Beauty kútik v spálni? Poradíme, ako naň

Zabudnite na líčenie pri jedálenskom stole alebo v kúpeľni s nedostatočným osvetlením. Nastal čas, aby ste si zariadili vlastný kozmetický kútik. Vaša ranná i večerná rutina sa razom premení na rituál, ktorý si budete užívať zakaždým, keď zasadnete k zrkadlu. Ako si taký beauty kútik zariadiť?

 Kozmetický kútik je presne to, čo potrebujete, aby ste si v pokoji užili svoju rannú aj večernú rutinu. Je to miesto, kde sa nalíčite bez toho, aby vás niekto vyháňal, a kde budete mať všetko potrebné pre dokonalý vzhľad. Vybudujte si ho v spálni a nechajte ho krásne zapadnúť do interiéru tak, aby nepôsobil rušivo. Nezabudnite na poriadok – na kozmetickom stolíku si nechajte napríklad len tácku, na ktorej bude vaša obľúbená toaletná voda, lak na nechty alebo šperky.

kozmetický stolík

Začnite výberom miesta

Pokiaľ si chcete vytvoriť beauty kútik v spálni, prípadne kdekoľvek inde, potrebujete hlavne dostatok prirodzeného svetla. Preto hľadajte miesto pri okne, najlepšie potom pri stene kolmej k oknu. Zaistíte si, že vás svetlo nebude zbytočne oslňovať. Rozhodne sa tiež vyhnite tomu, aby ste okno mali za chrbtom.

Umelé osvetlenie potom umiestnite tak, aby vám osvetľovalo obe strany tváre. Nie nadarmo sú zrkadlá u kozmetičiek a v maskérňach orámované svetlom. Skúste zrkadlo so zabudovaným chytrm osvetlením, ktoré dokáže reagovať na svetlo v miestnosti, a vždy vám vďaka tomu zaistí to správne osvetlenie.

Základom je zrkadlo

Kozmetický kútik bez zrkadla by skutočne nefungoval. Pokiaľ zvolíte cestu kozmetického stolíka, pravdepodobne už zrkadlo mať bude. Pokiaľ ich ale budete kupovať zvlášť, na výbere zrkadla si dajte záležať. Malo by byť dostatočne veľké, aby ste pohodlne videli celú tvár. V prípade stolíka potom uprednostnite ten s menšou hĺbkou, aby ste sa cez neho zbytočne nemuseli k zrkadlu nakláňať.

Pre detailnejšie líčenie si potom kúpte menšie obojstranné zrkadlo so zväčšovacím sklom na jednej strane. V obchodoch nájdete také, ktoré stačí položiť na stôl, ale napríklad aj tie, čo pripevníte k stene či stolíku. Zvážte, ktorý variant vám bude viac vyhovovať.

Nezabúdajte na pohodlnú stoličku

Stolička ku kozmetickému stolíku by mala byť najmä pohodlná. Dôležité je ale myslieť aj na ďalšie faktory, ako je výška. Tá by mala zodpovedať výške stola. Najlepšie je hľadať medzi polohovateľnými stoličkami či kresielkami, pri ktorých si výšku prispôsobíte sami podľa potreby. Zabudnite ale na stoličky od jedálenského stola alebo taburety, ktoré často výškou vôbec nezodpovedajú výške stola.

Zaobstarajte si šuplíky a organizéry

Väčšina kozmetických stolíkov disponuje jedným alebo dvoma šuplíkmi, prípadne nejakým úložným boxíkom či organizérom. Pravdepodobne si tak budete musieť zaobstarať nejaké ďalšie úložné priestory. Podľa toho, koľko vecí budete potrebovať uskladniť, voľte veľkosť. Pokiaľ ale nie ste naozajstný kozmetický fajnšmeker alebo influencer, vystačíte si s menšou skrinkou so šuplíkmi, ktorú pohodlne zasuniete pod stôl. Do šuplíkov si kúpte organizér, aby sa vám produkty neváľali všade možne. S kozmetickými organizérmi sa vám bude nielen jednoduchšie hľadať potrebný produkt, ale aj ľahšie udržiavať prehľad a poriadok.

Späť

Škodcovia a naša domácnosť Škodcovia a naša domácnosť

-->-->--> „Každý rodinný dom či byt by mal pre svojich majiteľov slúžiť predovšetkým ako oáza pokoja a bezpečia. Mnohí ľudia si pri naplnení týchto slov zabezpečia svoju nehnuteľnosť tými najmodernejšími systémami proti vlámaniu. Pritom tá ozajstná bezpečnosť nášho bývania spočíva aj v dostatočnej miere ochrany pred nepovolanými hosťami v našich príbytkoch, ako sú nepríjemný hmyz, či čoraz viac prefíkanejšie hlodavce, ktoré sú nočnou morou každého, kto už musel s týmto druhom návštevy neplánovane bojovať.“ Medzi návštevníkov..

