Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu

Sprchové kúty zaberajú výrazne menej priestoru než vane, preto sa nemusíme diviť, že sú častou voľbou majiteľov menších kúpeľní. Ak sa aj vy snažíte ušetriť každý centimeter, tak je dôležité rozmýšľať nad každým detailom, a to aj v prípade sprchových dverí. Ktoré sú tie najúspornejšie?

Dvere na sprchový kút majú dôležitú úlohu – zaisťujú, aby voda v priebehu sprchovania nestriekala do celej kúpeľne. Ale aj taká maličkosť, ako sú dvere, môže ušetriť veľa priestoru. Najviac záleží na type, ktorý si zvolíte.

Typy sprchových dverí

Do malej kúpeľne budú najlepšou voľbou zhrňovacie alebo posuvné dvere. Nezaberajú takmer žiadny priestor navyše, pretože sa pohybujú len pozdĺž sprchovej zásteny. U posuvných dverí si dajte pri kúpe záležať na kvalite pojazdných koliesok. Čím budú väčšie, tým to bude lepšie. Minimálny priemer koliesok sa odporúča priemer 2 cm. Ale lepším riešením sú klzáky, ktoré zaistia plynulé a spoľahlivé posúvanie po niekoľko rokov.

O niečo viac miesta zaberú skladacie alebo tiež zalamovacie dvere. Ich otváranie vyžaduje viac priestoru pre ich zloženie. Tieto dvere by ste ihneď po sprchovaní nemali skladať, pretože nemusia dobre uschnúť a mohla by sa po čase začať tvoriť pleseň.

Najmenej úsporným druhom sú otváracie a pivotové dvere. U nich je potrebné počítať s celou veľkosťou dverí, pretože sa budú musieť vojsť do priestoru v priebehu každého otvárania. Otváracie dvere nájdete v dvoch variantoch: jednokrídlové a dvojkrídlové. V prípade dvojkrídlových nie je potreba toľko miesta pre otvorenie ako u jedného krídla.

dvere

Ak chcete zalamovacie alebo otváracie dvere, potom ešte budete voliť medzi otváraním dovnútra a von. Otváranie dovnútra má tie výhody, že nemusíte brať ohľad na priestor mimo kút a voda z dverí nebude stekať na podlahu. Ale rozhodnúť sa musíte podľa toho, či pre to máte v sprchovom kúte dostatok priestoru.

Šírka a výška sprchových dverí

Dvere do sprchového kúta sa vyrábajú väčšinou v rozmeroch od 70 cm do 180 cm. Ak máte malú kúpeľňu, tak si asi poviete, že je jasné, že budete voliť ten najmenší možný variant. Ale je dôležité si uvedomiť, že väčším členom domácnosti menšie dvere nemusia byť pohodlné.

S tým prichádza aj ďalšie kritérium, ktorým je výška – vždy myslite na najvyššieho člena domácnosti.

dvere

Je walk-in riešením?

Walk-in je sprcha bez dverí, kedy sprchu od zvyšku kúpeľne delí len jedna sklenená zástena. Na prvý pohľad by to mohlo vyzerať ako dokonalé riešenie pre malé priestory, pretože nemusíte riešiť dvere. Bohužiaľ zdanie klame, pretože nevýhodou walk-in sprchy môže byť práve väčšia náročnosť na priestor. Kvôli absencii dverí by ste mali počítať s väčším miestom v sprchovom kúte, pretože bez dverí môže voda ľahšie vystrieknuť von, takže čím je sprchový kút väčší, tým menšia je šanca, že vám nejaká voda nechcene unikne do priestoru kúpeľne. Odporúčame teda si na walk-in sprchu vymedziť priestor aspoň s dĺžkou 120 cm, kým klasické sprchové kúty je možné mať už o rozmeroch 80 cm.

dvere

Späť

Úložné priestory

Rodina se dusí! Povedala manželka svojej polovičke pred sťahovaním sa vo filme Kulový blesk. Aby táto veta nebola na dennom poriadku aj v tej vašej rodine a pritom nemáte v záujme sťahovať sa do väčšieho príbytku, povieme si pár rád ako riešiť efektivitu úložných priestorov. Veď komu by sa pre pár vecí, ktoré nemáte momentálne kde uložiť, chcelo predávať svoju nehnuteľnosť a zháňať si väčšiu? Aby ste si s týmto problémom poradili čo najefektívnejšie, tak kľúčovým slovom celého priestorového problému je skriňa. Dnes máme celý rad možností..

Daňová povinnosť pri prenajímaní nehnuteľností

Povinnosť registrácieVýnimky oznamovacej povinnostiRegistrácia na daňovom úradeBytová politikaPráva a povinnostiPovinnosti voči stavebnému bytovému družstvu     Prenajímanie nehnuteľností každého druhu sa môže za určitých podmienok stať výhodným biznisom. Najmä ak ide o ľudí, ktorý prenajímajú už nadobudnutú nehnuteľnosť, a nie sú zaťažení splácaním hypotéky alebo iných dlhov. V poslednej dobe sa objavil trend rýchleho nákupu nehnuteľnosti a jej  následného prenajímaniu a to najmä v prípade bytov.      Takýto spôsob môže byť pre niektorých..

