Prepojená kuchyňa s obývacou izbou? Rozložte si priestor!

Ak bývate v malom byte, možno ste si už niekoľkokrát priali, aby ste mali viacej miesta takpovediac na všetko. Môže sa vám zdať, že vaša malá obývacia izba je ešte menšia, keď je plná ľudí. Našťastie existujú triky, vďaka ktorým sa ani v malom byte nebude cítiť „úzko“. Ako dosiahnuť to, aby ste sa cítili dobre, a zároveň mali oddelené jednotlivé miestnosti?

Predstavte si situáciu, v ktorej k vám domov prišli na návštevu vaši kamaráti. Usadíte ich v obývačke. Avšak vaša obývačka je prepojená s kuchyňou, kde vaša polovička alebo vaše deti niečo robia. Môžete sa navzájom rušiť. Ako takúto situáciu vyriešiť?


1.       Stôl ako miesto nielen na jedenie

Ak správne umiestnite jedálenský stôl, vyriešite hneď niekoľko problémov. Na jednej strane vám pomôže oddeliť kuchyňu od obývačky, a zároveň si vytvoríte aj malú jedáleň. Ak chcete skutočne vymedziť priestor medzi dvomi miestnosťami, zvážte moderný jedálenský stôl, ktorý zoženiete aj vo väčších rozmeroch. V prípade, že nemáte doma toľko miesta, môžete zvoliť aj stôl s asymetrickým tvarom.

Obývačka, kuchyňa


2.       Funkčná stena, ktorú môžete využiť

Stenou nemyslíme klasickú pevnú stenu, ale napríklad regál alebo knižnicu. Keď postavíte medzi dve miestnosti takúto „stenu“, všetkým bude jasné, o čo vám išlo. Regál s poličkami môžete využiť na uloženie rôznych sošiek, kníh, časopisov alebo si do nich môžete uložiť kvetináče so živými rastlinami a dodať tak obom miestnostiam trochu zelene.

Stenu si môžete vytvoriť aj inak, a to premiestnením celej televíznej steny. Presuňte váš štýlový TV stolík na miesto, kde chcete predeliť kuchyňu s obývačkou. Pridajte k nemu ešte niekoľko skriniek, do ktorých si môžete odložiť potrebné veci a predelenie stenou je hotové.


3.       Závesy nielen na okná

Ak si už skutočne neviete rady, ako predeliť dve hlavné miestnosti, skúste použiť závesy. Môžete si vybrať nejaké moderné, so zaujímavými vzormi. Takéto závesy zajmú na prvý pohľad a budú mať teda okrem praktickej funkcie, aj funkciu estetickú. Závesy môžete mať na boku zviazané povrazom alebo mašľou a v prípade potreby ich rozviniete.


4.       Osvetlenie, ktoré zaujme a vytvorí atmosféru

Osvetlenie má doma každý. Každý potrebuje svetlo, no málokto si skutočne uvedomuje, že niekedy je svetlo oveľa viac. Zožeňte si štýlové osvetlenie a do každej miestnosti dajte iné. Do kuchyne môžete dať silnejšie a jasnejšie svetlo, aby ste dobre videli, keď budete variť. Naopak, do obývačky môžete dať tlmenejšie svetlo, ktoré vytvorí príjemnú atmosféru pri každom rozhovore. Poprípade môžete mať v obývačke aj malé stojace lampy, ktoré zažnete namiesto veľkého stropného svetla.

Obývačka, kuchyňa


5.       Koberec, ktorý predelí podlahu

Ak sa vám do vášho bytu nezmestí žiaden nábytok navyše, ani sa vám nedá príliš hýbať s vaším súčasným nábytkom, lebo nemáte dostatok miesta, skúste použiť koberec. Ak dáte koberec cez celú obývačku, jasne ju tým oddelíte od kuchyne. Koberec je zároveň veľkým pomocníkom aj v boji proti prachu. Opticky vie zaplniť miestnosť, vďaka čomu bude vaša obývačka pôsobiť útulnejšie než predtým.

