Ako zariadiť garsónku, aby pôsobila vzdušne a útulne

Dokonca aj garsónka s podlahovou plochou 25 m2 môže pôsobiť vzdušne a harmonicky, ak viete, ako na to. Medzi osvedčené tipy a triky, ktoré používajú bytoví dizajnéri, patrí použitie závesného nábytku, multifunkčných zostáv a posuvných dverí so skrytou zárubňou.

garsonka

Rozčlenenie do zón

Pri zariaďovaní garsónky vezmite na vedomie, že sa jedná v podstate o malý priestor ktorý používate na denné činnosti aj spánok. Byt preto rozčleňte na zóny - ideálne na kuchynskú, obývaciu a odpočinkovú zónu. ​K ilúzii viacerých miestností môžete použiť vyššie kusy nábytku, paravány alebo deliace panely. Podobne však poslúži aj koberec umiestnený pod pohovkou, ktorý oddelí obývaciu izbu od spálne. Nebojte sa použiť vkusné tapety, ktoré taktiež opticky predelia priestor.

Závesný nábytok

Ak chcete, aby garsónka pôsobila vzdušne, zabudnite na masívny nábytok. Namiesto neho voľte nábytok na  nohách, ktorý zbytočne vizuálne nezaplní priestor. Rovnaký výsledok dosiahnete, keď byt zariadite závesným nábytkom. Nielen že tak ušetríte podlahovú plochu, ale naviac si uľahčíte jej údržbu.

Podľa bytových dizajnérov môžete zavesiť v podstate čokoľvek od nočného stolíka cez kúpeľňové skrinky až po jedálenskú lavicu.

Posuvné dvere a skryté zárubne

Ak máte tú možnosť, vymeňte klasické dvere za posuvné, ktoré šetria miesto a neprekážajú, keď zostanú otvorené. Rovnako zvážte, či sa neoplatí investovať do dverí so skrytou zárubňou. Ak zladíte navyše materiál kľučky s úchytkami na ostatnom nábytku, dvere doslova splynú s interiérom

Multifunkčný nábytok

V garsónke sa bezchybne uplatňuje multifunkčný nábytok, ktorý dokáže zastať viac úloh naraz. Typickým príkladom sú nábytkové zostavy, ktoré v sebe spájajú šatníkovú skriňu, obývaciu stenu a pracovné miesto. V menšom meradle je možné využiť taburetky so skrytým úložným priestorom, stohovacie konferenčné stolíky alebo úložné boxy na kolieskach.

Využite steny miestnosti

Pri hľadaní úložného priestoru zamerajte svoju pozornosť na steny. Umiestnite na ne otvorené policové systémy, kam vyskladáte knihy alebo upomienkové predmety. Ak máte vysoký strop, môžete niekoľko poličiek zavesiť hneď pod sebou. To navyše ešte opticky zväčší celkový priestor. Poličky sa dajú zavesiť aj nad nábytok, ako je napríklad šatníková skriňa.

Tip: Pokiaľ si to môžete dovoliť, nechajte si vyrobiť vstavaný nábytok na mieru, ktorý výšku miestnosti využije na maximum.

Priestor na spanie oddeľte od zvyšku miestnosti

Pri zariaďovaní odpočinkovej zóny v jednoizbovom byte musíte byť zvlášť kreatívni. Ak máte dostatok priestoru na umiestnenie manželskej postele, pokúste sa ju oddeliť od zvyšku miestnosti. Aspoň čiastočné súkromie vám zaistí paraván, deliaca prepážka alebo baldachýn zavesený nad posteľou.

Ak bojujete o každý centimeter štvorcový, najjednoduchším riešením je obstaranie rozkladacej pohovky. Do úvahy však pripadajú aj iné možnosti. Ako by sa vám páčila napríklad sklopná posteľ, vstavané poschodie na spanie alebo pochôdzne pódium, vo vnútri ktorého sa skrýva vysúvacie lôžko? To všetko sa dá v garsónke s trochou šikovnosti vybudovať.

Tip: Posteľ s úložným priestorom vám v malom byte ušetrí veľa miesta. Tak na nič nečakajte, inšpirujte sa tými najlepšie hodnotenými posteľami na Heureke a vyberte si tú, ktorá presne spĺňa vaše požiadavky ako na priestor, ale aj pre váš pohodlný spánok.

 

Späť

Celoročné potešenie a úžitok zo záhrady hľadajte pod prístreším modernej pergoly Celoročné potešenie a úžitok zo záhrady hľadajte pod prístreším modernej pergoly

Trávili ste aj napriek množstvu slnečných letných dní pomerne veľa času v uzavretých priestoroch? Práca a rôzne iné povinnosti si jednoducho nevyberajú. Príchod zimy však neznamená, že by ste v tomto trende mali pokračovať a zaťažiť svoje telo ešte viac. Aj v zime si môžete užiť nádherné prostredie prírody pod bezpečným prístreším modernej a pevnej pergoly. Pergola je špeciálny prístrešok určený na ochranu verandy, terasy alebo priestoru pred páliacim slnkom, vetrom alebo dažďom. Jeho nosnú časť tvoria opakujúce sa úseky oblúkov, vzájomne..

Novostavba alebo rekonštrukcia?