Výber a starostlivosť o okná

Okno nie je len prostriedkom zosvetlenia a vetrania priestorov. Je zároveň estetickým, funkčným a nevyhnutným doplnením bytu a musia naň byť kladené vysoké technické požiadavky. Oproti minulosti nebol v tomto segmente príliš veľký výber. Dnes už si však môžme vyberať z viacerých druhov a materiálov. Pri ich výbere sa tak do popredia dostáva ich tepelná či akustická izolácia. Jednoducho kvalita okna musí byť vždy na prvom mieste. Drevené okná Vzhľadom na dlhodobú tradíciu používania a dostupnosti je drevo najlepšie poznaným materiálom na výrobu okien...

Prístup súdneho znalca do obydlia občana - áno či nie?

 Dobrý deň, v novembri 2008 som sa stala nájomníčkou družstevného bytu. Po roku bývania v ňom som dostala zásielku zo súdu, že byt musím sprístupniť znalcovi z odboru stavebníctva, ktorý má vypracovať znalecký posudok na stavebné práce, ktoré tam uskutočnil predchádzajúci nájomník. Ten tam býval do roku 2005 s manželkou, ktorá vtedy od neho definitívne odišla a rozviedli ich v januári 2007. Preto sa chcem opýtať, kto je vlastne v práve - to mám akože do svojho bytu pustiť znalca, ktorý si už môj byt nafotí!? Veď moje súkromie bude narušené...

Prenájom nehnuteľnosti a registračná povinnosť prenajímateľov

So začiatkom nového školského roka vyvstala pre mnohých študentov, prípadne pracujúcich, ktorí dochádzajú za prácou mimo svojho obvyklého bydliska, opäť otázka zabezpečenia svojho ubytovania. Mnohí z nich riešia uvedený problém, nakoľko kapacita internátov a ubytovní nemusí vždy pokryť ich vysoký dopyt, nájmom nehnuteľnosti - prevažne bytu alebo časti bytu. Mnohí občania sa na rubriku „Právnik radí“ obrátili s otázkami, či a kedy sú povinní sa registrovať na daňovom úrade a aký postup majú zvoliť pri prenájme nehnuteľnosti alebo jej časti,..

Prevod nehnuteľnosti na základe dedenia

V súvislosti s problematikou prechodu a prevodu nehnuteľností, najmä na základe dedenia, je nutné ozrejmiť teoretické pojmy niektorých základných ustanovení Občianskeho zákonníka, s ktorými sa v konkrétnych prípadoch každodenného života stretávame. V zásade sa dedičstvo nadobúda okamihom smrti poručiteľa § 406. Odvtedy môžu dedičia s dedičstvom zásadne nakladať. V tejto dispozičnej voľnosti sú však obmedzení tým, že na každé nakladanie z dedičstvom, ktoré presahuje rámec obvyklého hospodárenia, potrebujú súhlas súdu, a to až do skončenia..

Financovanie prác na bytovke domu

Keď sa obnova financuje prostredníctvom bankyNajlacnejšie požičiava štátMožnosti financovania obnovy bytových domovŠtátny fond rozvoja bývaniaŠtátna dotáciaAko dostať dotáciu ministerstvaStavebné sporiteľneKomerčné bankyPodmienky, za akých banky požičiavajú na obnovu bytovČo je pri poskytovaní úveru bankou dôležitéÚvery na obnovu bytového domu poskytujú komerčné banky aj stavebné sporiteľne, najvýhodnejšie však na tento účel požičiava štát.Keď sa obnova financuje prostredníctvom banky Na obnovu bytového domu si možno požičať aj od..

Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. - financovanie a registrácia

     Jedným z najčastejších spôsobov financovania kúpy nehnuteľnosti je hypotekárny úver. Hypotekárny úver je využívaný na riešenie otázky bývania v prípade, že záujemca o kúpu napr. bytu nedisponuje dostatočnou finančnou hotovosťou. Účelom záložného práva (z lat. hypotheca) je zabezpečiť pohľadávku a jej príslušenstvo. Z toho dôvodu existencia záložného práva je závislá od existencie pohľadávky, ktorú zabezpečuje. V prvom rade predstavuje donútenie dlžníka, aby splnil svoj záväzok a v prípade, že záväzok nie je riadne..

Poistenie nehnuteľnosti – nie luxus, ale nevyhnutnosť

Domov je pre každého človeka miestom, ktoré preň predstavuje nielen súkromie a pohodlie, ale najmä bezpečie. To je dôvod, prečo si doň inštalujeme napríklad alarmy - snažíme sa ho urobiť čo najbezpečnejším miestom pre seba a svoju rodinu. Zároveň však tak, ako všetky tieto náležitosti chránia nás, tiež chceme, aby bol nejakým spôsobom chránený aj náš domov; akiste zaváži aj fakt, že sme do jeho budovania vložili nemalú námahu, čas aj finančné prostriedky. Aby teda nehrozila situácia, ktorá by nás o náš domov nejakým spôsobom pripravila bez možnosti..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.