Prepojená kuchyňa s obývacou izbou? Rozložte si priestor!

Ak bývate v malom byte, možno ste si už niekoľkokrát priali, aby ste mali viacej miesta takpovediac na všetko. Môže sa vám zdať, že vaša malá obývacia izba je ešte menšia, keď je plná ľudí. Našťastie existujú triky, vďaka ktorým sa ani v malom byte nebude cítiť „úzko“. Ako dosiahnuť to, aby ste sa cítili dobre, a zároveň mali oddelené jednotlivé miestnosti?

Predstavte si situáciu, v ktorej k vám domov prišli na návštevu vaši kamaráti. Usadíte ich v obývačke. Avšak vaša obývačka je prepojená s kuchyňou, kde vaša polovička alebo vaše deti niečo robia. Môžete sa navzájom rušiť. Ako takúto situáciu vyriešiť?


1.       Stôl ako miesto nielen na jedenie

Ak správne umiestnite jedálenský stôl, vyriešite hneď niekoľko problémov. Na jednej strane vám pomôže oddeliť kuchyňu od obývačky, a zároveň si vytvoríte aj malú jedáleň. Ak chcete skutočne vymedziť priestor medzi dvomi miestnosťami, zvážte moderný jedálenský stôl, ktorý zoženiete aj vo väčších rozmeroch. V prípade, že nemáte doma toľko miesta, môžete zvoliť aj stôl s asymetrickým tvarom.

Obývačka, kuchyňa


2.       Funkčná stena, ktorú môžete využiť

Stenou nemyslíme klasickú pevnú stenu, ale napríklad regál alebo knižnicu. Keď postavíte medzi dve miestnosti takúto „stenu“, všetkým bude jasné, o čo vám išlo. Regál s poličkami môžete využiť na uloženie rôznych sošiek, kníh, časopisov alebo si do nich môžete uložiť kvetináče so živými rastlinami a dodať tak obom miestnostiam trochu zelene.

Stenu si môžete vytvoriť aj inak, a to premiestnením celej televíznej steny. Presuňte váš štýlový TV stolík na miesto, kde chcete predeliť kuchyňu s obývačkou. Pridajte k nemu ešte niekoľko skriniek, do ktorých si môžete odložiť potrebné veci a predelenie stenou je hotové.


3.       Závesy nielen na okná

Ak si už skutočne neviete rady, ako predeliť dve hlavné miestnosti, skúste použiť závesy. Môžete si vybrať nejaké moderné, so zaujímavými vzormi. Takéto závesy zajmú na prvý pohľad a budú mať teda okrem praktickej funkcie, aj funkciu estetickú. Závesy môžete mať na boku zviazané povrazom alebo mašľou a v prípade potreby ich rozviniete.


4.       Osvetlenie, ktoré zaujme a vytvorí atmosféru

Osvetlenie má doma každý. Každý potrebuje svetlo, no málokto si skutočne uvedomuje, že niekedy je svetlo oveľa viac. Zožeňte si štýlové osvetlenie a do každej miestnosti dajte iné. Do kuchyne môžete dať silnejšie a jasnejšie svetlo, aby ste dobre videli, keď budete variť. Naopak, do obývačky môžete dať tlmenejšie svetlo, ktoré vytvorí príjemnú atmosféru pri každom rozhovore. Poprípade môžete mať v obývačke aj malé stojace lampy, ktoré zažnete namiesto veľkého stropného svetla.

Obývačka, kuchyňa


5.       Koberec, ktorý predelí podlahu

Ak sa vám do vášho bytu nezmestí žiaden nábytok navyše, ani sa vám nedá príliš hýbať s vaším súčasným nábytkom, lebo nemáte dostatok miesta, skúste použiť koberec. Ak dáte koberec cez celú obývačku, jasne ju tým oddelíte od kuchyne. Koberec je zároveň veľkým pomocníkom aj v boji proti prachu. Opticky vie zaplniť miestnosť, vďaka čomu bude vaša obývačka pôsobiť útulnejšie než predtým.

Prepojenie kuchyne s obývacou izbou môžete spraviť aj inými spôsobmi. Dôležité je vybrať si ten, ktorý je vhodný do vášho bytu z hľadiska priestoru. Ak si nie ste istí, či ste zvolili dobrý „predeľovač“, neváhajte sa poradiť s niekým, kto sa do interiérov rozumie. V dnešnej dobe nájdete na internete množstvo online poradcov, dokonca aj konkrétne predajne s nábytkom ponúkajú možnosť „chatu“ priamo na ich stránkach.

Obývačka, kuchyňa

Hoci vás takéto plánovanie a prerábanie bude stáť čas, peniaze a energiu, myslite na to, že celé prerábanie bude trvať najviac týždeň, no vy v danom byte strávite minimálne niekoľko rokov. Tak prečo si tento čas nespríjemniť?

 

Späť

Záhradná architektúra Záhradná architektúra

Záhrada je miestom, ktoré nielen dotvára vzhľad nášho domu, ale zároveň dáva jeho obyvateľom priestor pre fantáziu a relax. Najmä o tom poslednom však má každý z nás inú predstavu, a podľa toho si treba typ záhrady aj vyberať. Možností je veľa a je rozdiel, či sa chceme záhrade každý druhý deň aktívne venovať, alebo raz za týždeň pokosiť trávnik. Okrem estetického výsledku by teda mal byť kritériom aj miera starostlivosti, s ktorou do budúcnosti rátame. Anglický trávnik Tento druh je stále veľmi obľúbený; vyzerá elegantne a upravene, ale..

