4 rady ako si vytapetovať interiér

Chceli by ste oživiť interiér a zmodernizovať ho? Premýšľate nad tapetovaním? Tapety na stenu sú fantastický pomocník pre upgrade celého interiéru. Pripravili sme si pre vás užitočné rady, ktoré pri tapetovaní oceníte a triky, ktoré vám uľahčia prácu. Vyskúšajte tapetovanie podľa nasledujúceho praktického návodu a sami uvidíte ako obyčajná tapeta na stenu dokáže pretvoriť celý priestor na neobyčajný interiér.

ako tapetovať


Atraktívny interiér podľa najnovších trendov

Kúpili ste novú nehnuteľnosť a radi by ste novému interiéru vdýchli pôvab a osobité čaro? Fototapety na stenu sú perfektnou voľbou pri skrášľovaní a modernizovaní nového bývania. Fototapety v spálni alebo v kuchyni? Tapety si nájdu svoje uplatnenie v každej jednej miestnosti. Interiér dokážete vďaka pestrofarebným alebo aj čiernobielym tapetám na stenu oživiť, pridať mu prvky elegancie a vyzbrojiť ho originálnym dizajnom.

Výhody fototapety na stenu:

● využitie v celom interiéri,

●fototapety na stenu predstavujú skvelého pomocníka pri modernizovaní bývania, 

● na trhu nájdete pestrý výber z aktuálnych trendy motívov,

● jednoduchá aplikácia nielen na stenu , ale aj na nábytok ako vstavané skrine alebo dvere,

● výber z rôznych rozmerov,

● rýchle odstránenie a výmena za nový moderný motív.

ako tapetovať


Praktický návod na tapetovanie:

Spoločne si prejdeme bod po bode ako správne tapetovať. Prezradíme vám triky pri tapetovaní a aj praktické rady, ktoré vám dopomôžu k dokonalému výslednému “wau” efektu.

Na tapetovanie budete potrebovať:

● tapetu na tapetovanie (vinylové, vliesové alebo papierové tapety),

● špeciálne lepidlo na tapety alebo tapety s už naneseným lepidlom, ● nádobu na prípravu lepidla,

● štetec na lepidlo a štetec na tapetovanie, valček na tapety,

● papierovú (prípadne maliarsku) pásku,

● kancelárske potreby - nožnice, ceruzka, pravítko (meter),

● vodováhu,

● nôž na tapety (odlamovací nôž),

● mäkkú špongiu alebo handričku.

ako tapetovať


1. Dôležitú úlohu zohráva predpríprava. Pred samotným nanášaním tapety na stenu, musíte odstrániť všetok nábytok alebo dekorácie, ktoré by vám pri tapetovaní mohli zavadzať. Fóliou ochránite podlahu a maliarskou páskou okná a zárubne. Nezabúdajte zbaviť stenu nečistoty, mastnoty a nerovného drsného povrchu. Pokiaľ už máte stenu pripravenú, odmerajte si priestor kde budete tapetovať, naznačte si ceruzkou vodiaciu

čiaru a odstrihnite si správnu veľkosť (dĺžku a šírku) každého pásu tapety. Vždy si nechajte 10 cm navyše. Tapety so vzorom sa aplikujú ťažšie, pretože si musíte dávať pozor, aby pri aplikovaní ďalšieho pásu tapety, jednotlivé vzory na seba nadväzovali.

Naša rada : Pre istotu si kúpte o jedno balenie tapety viac. Niečo sa môže pokaziť, zle nalepiť alebo aj zle odmerať, preto je dobré mať jeden “kotúč” tapety v rezerve.

2. Ak sa rozhodnete pre fototapety na stenu s už naneseným lepidlom, odpadne vám príprava samotného lepidla. Pokiaľ nie, lepidlo na tapety je potrebné zriediť s vlažnou vodou. Lepidlo môžete nanášať priamo na tapety, len pri populárnych vliesových tapetách je najideálnejšie, keď lepidlo nanesiete na stenu, nie na tapetu. Rovnomerne, súvislú tenšiu vrstvu lepidla naneste na stenu tak, aby ste zašli pár cm za okraj vodiacej čiary. 

