Ako zariadiť garsónku, aby pôsobila vzdušne a útulne

Dokonca aj garsónka s podlahovou plochou 25 m2 môže pôsobiť vzdušne a harmonicky, ak viete, ako na to. Medzi osvedčené tipy a triky, ktoré používajú bytoví dizajnéri, patrí použitie závesného nábytku, multifunkčných zostáv a posuvných dverí so skrytou zárubňou.

garsonka

Rozčlenenie do zón

Pri zariaďovaní garsónky vezmite na vedomie, že sa jedná v podstate o malý priestor ktorý používate na denné činnosti aj spánok. Byt preto rozčleňte na zóny - ideálne na kuchynskú, obývaciu a odpočinkovú zónu. ​K ilúzii viacerých miestností môžete použiť vyššie kusy nábytku, paravány alebo deliace panely. Podobne však poslúži aj koberec umiestnený pod pohovkou, ktorý oddelí obývaciu izbu od spálne. Nebojte sa použiť vkusné tapety, ktoré taktiež opticky predelia priestor.

Závesný nábytok

Ak chcete, aby garsónka pôsobila vzdušne, zabudnite na masívny nábytok. Namiesto neho voľte nábytok na  nohách, ktorý zbytočne vizuálne nezaplní priestor. Rovnaký výsledok dosiahnete, keď byt zariadite závesným nábytkom. Nielen že tak ušetríte podlahovú plochu, ale naviac si uľahčíte jej údržbu.

Podľa bytových dizajnérov môžete zavesiť v podstate čokoľvek od nočného stolíka cez kúpeľňové skrinky až po jedálenskú lavicu.

Posuvné dvere a skryté zárubne

Ak máte tú možnosť, vymeňte klasické dvere za posuvné, ktoré šetria miesto a neprekážajú, keď zostanú otvorené. Rovnako zvážte, či sa neoplatí investovať do dverí so skrytou zárubňou. Ak zladíte navyše materiál kľučky s úchytkami na ostatnom nábytku, dvere doslova splynú s interiérom

Multifunkčný nábytok

V garsónke sa bezchybne uplatňuje multifunkčný nábytok, ktorý dokáže zastať viac úloh naraz. Typickým príkladom sú nábytkové zostavy, ktoré v sebe spájajú šatníkovú skriňu, obývaciu stenu a pracovné miesto. V menšom meradle je možné využiť taburetky so skrytým úložným priestorom, stohovacie konferenčné stolíky alebo úložné boxy na kolieskach.

Využite steny miestnosti

Pri hľadaní úložného priestoru zamerajte svoju pozornosť na steny. Umiestnite na ne otvorené policové systémy, kam vyskladáte knihy alebo upomienkové predmety. Ak máte vysoký strop, môžete niekoľko poličiek zavesiť hneď pod sebou. To navyše ešte opticky zväčší celkový priestor. Poličky sa dajú zavesiť aj nad nábytok, ako je napríklad šatníková skriňa.

Tip: Pokiaľ si to môžete dovoliť, nechajte si vyrobiť vstavaný nábytok na mieru, ktorý výšku miestnosti využije na maximum.

Priestor na spanie oddeľte od zvyšku miestnosti

Pri zariaďovaní odpočinkovej zóny v jednoizbovom byte musíte byť zvlášť kreatívni. Ak máte dostatok priestoru na umiestnenie manželskej postele, pokúste sa ju oddeliť od zvyšku miestnosti. Aspoň čiastočné súkromie vám zaistí paraván, deliaca prepážka alebo baldachýn zavesený nad posteľou.

Ak bojujete o každý centimeter štvorcový, najjednoduchším riešením je obstaranie rozkladacej pohovky. Do úvahy však pripadajú aj iné možnosti. Ako by sa vám páčila napríklad sklopná posteľ, vstavané poschodie na spanie alebo pochôdzne pódium, vo vnútri ktorého sa skrýva vysúvacie lôžko? To všetko sa dá v garsónke s trochou šikovnosti vybudovať.

Tip: Posteľ s úložným priestorom vám v malom byte ušetrí veľa miesta. Tak na nič nečakajte, inšpirujte sa tými najlepšie hodnotenými posteľami na Heureke a vyberte si tú, ktorá presne spĺňa vaše požiadavky ako na priestor, ale aj pre váš pohodlný spánok.

 

Späť

Ako by mala vyzerať detská izba Ako by mala vyzerať detská izba

-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->-->--> Koniec leta využíva veľa rodín na rekonštruovanie svojich príbytkov v rámci vyčerpania dovoleniek. Medzi takto často upravované izby patrí hlavne detská izba. Niekto to robí z dôvodu očakávania milého prírastku do rodiny, či už svoje odrastené ratolesti pripravuje na ďalší školský rok. O tom, ako by takáto miestnosť mala vyzerať, kam je najlepšie umiestniť posteľ a ostatný nábytok alebo ako správne..

Bývanie v podkroví

Podkrovie, miestnosť so šikmými stenami je pre niekoho priestor, kde štýl bývania dostáva iný, nekonvenčný charakter. Pre mnohých z vás je to dokonca zosobnenie sna o bývaní, či už v rodinnom dome alebo klasickom paneláku. Podkrovie však nemusí a ani neslúži výhradne len na bývanie. Niekomu tam stačí sušiť si vypraté šaty, iný zasa si tam zriadi umelecký ateliér. No a pre niekoho ďalšieho je podkrovie iba obyčajný sklad pre nepotrebné veci s ktorými sa nevie rozlúčiť. Ako stavať podkrovie Takže poďme pekne po poriadku. Ak je vašim snom bývanie v..

