Prepojená kuchyňa s obývacou izbou? Rozložte si priestor!

Ak bývate v malom byte, možno ste si už niekoľkokrát priali, aby ste mali viacej miesta takpovediac na všetko. Môže sa vám zdať, že vaša malá obývacia izba je ešte menšia, keď je plná ľudí. Našťastie existujú triky, vďaka ktorým sa ani v malom byte nebude cítiť „úzko“. Ako dosiahnuť to, aby ste sa cítili dobre, a zároveň mali oddelené jednotlivé miestnosti?

Predstavte si situáciu, v ktorej k vám domov prišli na návštevu vaši kamaráti. Usadíte ich v obývačke. Avšak vaša obývačka je prepojená s kuchyňou, kde vaša polovička alebo vaše deti niečo robia. Môžete sa navzájom rušiť. Ako takúto situáciu vyriešiť?


1.       Stôl ako miesto nielen na jedenie

Ak správne umiestnite jedálenský stôl, vyriešite hneď niekoľko problémov. Na jednej strane vám pomôže oddeliť kuchyňu od obývačky, a zároveň si vytvoríte aj malú jedáleň. Ak chcete skutočne vymedziť priestor medzi dvomi miestnosťami, zvážte moderný jedálenský stôl, ktorý zoženiete aj vo väčších rozmeroch. V prípade, že nemáte doma toľko miesta, môžete zvoliť aj stôl s asymetrickým tvarom.

Obývačka, kuchyňa


2.       Funkčná stena, ktorú môžete využiť

Stenou nemyslíme klasickú pevnú stenu, ale napríklad regál alebo knižnicu. Keď postavíte medzi dve miestnosti takúto „stenu“, všetkým bude jasné, o čo vám išlo. Regál s poličkami môžete využiť na uloženie rôznych sošiek, kníh, časopisov alebo si do nich môžete uložiť kvetináče so živými rastlinami a dodať tak obom miestnostiam trochu zelene.

Stenu si môžete vytvoriť aj inak, a to premiestnením celej televíznej steny. Presuňte váš štýlový TV stolík na miesto, kde chcete predeliť kuchyňu s obývačkou. Pridajte k nemu ešte niekoľko skriniek, do ktorých si môžete odložiť potrebné veci a predelenie stenou je hotové.


3.       Závesy nielen na okná

Ak si už skutočne neviete rady, ako predeliť dve hlavné miestnosti, skúste použiť závesy. Môžete si vybrať nejaké moderné, so zaujímavými vzormi. Takéto závesy zajmú na prvý pohľad a budú mať teda okrem praktickej funkcie, aj funkciu estetickú. Závesy môžete mať na boku zviazané povrazom alebo mašľou a v prípade potreby ich rozviniete.


4.       Osvetlenie, ktoré zaujme a vytvorí atmosféru

Osvetlenie má doma každý. Každý potrebuje svetlo, no málokto si skutočne uvedomuje, že niekedy je svetlo oveľa viac. Zožeňte si štýlové osvetlenie a do každej miestnosti dajte iné. Do kuchyne môžete dať silnejšie a jasnejšie svetlo, aby ste dobre videli, keď budete variť. Naopak, do obývačky môžete dať tlmenejšie svetlo, ktoré vytvorí príjemnú atmosféru pri každom rozhovore. Poprípade môžete mať v obývačke aj malé stojace lampy, ktoré zažnete namiesto veľkého stropného svetla.

Obývačka, kuchyňa


5.       Koberec, ktorý predelí podlahu

Ak sa vám do vášho bytu nezmestí žiaden nábytok navyše, ani sa vám nedá príliš hýbať s vaším súčasným nábytkom, lebo nemáte dostatok miesta, skúste použiť koberec. Ak dáte koberec cez celú obývačku, jasne ju tým oddelíte od kuchyne. Koberec je zároveň veľkým pomocníkom aj v boji proti prachu. Opticky vie zaplniť miestnosť, vďaka čomu bude vaša obývačka pôsobiť útulnejšie než predtým.

Prepojenie kuchyne s obývacou izbou môžete spraviť aj inými spôsobmi. Dôležité je vybrať si ten, ktorý je vhodný do vášho bytu z hľadiska priestoru. Ak si nie ste istí, či ste zvolili dobrý „predeľovač“, neváhajte sa poradiť s niekým, kto sa do interiérov rozumie. V dnešnej dobe nájdete na internete množstvo online poradcov, dokonca aj konkrétne predajne s nábytkom ponúkajú možnosť „chatu“ priamo na ich stránkach.

Obývačka, kuchyňa

Hoci vás takéto plánovanie a prerábanie bude stáť čas, peniaze a energiu, myslite na to, že celé prerábanie bude trvať najviac týždeň, no vy v danom byte strávite minimálne niekoľko rokov. Tak prečo si tento čas nespríjemniť?

 

Späť

Dvere ako vstupná brána

 „Dvere sú pre každý byt či rodinný dom symbolom ochrany pre vonkajším svetom a dávajú nám pocit súkromia a bezpečia. Nie len že cez ne vchádzame a vychádzame, pozývame dnu našich hostí, ale pri ich prekročení vznikajú prvé dojmy a prezrádzajú nám mnohé o obyvateľoch domu. Žiadny iný element fasády nemá takú možnosť ovplyvniť vzhľad stavby, ako práve vstupné dvere. Ich hlavným účelom a úlohou je absolútna spoľahlivosť a najvyšší stupeň bezpečnosti.“Okná i dvere v byte by sa mali vhodne dopĺňať a pôsobiť harmonicky ako jeden celok. Preto..

