Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu

Sprchové kúty zaberajú výrazne menej priestoru než vane, preto sa nemusíme diviť, že sú častou voľbou majiteľov menších kúpeľní. Ak sa aj vy snažíte ušetriť každý centimeter, tak je dôležité rozmýšľať nad každým detailom, a to aj v prípade sprchových dverí. Ktoré sú tie najúspornejšie?

Dvere na sprchový kút majú dôležitú úlohu – zaisťujú, aby voda v priebehu sprchovania nestriekala do celej kúpeľne. Ale aj taká maličkosť, ako sú dvere, môže ušetriť veľa priestoru. Najviac záleží na type, ktorý si zvolíte.

Typy sprchových dverí

Do malej kúpeľne budú najlepšou voľbou zhrňovacie alebo posuvné dvere. Nezaberajú takmer žiadny priestor navyše, pretože sa pohybujú len pozdĺž sprchovej zásteny. U posuvných dverí si dajte pri kúpe záležať na kvalite pojazdných koliesok. Čím budú väčšie, tým to bude lepšie. Minimálny priemer koliesok sa odporúča priemer 2 cm. Ale lepším riešením sú klzáky, ktoré zaistia plynulé a spoľahlivé posúvanie po niekoľko rokov.

O niečo viac miesta zaberú skladacie alebo tiež zalamovacie dvere. Ich otváranie vyžaduje viac priestoru pre ich zloženie. Tieto dvere by ste ihneď po sprchovaní nemali skladať, pretože nemusia dobre uschnúť a mohla by sa po čase začať tvoriť pleseň.

Najmenej úsporným druhom sú otváracie a pivotové dvere. U nich je potrebné počítať s celou veľkosťou dverí, pretože sa budú musieť vojsť do priestoru v priebehu každého otvárania. Otváracie dvere nájdete v dvoch variantoch: jednokrídlové a dvojkrídlové. V prípade dvojkrídlových nie je potreba toľko miesta pre otvorenie ako u jedného krídla.

dvere

Ak chcete zalamovacie alebo otváracie dvere, potom ešte budete voliť medzi otváraním dovnútra a von. Otváranie dovnútra má tie výhody, že nemusíte brať ohľad na priestor mimo kút a voda z dverí nebude stekať na podlahu. Ale rozhodnúť sa musíte podľa toho, či pre to máte v sprchovom kúte dostatok priestoru.

Šírka a výška sprchových dverí

Dvere do sprchového kúta sa vyrábajú väčšinou v rozmeroch od 70 cm do 180 cm. Ak máte malú kúpeľňu, tak si asi poviete, že je jasné, že budete voliť ten najmenší možný variant. Ale je dôležité si uvedomiť, že väčším členom domácnosti menšie dvere nemusia byť pohodlné.

S tým prichádza aj ďalšie kritérium, ktorým je výška – vždy myslite na najvyššieho člena domácnosti.

dvere

Je walk-in riešením?

Walk-in je sprcha bez dverí, kedy sprchu od zvyšku kúpeľne delí len jedna sklenená zástena. Na prvý pohľad by to mohlo vyzerať ako dokonalé riešenie pre malé priestory, pretože nemusíte riešiť dvere. Bohužiaľ zdanie klame, pretože nevýhodou walk-in sprchy môže byť práve väčšia náročnosť na priestor. Kvôli absencii dverí by ste mali počítať s väčším miestom v sprchovom kúte, pretože bez dverí môže voda ľahšie vystrieknuť von, takže čím je sprchový kút väčší, tým menšia je šanca, že vám nejaká voda nechcene unikne do priestoru kúpeľne. Odporúčame teda si na walk-in sprchu vymedziť priestor aspoň s dĺžkou 120 cm, kým klasické sprchové kúty je možné mať už o rozmeroch 80 cm.

dvere

Späť

Skladový systém bez náročnej montáže s použitím kovových regálov do garáže Skladový systém bez náročnej montáže s použitím kovových regálov do garáže

Možno ste o nich doteraz len počúvali, no nikdy ich v praxi nepoužili, čo je veľká chyba. Kovové regály sú v súčasnej dobe jedným z najpopulárnejších typov úložného riešenia pre vaše skladovacie priestory. Rozmanitosť veľkostí a štýlov oceľových regálov umožňuje množstvo použití v akomkoľvek priestore v domácnosti alebo sklade obchodu, pretože s kovovými regálmi môžete skladovať širšiu škálu položiek bez obmedzenia priestoru potrebného na pohyb. Ak teda máte doma málo miesta a uvažujete o tom, že by ste si do svojej garáže takéto riešenie..

Malá spálňa? Poradíme vám, ako ju zariadiť! Malá spálňa? Poradíme vám, ako ju zariadiť!

