci a emočnému zdraviu. To je pravdepodobne dôvod, prečo v tomto stave strávime až tretinu svojho života. Znamená to, že spálňa má nielen v našej existencii, ale aj v interiéri osobitnú a významnú úlohu. Žiaľ, len minimum z nás tomuto problému venuje dostatočnú pozornosť, čoho dôsledkom je nielen naše dlhodobé fyzické, ale aj psychické vyčerpanie. Aby ste tým zbytočne vy ani vaše okolie dlhodobo netrpeli, prezradíme vám, ako si z tohto priestoru urobiť najlepšie miesto v dome. Začnite pekne..

Nájomná zmluva I.

Rada by som dala do prenájmu môj byt, lebo sa chystám odcestovať do cudziny na brigádu. V byte býva so mnou moja sestra, neviem či je možné prenajať napr. len jednu - dve izby. Aké sú moje práva, povinnosti v súvislosti s nájmom, musí byť zmluva písomná alebo stačí ústna dohoda? Ďakujem za odpoveď.Inge T., Považská BystricaNájomná zmluva je dvoj a viacstranný právny vzťah, v rámci ktorého prenajímateľ prenecháva za odplatu nájomcovi vec, aby ju dočasne užíval alebo z nej bral aj úžitky, pričom prenajímateľ je povinný prenechať prenajatú vec nájomcovi..

Výstavba ihrísk pre deti - ako po novom?

Naša obec disponuje pozemkom, na ktorom by sme chceli obnoviť materskú škôlku, zriadiť detské ihrisko, ktoré by malo byť prístupné pre všetky deti. Ihrisko bude vybudované svojpomocne s pomocou našich obyvateľov, tiež financované zo zbierky. Dostala sa nám informácia, že ihriská musia spĺňať nejaké nové a prísne kritériá, v opačnom prípade by nebolo možné ihrisko pre deti - preliezačky, pieskovisko a pod. sprístupniť deťom. Musí by teda ihrisko vybudované podľa nejakých noriem (napr. kovové), vraj EÚ niečo uzákonila. Ktorý zákon upravuje spôsob výstavby..

Novela právnej úpravy vlastníctva bytov a nebytových priestorov II

Vážení čitatelia. V predchádzajúcom čísle Kompletného trhu nehnuteľností sme sa venovali novele právnej úpravy vlastníctva bytov a nebytových priestorov upravenej zákonom č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov, ktorá bola prijatá a vyšla v Zbierke zákonov ako zákon č. 70/2010 Z. z. Okrem eliminácie nejednoznačnosti a nezrovnalostí týkajúcich sa úloh správcu bytového domu, vzťahov medzi vlastníkmi bytov a nebytových priestorov a správcom, príp. orgánmi spoločenstva vlastníkov bytov ako aj úpravy zakladania spoločenstiev..

Stavebné sporenie a Euro

V prípade zavedenia Eura na Slovensku sa už toho popísalo veľa. Poslednou témou týchto dní, je napríklad duálne zobrazovanie cien v obchodoch. My vám však ponúkame informácie, ktoré sú pri zavedení tejto meny taktiež dôležité. Veľa spoluobčanov si na svoje bývanie sporí prostredníctvom stavebného sporenia. Ako to bude v prípade zavedenia Eura a jeho vplyvu na stavebné sporenie, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v tejto problematike.Kto a ako si sporíPribližne tretina občanov Slovenskej republiky má uzatvorenú zmluvu..

Vývoj cien nehnuteľností na Slovensku od roku 2005 do roku 2010

V slovenských pomeroch sa zvykne dosť často používať fráza ktorá tvrdí, že: „Z grafov sa ešte nikto nenajedol“. Nuž možno je na tom čosi pravdy, ale autor tohto výroku asi nepochopil ich zmysel. Grafy majú v prvom rade informovať o určitom vývoji, či trende v tom či onom segmente. Zároveň by mali upozorniť na určité anomálie, či nezdravý vývoj ktorý sa mohol prejaviť v sledovanom období.Aj z tohto dôvodu sme sa v redakcii Kompletného TRH-u Nehnuteľností rozhodli priniesť základný trend vývoja cien nehnuteľností na Slovensku. Často krát sa v dnešnej..

Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. - financovanie a registrácia

     Jedným z najčastejších spôsobov financovania kúpy nehnuteľnosti je hypotekárny úver. Hypotekárny úver je využívaný na riešenie otázky bývania v prípade, že záujemca o kúpu napr. bytu nedisponuje dostatočnou finančnou hotovosťou. Účelom záložného práva (z lat. hypotheca) je zabezpečiť pohľadávku a jej príslušenstvo. Z toho dôvodu existencia záložného práva je závislá od existencie pohľadávky, ktorú zabezpečuje. V prvom rade predstavuje donútenie dlžníka, aby splnil svoj záväzok a v prípade, že záväzok nie je riadne..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.