4 rady ako si vytapetovať interiér 4 rady ako si vytapetovať interiér

Chceli by ste oživiť interiér a zmodernizovať ho? Premýšľate nad tapetovaním? Tapety na stenu sú fantastický pomocník pre upgrade celého interiéru. Pripravili sme si pre vás užitočné rady, ktoré pri tapetovaní oceníte a triky, ktoré vám uľahčia prácu. Vyskúšajte tapetovanie podľa nasledujúceho praktického návodu a sami uvidíte ako obyčajná tapeta na stenu dokáže pretvoriť celý priestor na neobyčajný interiér. Atraktívny interiér podľa najnovších trendov Kúpili ste novú nehnuteľnosť a radi by ste novému interiéru vdýchli pôvab a osobité..

Fotovoltika, ekologická výroba energie Fotovoltika, ekologická výroba energie

Obnoviteľné zdroje energie sa ako pojem stali pomaly každodennou súčasťou života. Čítame o nich v novinách, počúvame o nich v rozhlase, či vidíme v televízii, ale akosi stále si nevieme konkrétnejšie predstaviť ako tieto zdroje využívať v bežnom živote. Nuž základom toho všetkého je možno aj smutný fakt, že ekologické zmýšľanie Slovákov sa končí maximálne pri separovanom odpade. V prípade ďalších možností, ako je napr. ekologická výroba energie, by asi väčšina len mávla rukou a povedala, že na takéto veci nemá čas.Nezáujem o informovanosť..

Neskolaudovaná stavba - otázka predaja a bývania

S mojím manželom máme vyhliadnutý rodinný dom na kúpu. Ide o novostavbu domu, no realitka, ktorá ho ponúka, sa vyjadrila, že nie je ešte skolaudovaný. Je táto skutočnosť pre nás ako kupujúcich na závadu? Aké môžeme očakávať ťažkosti s kúpou neskolaudovanej stavby, s trvalým pobytom ? Ivica S., Kľakany Ako sami uvádzate, vami postavený rodinný dom je neskolaudovaný. V zmysle platnej legislatívy to znamená, že neskolaudovaná nehnuteľnosť nemôže slúžiť účelu, na ktorý bola postavená - teda buď podnikateľským účelom, ako prevádzka podniku, vo..

Pripravované zmeny v právnych úpravách - novela katastrálneho zákon a zákonov o notároch a advokácii

V súvislosti s pripravovanými zákonmi, ktorými sa majú zmeniť a doplniť katastrálny zákona, zákon o notároch a zákon o advokácii, nastanú mnohé legislatívne zmeny. Prezident SR Ivan Gašparovič podpísal dňa 13.07.2009 okrem iného aj novelu zákona o notároch, ktorá bola schválená 24.6.2009 na 39. schôdzi NR SR. Po podpise by zákonné zmeny mali byť účinné od 1.9.2009. Cieľom navrhovaných právnych úprav je zvýšiť zvýšenie právnu a faktickú istoty zmluvných strán pri prevodoch nehnuteľností, definovať jednoznačného pôvodcu zmluvy o prevode..

Protiprávne konanie s realitami zakladá (nielen) bezdôvodné obohatenie

Exkluzivita zmluvy musí byť dodržaná Zmluvný vzťah s realitnou kanceláriou bol uzavretý s rozväzovacou doložkou, podľa ktorej pokiaľ táto realitná kancelária do určitého termínu neobstará predaj vášho pozemku, zmluva zaniká a vy nie ste viac viazaní jej ustanoveniami. Predpokladám, že pre prípad porušenia v zmluve dojednanej exkluzivity bola dojedaná zmluvná sankcia. Pokiaľ by ste pristúpili na ponuku vami uvádzaného občana, porušili by ste zmluvu uzavretú s realitnou kanceláriou. Skutočnosť, že vás vyhľadal údajný klient realitnej kancelárie a..

Kúpte si pozemky v blízkosti ... (TRH Nehnutelnosti)

Vývoj cien bytov V Bratislave v roku 2007

Analýza cien bytov v Bratislave sa robila z plnohodnotných 13.410 údajov za obdobie od januára do decembra 2007. Priemerná cena m2 bytu v Sk sa vypočítavala bez výrazných odchýliek narúšajúcich trend. Oddelene sa vypočítavali ceny novostavieb od cien starých bytov, aby sa odhalil ich vplyv na rast cien starých bytov. Graf č.1: Tento graf poukazuje na to, že 34% z celkovej ponuky bytov pripadalo na ponuku novostavieb. Toto malo zákonitý vplyv na vývoj celkovej výslednej ceny, ktorú novostavby ťahali nahor.Graf č.2: Tento graf ukazuje, že najväčší podiel na množstve..

Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. - financovanie a registrácia

     Jedným z najčastejších spôsobov financovania kúpy nehnuteľnosti je hypotekárny úver. Hypotekárny úver je využívaný na riešenie otázky bývania v prípade, že záujemca o kúpu napr. bytu nedisponuje dostatočnou finančnou hotovosťou. Účelom záložného práva (z lat. hypotheca) je zabezpečiť pohľadávku a jej príslušenstvo. Z toho dôvodu existencia záložného práva je závislá od existencie pohľadávky, ktorú zabezpečuje. V prvom rade predstavuje donútenie dlžníka, aby splnil svoj záväzok a v prípade, že záväzok nie je riadne..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.