 Do čoho je lepšie investovať, čo sa oplatí a za akých podmienok? Kedy je čo výhodnejšie či už z pohľadu financovania, životnosti, lokality, opätovného predaja, zhodnocovania a pod. A čo novostavba, oplatí sa kúpiť hotový byt alebo radšej holobyt? Čo je momentálne „najlepšou“ investíciou, vyšší štandard alebo len nižší štandard? Rozhodnutiu, či investovať do novostavby alebo kúpiť starý byt a zrekonštruovať ho, by malo predchádzať dôkladné zváženie charakteristík oboch porovnávaných typov bytov, ako aj možností, schopností a budúcich..

Ručenie nehnuteľnosťou. Bežné riešenie alebo koledovanie si o problém? Ručenie nehnuteľnosťou. Bežné riešenie alebo koledovanie si o problém?

V živote sa ocitáme v rôznych situáciách a stáva sa, že potrebujeme viac, ako máme momentálne našetrené. Pre ľudí, ktorí majú pravidelný príjem, nie je problém vybaviť si pôžičku štandardnou cestou; ak však táto okolnosť absentuje, môže sa stať, že potencionálny klient bude  vyhodnotený ako rizikový. V takomto prípade mu veľa možností nezostáva; buď mu niekto pomôže ako tzv. solidárny dlžník, alebo bude musieť, za predpokladu, že je to uňho reálne, ručiť nehnuteľnosťou. Ručenie nehnuteľnosťou je relatívne istý spôsob, ako si zabezpečiť..

Timesharing - atypická forma nájmu nehnuteľností

Iste sa už mnohí z vás, vážení čitatelia, stretli s novinkou na našom trhu, a to s dovolenkovými pobytmi, ktoré si záujemcovia tak povediac predplatili aj na obdobie niekoľkých rokov. Ide o timesharing, o právny inštitút pôvodne pochádzajúci spoza Atlantického oceánu, ktorého základy u nás sú dané najmä právom Európskej únie. Timesharing v práve EÚ a SRPrávnym rámcom pre oblasť nájmu práva na tzv. sezónne, alebo, aby sme sa vyjadrovali v súlade so znením právnych textov, práva užívať budovu alebo jej časť v časovo vymedzených úsekoch, je..

Podielové spoluvlastníctvo

Chcel by som vás poprosiť o radu. V mojom susedstve je starý dom so záhradou, ktorej vlastníkmi je niekoľko rodinných príslušníkov. Jeden zo spolumajiteľov, ktorému patrí časť záhrady - cca. 120m2, mi sľúbil, že mi odpredá svoju časť. Chcem sa vás opýtať, či je možné práve od jedného zo spolumajiteľov odkúpiť iba časť záhrady, ktorá patrí práve jej a nie cely komplex aj s domom a či na ten odpredaj potrebuje súhlas ostatných spolumajiteľov? Alebo je nejaký spôsob ako možno odkúpiť od jedného, ktorý má najväčšiu časť pozemku práve tú časť..

Vymoženie práva k vydraženej veci a zodpovednosť dražiteľa

V dobrovoľnej dražbe som vydražila dom, o ktorom som si myslela, že je neobývaný - celkový dojem aj informáciu od dražobnej spoločnosti, že majiteľ je v Čechách - dom bez vody, plynu, elektriny. Bývalý majiteľ - môj dlžník, nebol nikdy prítomný. Ukázalo sa, že dom je predsa obývaný jedným Rómom. Povedal mi, že sa mu nechce odísť. Pracuje a prenájom si môže dovoliť, len nechce. Dala so mu 2 týždne na odsťahovanie, ale myslím, že sa nepohne, nič si zo mňa nerobí. Dom chcem čo najrýchlejšie predať. Dagmar I., Hradská Na dobrovoľné dražby sa vzťahuje..

Aké sú ceny nehnutelnosti - realitná bublina 2018?

Ako zistiť, či sú nehnuteľnosti nadhodnotené a či kúpou nehnuteľnosti neriskujeme?   Veľmi dobrým zdrojom informácií o tom, či ceny nehnuteľností sú príliš vysoké alebo či sa už nachádzame v oblasti realitnej bubliny a cena za nehnuteľnosť nepredstavuje reálnu hodnotu, ktorú poskytne obytný priestor jej vlastníkovi prostredníctvom možnosti bývania na veľa rokov je kompozitný index, ktorý počíta Národná banka Slovenska.  Ako uvádzajú analytici ÚMS (NBS) ceny nehnuteľností sa v roku 2018 nachádzajú v pásme VZOSTUPU, ďaleko od pásma BUBLINY...

Výhody a nevýhody stavebného sporenia

 Pri dnešných finančných pomeroch v spoločnosti je v tejto problematike jasné, že nasporiť na byty pre dve alebo tri deti je v priemernej rodine vecou nie ťažkou, ale nemožnou; na druhej strane by však všetci rodičia veľmi radi zabezpečili svojich potomkov najmä po tejto stránke, aby mali pri štarte do samostatného života vlastnú strechu nad hlavou. Keďže však "odkladaním pod vankúš" nemajú šancu tento problém vyriešiť, mnohí siahajú po produkte vyvinutom presne na tento účel - stavebnému sporeniu. Je už takmer samozrejmosťou, že sa takýto..

Ceny nehnuteľností


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.