Máte malú spálňu, s ktorej zariadením si neviete rady? Inšpirujte sa našimi tipmi a využite každý centimeter štvorcový. Poslúžia vám na to vstavaná skriňa na mieru, závesné nočné stolíky a posteľ s úložným priestorom. Udržujte poriadok V malej spálni je nevyhnutné udržiavať poriadok a zbaviť sa všetkých nepotrebných vecí, ktoré iba zbytočne zaberajú miesto. Zo všetkého najskôr si preto ujasnite, čo naozaj potrebujete a bez čoho sa v spálni nezaobídete. Možno zistíte, že šatníková skriňa sa vojde do chodby alebo že sa pohodlne vyspíte..

Bazény Bazény

Kam s bazénom?MateriálVodotesnosťOsvetlenieCelosezónne ošetrovanie bazénovAj vy riešite otázku, či je výhodnejšie chodiť dva krát týždenne na plaváreň, alebo jednorázovo investovať do stavby bazénu priamo na vašom pozemku? Bazény prestávajú byť považované na Slovensku za výsadu bohatej vrstvy a stále viac ľudí uvažuje o jeho výstavbe. Na čo všetko treba myslieť pri realizácii takéhoto projektu?Kam s bazénom?      Umiestnenie je asi tá najzákladnejšia časť. Bazén nesmieme postaviť na mieste, kde by nejakým spôsobom ovplyvňoval..

Protiprávne konanie s realitami zakladá (nielen) bezdôvodné obohatenie

Exkluzivita zmluvy musí byť dodržaná Zmluvný vzťah s realitnou kanceláriou bol uzavretý s rozväzovacou doložkou, podľa ktorej pokiaľ táto realitná kancelária do určitého termínu neobstará predaj vášho pozemku, zmluva zaniká a vy nie ste viac viazaní jej ustanoveniami. Predpokladám, že pre prípad porušenia v zmluve dojednanej exkluzivity bola dojedaná zmluvná sankcia. Pokiaľ by ste pristúpili na ponuku vami uvádzaného občana, porušili by ste zmluvu uzavretú s realitnou kanceláriou. Skutočnosť, že vás vyhľadal údajný klient realitnej kancelárie a..

Vznik nároku na províziu za sprostredkovanie predaja nehnutelnosti

Kedy vzniká realitnej kancelárii ako sprostredkovateľovi nárok na províziu za predaj nehnutelnosti? Podstata sprostredkovateľskej zmluvy spočíva v tom, že sprostredkovateľ obstará pre záujemcu uzavretie určitej zmluvy za odplatu. Pokiaľ ide konkrétne o sprostredkovanie predaja nehnutelnosti, zmluva, ktorej uzavretie sprostredkovateľ pre záujemcu obstaráva, je kúpnou zmluvou o prevode nehnutelnosti. Zákonné znenie podľa Občianskeho zákonníkaV zmysle ustanovenia § 774 Občianskeho zákonníka platí, že odmena (v praxi skôr označovaná..

Pevné zmluvy, jasná zodpovednosť: Kto drží stavbu pod kontrolou Pevné zmluvy, jasná zodpovednosť: Kto drží stavbu pod kontrolou

Keby bola výstavba domu ako skladanie lega, svet by bol plný architektonických zázrakov a minima právnych problémov. Lenže realita má často bližšie k partii pokru s piatimi hráčmi, z ktorých každý drží iný balíček kariet – zhotoviteľ, stavbyvedúci, projektant, geodet a statik. A keď sa pravidlá zmenia, je dobré vedieť, kto z nich je povinný zahrať eso a kto sa nesmie vyhovárať na chybne rozdané karty. Za zhotovenie stavby už po novom nenesiete zodpovednosť iba vy ako jej majiteľ, ale sa rozdeľuje medzi jednotlivých ľudí, ktorí sa podieľajú na..

Bývať v novom sa dá aj bez hypotéky (a založenia nehnuteľnosti)

Záujem Slovákov zlepšovať svoje bývanie je akcelerovaný predovšetkým dostupnosťou úverov, aj rastúcou ponukou nových projektov. Nie každý si však hypotéku môže dovoliť alebo sa ľudia jednoducho boja zadĺžiť na dekády, resp. založiť nehnuteľnosť, v ktorej bývajú. Zlepšovanie kvality bývania je však jednou zo základných ľudských potrieb. Stále málo využívanou možnosťou sú systémové rekonštrukcie existujúceho domu či bytu. Štatistiky potvrdzujú, že byt alebo dom, ktorý má spĺňať potreby svojho užívateľa, by mal prejsť po 15 rokoch modernizačnou..

Dom na predaj

Poistenie domácnosti a zodpovednost Poistenie domácnosti a zodpovednost

Pýtali ste sa niekedy sami seba, prečo by ste si mali vybavovať niečo ako poistenie domácnosti, alebo poistenie zodpovednosti keď už aj tak platíte za poistenie nehnuteľnosti a nechcete utrácať ďalších pár eur za mesiac, ktoré by ste si mohli ušetriť na krásny nový gauč, alebo na nový koberec ktorý ste videli v obchode? Treba si ozrejmiť predovšetkým, čo všetko zahŕňa poistenie nehnuteľnosti. Predstavte si, že Váš domov by niekto vzal, otočil ho strechou dolu, a začal by s ním triasť. Vaše veci, nábytok, oblečenie, knihy.... začali..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.