3. Aplikujte tapetu na stenu a vždy si urobte aj vizuálnu kontrolu, kedy pri drobných odchylkách ešte stále môžete tapetu napraviť a správne umiestniť. Tapetu po jej nalepení musíte ihneď vyhladiť pomocou štetca, valčeka alebo handričky. Predídete tak, nelichotivým vzduchovým bublinám. Dokonale aplikovanú tapetu docielite, ak budete odstraňovať bubliny zhora nadol a od stredu po vonkajší okrajRada od profíkov: Penetrujte stenu ešte pred tapetovaním! Penetračný náter je skvelý pomocník pri tapetovaní. Je to efektívny náter, ktorý zlepší podklad, tak aby tapeta dobre a predovšetkým dlhodobo držala. Zabraňuje navlhnutiu a ak niečo počas tapetovania pokazíte, tapetu vďaka náteru jednoduchšie odlepíte.

ako tapetovať


4. Nadbytočnú tapetu odrežete ostrým odlamovacím nožom. Tupé nožnice môžu pri strihaní tapetu zbytočne poškodiť. Skvelá vychytávka pri ukončovaní tapety je použitie elegantnej bordúry alebo ozdobnej lišty.

Ak ste postupovali podľa návodu, ako správne vytapetovať interiér, určite ste s výsledkom spokojní a nemusíte sa za odvedenú prácu hanbiť. Teraz už len nechajte vaše majstrovské dielo pomaly schnúť, najlepšie pri 18-21°C a tešte sa z nového originálneho interiéru.

Foto: Dovido.sk

Späť

Keď sneh nie je len radosť ale aj starosť

Čistenie chodníkov v slovenských mestáchSankcie za nedodržiavanie povinnostíÚrazy na zľadovatených chodníkochPrvé snehové vločky prinášajú so sebou nielen radosť z nastávajúcej zimy, ale mnoho krát aj starosti s odstraňovaním veľkého množstva snehovej prikrývky. Tá vie najmä na cestách a chodníkoch pre chodcov narobiť najväčšiu šarapatu. Svedčia o tom aj zvýšené výjazdy záchranárov k starším ľuďom a väčšie množstvo fraktúr v chirurgických ambulanciách počas zimných mesiacov. Predchádzať sa dá tomu dôslednou zimnou údržbou nielen miestnych..

MONOCHROMATIZMUS V BYTOVOM DIZAJNE MONOCHROMATIZMUS V BYTOVOM DIZAJNE

Mnoho ľudí si myslí, že na oživenie a zútulnenie ich domova treba využívať len farby, no i jednofarebná miestnosť môže s našimi radami vyzerať ako z katalógu.V prvom rade je potrebné vysvetliť si, ako monochromatizmus funguje v praxi. Pokiaľ si zvolíme používať v našom príbytku čisté línie a neupútavať prešpekulovanou farebnosťou, treba zamerať  pozornosť predovšetkým na materiály, ktoré v doma využijeme. Monochromatizmus je špecifický práve svojou hrou s rôznymi materiálmi. Pri správnom výbere..

Celoročné potešenie a úžitok zo záhrady hľadajte pod prístreším modernej pergoly Celoročné potešenie a úžitok zo záhrady hľadajte pod prístreším modernej pergoly

Trávili ste aj napriek množstvu slnečných letných dní pomerne veľa času v uzavretých priestoroch? Práca a rôzne iné povinnosti si jednoducho nevyberajú. Príchod zimy však neznamená, že by ste v tomto trende mali pokračovať a zaťažiť svoje telo ešte viac. Aj v zime si môžete užiť nádherné prostredie prírody pod bezpečným prístreším modernej a pevnej pergoly. Pergola je špeciálny prístrešok určený na ochranu verandy, terasy alebo priestoru pred páliacim slnkom, vetrom alebo dažďom. Jeho nosnú časť tvoria opakujúce sa úseky oblúkov, vzájomne..