Prepojenie kuchyne s obývacou izbou môžete spraviť aj inými spôsobmi. Dôležité je vybrať si ten, ktorý je vhodný do vášho bytu z hľadiska priestoru. Ak si nie ste istí, či ste zvolili dobrý „predeľovač“, neváhajte sa poradiť s niekým, kto sa do interiérov rozumie. V dnešnej dobe nájdete na internete množstvo online poradcov, dokonca aj konkrétne predajne s nábytkom ponúkajú možnosť „chatu“ priamo na ich stránkach.

Obývačka, kuchyňa

Hoci vás takéto plánovanie a prerábanie bude stáť čas, peniaze a energiu, myslite na to, že celé prerábanie bude trvať najviac týždeň, no vy v danom byte strávite minimálne niekoľko rokov. Tak prečo si tento čas nespríjemniť?

 

Späť

Výhody a nevýhody zatepľovania Výhody a nevýhody zatepľovania

  Zatepľovanie je vymoženosť, ktorej zmysel je definovaný ako výrazná úspora na kúrení so zachovaním tepelného efektu; je preto atraktívne prakticky pre kohokoľvek. Má však, ako všetky ostatné zmeny, svoje pre a proti - stavebné firmy ju horlivo propagujú a lekári zasa varovne dvíhajú prst poukazujúc na riziko vzniku alergií, ktoré jej nesprávna realizácia údajne so sebou prináša. Jednoznačnú pravdu tu ťažko zistiť, rizikám však treba pripísať najväčšiu vážnosť a podľa toho si aj voliť. Poďme sa teda bližšie pozrieť na to, čo všetko..

Feng šuej, imidž či pravdivá vec?

Každý z nás by sa chcel vo svojom príbytku cítiť príjemne a zároveň zosúladený s priestorom, v ktorom žije. Aby si sme si tento cieľ naplnili, spájame v bývaní čoraz viac praktické veci s tými duchovnými. Asi najznámejší fenomén v tejto oblasti, kde sa spája duchovno s prostredím v ktorom bývame je Feng šuej. Je to starobylé čínske učenie, ktoré naznačuje čo má človek robiť, aby žil v súlade so silami prírody. Nie je len o tom ako si máme zariadiť izbu či byt, ale má aj oveľa širší záber. Učenie Feng šuej sa netýka len samotného „usporiadania..

Geodézia a jej úloha. Reálny dopad chýb pri vymeriavaní pozemkov v podobe susedských sporov.

Hranice pozemku sú pre každého vlastníka kúska zeme citlivou témou. Málokto sa v živote nestretol, či už priamo alebo nepriamo, s nejakým susedským sporom, ktorý sa niesol v tomto duchu. Tí, ktorých sa to netýka, majú svoje hranice vysporiadané rovnako ako ich susedia; ostatní už zrejme vopred vedia, o čom budeme hovoriť. V prípade takýchto sporov má kľúčovú úlohu geodézia a jej úloha pri vytyčovaní hraníc pozemkov. Poďme sa teda pozrieť bližšie na uvedené problémy. Na to, aby sme sporom v tejto oblasti mohli porozumieť, potrebujeme dôkladne poznať..

Darovanie a darovacia zmluva

Okrem kúpnej zmluvy či obdobných kontraktov, darovanie je jedným z najčastejších spôsobov nadobúdania nehnuteľností. Určitú popularitu tohto kontraktu spôsobuje možnosť získania nehnuteľnosti bez finančných výdavkov. Nevýhodou darovacej zmluvy však je “neistota” obdarovaného subjektu, keďže darovanie možno napadnúť, čím sa oslabuje panstvo obdarovaného nad darovanou vecou. Otázku darovania upravuje Občiansky zákonník v ustanovení paragrafov 628 – 630. Pre vznik darovacej zmluvy je potrebný súhlasný prejav vôle darcu a obdarovaného. Darovacou zmluvou..