Kuchyňa na pravú mieru Kuchyňa na pravú mieru

-->-->-->-->-->--> Hovorí sa, že láska prechádza cez žalúdok. V prípade dobrej rodinnej atmosféry to platí dvojnásobne. Nuž nato, aby tieto slová boli pravdou, nepotrebujeme len dobrého kuchára, ale hlavne dobrý priestor kde sa chutné jedlo pripravuje. Veď nie nadarmo niektorí odborníci tvrdia, že kuchyňa je v ideálnom prípade centrom života rodiny. V nasledujúcich riadkoch si preto povieme niečo o tom, ako by mala dobrá kuchyňa vyzerať a aké sú hlavné trendy v tejto oblasti. Trocha histórie Kuchyňa, ako jedna z najdôležitejších miestností..

Ako predísť podvodu pri podpise zmluvy o kúpe nehnutelnosti - prevencia rizika podvodu na nehnuteľnosti Ako predísť podvodu pri podpise zmluvy o kúpe nehnutelnosti - prevencia rizika podvodu na nehnuteľnosti

V rámci každodenného života si mnohí z nás ani neuvedomujú, koľko zmlúv uzavrú za jediný deň. Stačí pritom ísť na nákup, odviesť sa hromadným dopravným prostriedkom, či taxíkom a pod. Popri všetkých týchto činnostiach boli uzavreté zmluvy, avšak bez osobitnej písomnej formy. Písomná forma je nevyhnutná najmä pre tie zmluvy, ktoré si vyžadujú z pohľadu zmluvných strán vyššiu mieru právnej istoty. Navyše aj priamo zákon pre niektoré zmluvy vyžaduje povinne písomnú formu, pričom typickým príkladom môžu byť zmluvy o prevode..

Rastúci slovenský dopyt po chorvátskych nehnuteľnostiach - krásy Jadranu a právne otázky kúpy

Omylom je, ak si niekto myslí, že v Stredomorí si nehnuteľnosť môžu dovoliť len superboháči, milionári. Napriek súčasnej situácii v Grécku ceny nehnuteľností postupne klesajú a z uvedenej situácie ťažia najmä Rusi a Taliani, ktorí skupujú nehnuteľnosti – apartmány, byty, domy, hotely a pod. Napríklad, klasický 2-izbový byt na gréckom ostrove je možné kúpiť od asi 45-50 tisíc eur, za ktorú je možné kúpiť 1- izbový byt v Bratislave.   Split a Dubrovnik - najväčší dopyt po luxuse   Pre Slovákov..

Pojem a charakteristika nájomnej zmluvy

Nájomná zmluva predstavuje dvojstranný konsenzuálny právny úkon, na základe ktorého vzniká nájomný vzťah medzi prenajímateľom a nájomcom. Nájomná zmluva ako právny úkon musí spĺňať všeobecné náležitosti právnych úkonov (§ 34 a nasl. Občianskeho zákonníka). Predmetnou právnou skutočnosťou akou je nájomná zmluva kreuje sa nájomný vzťah medzi zúčastnenými zmluvnými stranami - prenajímateľom a nájomcom - ktoré si upravujú medzi sebou svoje vzájomné práva a povinnosti. Na báze nájomnej zmluvy jedna strana (prenajímateľ) prenecháva druhej..

Financovanie nehnutelnosti

Právnické a fyzické osoby, ktoré ku svojej činnosti potrebujú vyhovujúce priestory, majú v dnešnej dobe hneď niekoľko možností ako ich získať. Každá z nich obsahuje výhody, nevýhody a skryté riziká. Spomínanými možnosťami sú kúpa nehnuteľnosti za vlastné prostriedky, kúpa nehnuteľnosti s použitím bankového úveru, kúpa nehnuteľnosti na leasingové splátky alebo iba prenájom nehnuteľnosti na určitú dobu.Kúpa nehnuteľnosti verzus nájomKúpa nehnuteľnosti za vlastné prostriedky je klasická možnosť kalkulovania: “čo si môžem dovoliť za peniaze,..

Problémy s hypotékou?

Problém je na sveteKeď musí zasiahnuť bankaBanky znižujú úrokové sadzby   Nie je nič ľahšie. Jednoduchá cesta k bývaniu. Stačí len prísť. Riešenie ušité priamo na mieru. To sú len niektoré reklamné slogany, ktoré nás tak často oslovujú a pútajú našu pozornosť na rôzne produkty vedúce k vlastnému bývaniu.Spôsobov, ciest a produktov vedúcich k vlastnému bývaniu je v dnešnej dobe a situácii na trhu skutočne mnoho. Pritom nemusí ísť bezpodmienečne len o získanie nového bytu či domu, ale aj napríklad o kúpu zariadenia, stavbu garáže či bazénu,..

Ako získať bývanie, ak nemáte nič usporené? Ako získať bývanie, ak nemáte nič usporené?

Potreba bývania tu vždy bola a stále bude. Nič na tom nemení ani pandémia COVID-19, ktorá podaktorým aj v tomto roku poriadne prevetrala peňaženky. Na Slovensku pritom výrazne prevyšuje trend vlastného bývania nad prenájmom. Je možné v súčasnej nepriaznivej finančnej situácii získať bývanie, aj keď nemáte nič usporené? O tom si povieme v našom článku Dom alebo byt?V prípade, ak nemáte žiadnu finančnú úsporu sa môže zdať, že bývanie vo vlastnom dome je len krásnym snom, a že to jediné, na čo máte, je nejaký priemerný 2-3 izbový byt. Nemusí to..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.