Netradičné formy bývania

Síce realitný trh na Slovensku a vôbec na celom svete neprežíva práve aktívne obdobia, stále je dobré pre rozšírenie obzorov ísť aj do tých realitných tém, ktoré síce nezapĺńajú prvé stránky periodík, ale slúžia skôr na odľahčenie a inšpiráciu. Skúste si preto predstaviť bývanie v netradičných priestoroch ako je hausbót, či bývalé továrne. Alebo vedeli by ste si predstaviť bývanie v podzemí a vôbec pri tom nemáme na mysli úkryt pred vojenským útokom, ale celkom útulné bývanie?Netradičné formy bývania sa čoraz viac dostávajú do popredia,..

Čo je apartmán a čo byt - reality prakticky

Čo raz viac a viac sa do našej bežnej reči dostávajú cudzie slová, ktorých význam býva často nejednoznačný. Poviete si, je tam toho. Nuž, v niektorých prípadoch by ste snáď mohli mávnuť rukou. Toto mávnutie by sa vám ale vždy nemuselo vyplatiť. Tobôž v oblasti realít, kde sa v posledných rokoch často len tak benevolentne dávajú do ponuky novostavieb hneď vedľa seba ponuky na byty, apartmány. A že v týchto slovách je naozaj veľký rozdiel, tak to si vysvetlíme v nasledujúcich riadkoch.V oblasti realít sa často používajú cudzie pojmy, o ktorých si veľa..

Výmena a zámena bytov

Dobrý deň. V apríli 2005 som nadobudol kúpou v dražbe 2-izbový prízemný byt. Suseda mojich známych, ktorá býva v 3-izbovom byte, by sa rada presťahovala do bytu menšieho a prízemného, keďže nevládze chodiť na 4. poschodie. Môj byt by jej plne vyhovoval, ale natrafili sme na problém ako to papierovo zrealizovať. Pri predaji nehnuteľnosti by som musel asi zaplatiť 19% daň z predaja, čo je pre mňa samozrejme dosť nevyhovujúce. Bolo by možné byty vzájomne odpredať za symbolickú 1,-Sk, príp. darovať a takto znížiť výdavky na daň? Prosím, poraďte nám. Ďakujem.Andrej..

Exekučný predaj nehnuteľnosti v dražbe II.

-->-->--> S priateľom sme sa rozhodli kúpiť rodinný dom s tým, že polovica bude napísaná na neho a druhá polovica na mňa. Moja otázka znie, v prípade, že by priateľ ako živnostník skrachoval, môžem prísť v exekútorskej dražbe o svoju časť domu ? Ako to právne ošetriť a ako prebieha taký exekučný predaj? Ďakujem za odpoveď.Oľga M., KremnicaZačiatok článku - Exekučný predaj nehnuteľností v dražbe I.Udelenie príklepu a vznesenie námietokPo tom, ako sú splnené všetky zákonné predpoklady na vyhlásenie dražby - vydanie dražobnej vyhlášky,..

Kúpa nehnuteľnosti jedným z manželov - kedy a ako

Manželka uzavrela zmluvu o budúcej zmluve, ktorá sa týkala kúpy rodinného domu. Ten chcela získať do svojho vlastníctva za naše spoločné peniaze ako i za peniaze získané z predaja bytu mojej matky, ktorá s tým nesúhlasila. Manželka od zmluvy o budúcej zmluve odstúpila, keďže nemala dostatok finančných prostriedkov. Je zmluva o budúcej zmluve napriek tomu platná? Je možné, aby jeden z manželov získal výlučne do svojho vlastníctva počas trvania manželstva napr. nehnuteľnosť? Neplatná z dôvodu, že som v nej nefiguroval ako manžel kupujúcej? Predávajúci..

Prečo a ako si správne poistiť nehnuteľnosť

Stalo sa Vám už, že ste počuli o niekom kto prišiel o svoj dom alebo byt? Nečakané nehody ako prasknuté potrubie, požiar alebo spadnutý strom na strechu sa môžu pripliesť do života každému. Každý z Nás si svoju nehnuteľnosť necháva poistiť z rôznych dôvodov. Najčastejšími pocitmi, ktoré nami hýbu sú strach, chtíč po pocite istoty a bezpečia, alebo pre niektorých dokonca prestíž. Sú ale tieto pocity hodné toho, aby sme pravidelne platili sumu, za ktorú snáď nikdy nebudeme musieť vyžadovať protislužbu? ÁNO. Každému..

Vývoj cien bytov v Bratislave v roku 2008

Skoro každého, ktorý či už má byt alebo si ho ešte len plánuje obstarať, zaujíma vývoj cien bytov a hlavne prognóza do budúcnosti. Prvé sa dá ukázať na základe zozbieraných údajov, druhé sa dá v súčasnosti len veľmi obtiažne predpovedať.Pozrime sa teda, čo sa na trhu s bratislavskými bytmi dialo od januára 2008 po čiastočnom cca mesačnom (vianočnom) útlme, ktorý nastal po zatiaľ najväčšom realitnom boome na Slovensku v jeseni 2007, kedy boli ceny za meter štvorcový starých bytov v hlavnom meste drahšie ako ceny za meter štvorcový v novostavbách.Realitný..

Stavebné sporenie a Euro

V prípade zavedenia Eura na Slovensku sa už toho popísalo veľa. Poslednou témou týchto dní, je napríklad duálne zobrazovanie cien v obchodoch. My vám však ponúkame informácie, ktoré sú pri zavedení tejto meny taktiež dôležité. Veľa spoluobčanov si na svoje bývanie sporí prostredníctvom stavebného sporenia. Ako to bude v prípade zavedenia Eura a jeho vplyvu na stavebné sporenie, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v tejto problematike.Kto a ako si sporíPribližne tretina občanov Slovenskej republiky má uzatvorenú zmluvu..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.