Zmluva o vstavbe bytov - právna úprava a jej náležitosti

Jedným zo spôsobov vzniku vlastníctva bytov a nebytových priestorov, ktorý sa v súčasnosti vo veľkom rozsahu realizuje, je aj nadobúdanie nehnuteľností na základe zmluvy o výstavbe, stavbe alebo nadstavbe domu. Daný spôsob obľubujú najmä developerské spoločnosti. Jedná sa o zmluvu, ktorej rámcovú právnu úpravu obsahuje zákon č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších predpisov. Zmluvnými stranami tejto zmluvy sú na jednej strane doterajší vlastníci bytov a nebytových priestorov v dome a na strane druhej stavebník/stavebníci...

Prevod vlastníctva družstevného (obecného) bytu a daňové povinnosti

Dobrý deň, máme záujem o vaše poradenstvo. Potrebovali by sme radu ohľadom predaja bytu. Vlastníme od roku 2002 družstevný byt, v ktorom máme zriadenú kanceláriu. Teraz ho chceme predať, ale realitný maklér nám odporučil ho odkúpiť do vlastníctva s ohľadom na lepšiu možnosť jeho prípadného ďalšieho predaja. Chceli by sme vedieť, či budeme musieť platiť daň z predaja nehnuteľnosti alebo nie. Svetozár K., konateľ obchodnej spoločnosti s.r.o., Bratislava  Občianskoprávny režim a režim daňový Predmetná otázka súvisí v prvom..

Ako bezpečne platiť pri kúpe nehnutelnosti a aké riziká hrozia pri platení hotovosťou za nehnuteľnosti?

Kúpa nehnutelnosti predstavuje z pohľadu bežného človeka pomerne zásadný krok. Ceny nehnuteľností sa totiž pohybujú v desiatkach, niekedy až stovkách tisícoch eur, a preto je na mieste zachovať čo najvyššiu možnú mieru opatrnosti s úhradou kúpnej ceny. Pre zachovanie spomenutej opatrnosti je pritom nevyhnutné poznať aspoň základné princípy prevodu nehnuteľnosti.   Prevod vlastníckeho práva k nehnuteľnosti Kúpa nehnuteľnosti sa realizuje na základe kúpnej zmluvy, avšak samotný podpis kúpnej zmluvy ešte neznamená nadobudnutie..

Poistenie domácnosti a zodpovednost Poistenie domácnosti a zodpovednost

Pýtali ste sa niekedy sami seba, prečo by ste si mali vybavovať niečo ako poistenie domácnosti, alebo poistenie zodpovednosti keď už aj tak platíte za poistenie nehnuteľnosti a nechcete utrácať ďalších pár eur za mesiac, ktoré by ste si mohli ušetriť na krásny nový gauč, alebo na nový koberec ktorý ste videli v obchode? Treba si ozrejmiť predovšetkým, čo všetko zahŕňa poistenie nehnuteľnosti. Predstavte si, že Váš domov by niekto vzal, otočil ho strechou dolu, a začal by s ním triasť. Vaše veci, nábytok, oblečenie, knihy.... začali..

Vývoj cien bytov V Bratislave v roku 2007

Analýza cien bytov v Bratislave sa robila z plnohodnotných 13.410 údajov za obdobie od januára do decembra 2007. Priemerná cena m2 bytu v Sk sa vypočítavala bez výrazných odchýliek narúšajúcich trend. Oddelene sa vypočítavali ceny novostavieb od cien starých bytov, aby sa odhalil ich vplyv na rast cien starých bytov. Graf č.1: Tento graf poukazuje na to, že 34% z celkovej ponuky bytov pripadalo na ponuku novostavieb. Toto malo zákonitý vplyv na vývoj celkovej výslednej ceny, ktorú novostavby ťahali nahor.Graf č.2: Tento graf ukazuje, že najväčší podiel na množstve..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.