Narúšanie pokojného bývania ako predpoklad pre zánik nájmu bytu

Rada by som sa informovala, či nás bytové družstvo môže kvôli dcére vysťahovať z bytu? Nemáme kam íst bývať a dá sa tomu vyhnúť, ak bytové družstvo zruší dcére trvalý pobyt a ona odíde preč? Vlastníkom bytu  je bytové družstvo a ja a manžel ako spoloční členovia družstva sme nájomníkmi. Máme dospelú dcéru, ktorá má totožný trvalý pobyt ako my a v čase našej neprítomnosti (manžel je dlhodobo mimo bytu a ja kvôli práci) býva dcéra v byte a susedia sa sťažujú, zatiaľ len ústne, na bytovom družstve, že za dcérou chodia všelijaké..

Medzimanželské a porozvodové vzťahy k nehnuteľnostiam

Rada by som vás poprosila o radu pri riešení nášho problému. Naši rodičia v roku 1978 darovaním získali po otcovej matke staršiu nehnuteľnosť v pomere 3/4 otec a 1/4 mama. Na pozemku tejto nehnuteľnosti postavili rodičia v roku 1972 nový dom, ktorý je obývateľný, otec bol zavretý, medzi tým sa čas starého domu zrútila, keď otca prepustili naďalej, obýval tento dom, s tým že sa s mamou rozviedol, ale sa majetkovo nevyporiadali. Otec sa znovu oženil a v roku 2000 prepísal dom na druhú manželku, mama svoj podie 1/4 darovala nám. Nedávno otec umrel a my sme sa..

Vymoženie práva k vydraženej veci a zodpovednosť dražiteľa

V dobrovoľnej dražbe som vydražila dom, o ktorom som si myslela, že je neobývaný - celkový dojem aj informáciu od dražobnej spoločnosti, že majiteľ je v Čechách - dom bez vody, plynu, elektriny. Bývalý majiteľ - môj dlžník, nebol nikdy prítomný. Ukázalo sa, že dom je predsa obývaný jedným Rómom. Povedal mi, že sa mu nechce odísť. Pracuje a prenájom si môže dovoliť, len nechce. Dala so mu 2 týždne na odsťahovanie, ale myslím, že sa nepohne, nič si zo mňa nerobí. Dom chcem čo najrýchlejšie predať. Dagmar I., Hradská Na dobrovoľné dražby sa vzťahuje..

Hypotekárne úvery = pomocná ruka?

 Čo by ste mali vedieť o hypotekárnych úverochCieľová skupina pre bankyPostup pri vybavovaní hypotekárneho úveruTakže ako to prebieha?Podmienky, za akých môžete požiadať o hypoúverS akými poplatkami musíte počítať?Aká môže byť úroková sadzba? Môže ju klient nejakým spôsobom ovplyvniť?Spôsoby ručenia pri výstavbe nového domu   Hypotekárny úver znamená pôžičku na prefinancovanie kúpy alebo výstavby nehnuteľnosti, je to úver, ktorý je zaručený nehnuteľnosťou. V súčasnosti ho na Slovensku poskytuje osem bankových subjektov. Každá..

Nehnuteľnosti sa viažu ...

Financovanie prác na bytovke domu

Keď sa obnova financuje prostredníctvom bankyNajlacnejšie požičiava štátMožnosti financovania obnovy bytových domovŠtátny fond rozvoja bývaniaŠtátna dotáciaAko dostať dotáciu ministerstvaStavebné sporiteľneKomerčné bankyPodmienky, za akých banky požičiavajú na obnovu bytovČo je pri poskytovaní úveru bankou dôležitéÚvery na obnovu bytového domu poskytujú komerčné banky aj stavebné sporiteľne, najvýhodnejšie však na tento účel požičiava štát.Keď sa obnova financuje prostredníctvom banky Na obnovu bytového domu si možno požičať aj od..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.