Interiér a nábytok

Nábytok a samotné zariadenie interiéru azda najvýraznejšie hovorí o povahe a osobnosti majiteľa domu. Je dôležité dobre sa rozhodnúť, ktoré materiály použijeme, aký bude výber farieb a konečné rozmiestnenie vecí. Častokrát bojujeme aj s rozhodnutím, či je výhodnejšie pri zariaďovaní svojho príbytku zakúpiť hotový nábytok priamo v predajni a prispôsobovať ho do svojich misetností postupne, alebo si ho dať urobiť na mieru. Nie sú to jednoduché otázky, preto je nutné sústredenie, aby ste mali vo svojom dome pocit pokoja a pohody.Materiály na výrobu nábytkuVšetci..

Môžu esenciálne oleje zvyšovať kvalitu bývania - nehnutelnosti? Môžu esenciálne oleje zvyšovať kvalitu bývania - nehnutelnosti?

Ako súvisia nehnuteľnosti a aromatické esenciálne oleje? Na prvý pohľad sa zdá, že tieto dva pojmy nemajú nič spoločné, no byt, dom, či chata, ale aj kancelársky priestor, garáž a pivnica sú miesta, kde sa pohybujú ľudia a trávia v nich prevažnú časť svojho života. Zároveň reality predstavujú významnú časť majetku ich vlastníkov a veľmi dobre uchovávajú svoju hodnotu. Dôvodov uvedomiť si, pri čom všetkom nám môžu napomáhať éterické oleje je veľa... ak poznáme ich účinky. Esenciálne oleje sú..

Úroky z omeškania pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov

 Súd v konaní o vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov nemôže zároveň s uložením povinnosti zaplatiť vyčíslenú sumu na vyrovnanie podielu, uložiť z tejto sumy aj povinnosť zaplatiť úroky z omeškania; bráni tomu chýbajúci predpoklad pre vznik takéhoto nároku - omeškanie dlžníka s plnením peňažného dlhu. (Rozsudok Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zo 14. októbra 1999, sp. zn. 5 Cdo 117/99)Rozvod - v rozvodovom konaní sa rozhoduje aj o rodičovských právach a povinnostiach, ako aj o rozdelení spoločného majetku, ktorý manželia nadobudli..

Ďalšia činnosť spoločenstva, jeho orgány a zánik

FINANČNÉ HOSPODÁRENIE SPOLOČENSTVAUZATVÁRANIE ZMLÚV A OBMEDZENIE PODNIKANIAORGÁNY SPOLOČENSTVAZRUŠENIE A ZÁNIK SPOLOČENSTVA V minulom čísle sme sa pozastavili pri spoločenstve vlastníkov bytov, ktoré je jedným z dvoch druhov spravovania bytových domov. Nakoľko činnosť spoločenstva je dosť obsiahla, v dnešnom článku budeme pokračovať v bližšej špecifikácii činností, ktoré prislúchajú spoločenstvu ako právnickej osobe. FINANČNÉ HOSPODÁRENIE SPOLOČENSTVASpoločenstvo je oprávnené samozrejme vykonávať tie činnosti, ktoré sú vymedzené v zákone č...

Byty nižšieho štandardu a ubytovacie zariadenia - ich preslnenie, minimálne požiadavky na ich plochu, vybavenie a súčasti

Dnešné pokračovanie týkajúce sa bytov nižšieho štandradu a ubytovacích zariadení sa zameriava na uvedené nehnuteľnosti, vrátane zákonných požiadaviek na ich preslnenie v zmysle vyhlášky MZ SR č. 259/2008 Z. z. o podrobnostiach o požiadavkách na vnútorné prostredie budov a o minimálnych požiadavkách na byty nižšieho štandardu a na ubytovacie zariadenia. Minimálne požiadavky na byty nižšieho štandardu Byt nižšieho štandardu je byt, ktorého obytná plocha nie je nižšia ako 12 m2 na užívateľa a 6 m2 na každú ďalšiu osobu, ktorá s užívateľom..

Vývoj cien bytov v Bratislave v roku 2008

Skoro každého, ktorý či už má byt alebo si ho ešte len plánuje obstarať, zaujíma vývoj cien bytov a hlavne prognóza do budúcnosti. Prvé sa dá ukázať na základe zozbieraných údajov, druhé sa dá v súčasnosti len veľmi obtiažne predpovedať.Pozrime sa teda, čo sa na trhu s bratislavskými bytmi dialo od januára 2008 po čiastočnom cca mesačnom (vianočnom) útlme, ktorý nastal po zatiaľ najväčšom realitnom boome na Slovensku v jeseni 2007, kedy boli ceny za meter štvorcový starých bytov v hlavnom meste drahšie ako ceny za meter štvorcový v novostavbách.Realitný..

Nehnutelnosti ...

Ceny nehnuteľností


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.