Bývanie - relax - biznis

Spoločnosť Nadlan, a.s. člen skupiny Vara Group, prichádza na slovenský trh s novým polyfunkčným projektom, v ktorom spája možnosti bývania, práce a relaxácie. Z tohto spojenia vyplýva aj jeho názov, 3nity. Symbolika je znázornená aj v samotnom projekte, ktorý sa v podobe troch veží týči do výšky sto metrov.

Polyfunkčný komplex 3nity je moderný, luxusný bytový dom v centre mesta, obklopený zeleňou, disponujúci aj vlastnými zelenými plochami v objekte. Investor, skúsená spoločnosť s medzinárodnými výsledkami i referenciami, pri výbere lokality Mlynské Nivy vsadila na atribúty: dostupnosť z hlavných dopravných tepien, spojenie prostredníctvom mestskej dopravy, blízkosť centra mesta a moderný a dynamicky sa vyvíjajúci ráz bezprostredného okolia, ktoré sa profiluje do jednej z najmodernejších bratislavských zón, navyše umiestnenej prakticky v centre Bratislavy.

Tieto atribúty ovplyvnili aj samotné architektonické riešenie. Dominantou komplexu sú tri nerovnako vysoké bytové veže vyrastajúce z trojpodlažného partera, kde sa nachádzajú moderné administratívne a obchodné priestory. Rezidenčná časť projektu je umiestnená do veží, ktoré poskytujú panoramatický výhľad, umocnený špecifickou polohou jednotlivých veží nezatieňujúcou si navzájom výhľad, a zníženými parapetami, ktoré otvárajú priestor. K jedinečnosti bývania prispievajú aj variovateľné pôdorysy a riešenie balkónov a terás. Aj rozloha bytov je variabilná, uspokojujúca ako jednotlivcov, tak i veľké rodiny - k dispozícii je celá škála bytov - od 1-izbových až po luxusné penthousy. Dostatok parkovacích miest je samozrejmosťou.

Pôžitok z bývania však znásobujú predovšetkým na slovenské pomery neobvyklé možnosti, ktoré objekt svojim obyvateľom bude poskytovať. Jeho súčasťou bude wellness a fitness zóna s plaveckým bazénom a oddychovým bazénom s jedinečnou vodou z Mŕtveho mora. V prízemných častiach objektu budú situované obchodné priestory, obyvateľom prístupné zvnútra budovy. Bezpečnosť a ochranu obyvateľov a užívateľov priestorov 3nity bude zabezpečovať recepcia s nepretržitou 24-hodinovou prevádzkou, oddych a možnosť relaxu a zábavy pre malých a tým hlavne dospelých obyvateľov 3nity zabezpečí centrum zamerané na stráženie detí rezidentov.

Na 3nity, nebudú obyvatelia čakať dlho –búracie práce sú v dokončovacom štádiu, v krátkej dobe sa začne výstavba samotného komplexu. Termín ukončenia výstavby celého objektu je naplánovaný na jar v roku 2011.

Bližšie k projektu 3nity

Poloha a lokalita

Komplex sa nachádza na uliciach Plynárenská a Jarabinkova v Bratislave, v lokalite Mlynské Nivy, kolmo na Prievozskú ulicu, na ploche s rozlohou 1,2 ha.. V blízkosti sú sídla mnohých významných spoločností - Apollo business centrum, Orange, Business centrum I a najmodernejší bratislavský most Apollo. Lokalita, ktorá sa doteraz profilovala ako moderná administratívno-obchodná štvrť, je určená prijatím nového územného plánu Bratislavy v najbližších rokoch na významný rozvoj. Vynikajúcu polohu umocňuje aj blízkosť starého centra mesta . Ďalším kladom je výborná dopravná dostupnosť - napojenie na diaľnicu smerom na Žilinu, Viedeň (diaľničný obchvat D1) a pohodlné spojenie s MHD. V blízkosti sa nachádzajú aj všetky potrebné verejné služby – škôlky, školy, zdravotné a kultúrne zariadenia.

Byty

Rezidenčná časť projektu je umiestnená do 3 veží -veža 1 má dvadsaťtri podlaží, veža 2 dvadsaťsedem podlaží, veža 3 dvadsaťštyri podlaží, ktoré stoja nad spodnou polyfunkčnou časťou komplexu. Byty kvôli výhľadu začínajú od 5 nadzemného podlažia. Ich celkový počet je tristoosemdesiatštyri. Poskytujú vysoký štandard vďaka rôznym výmerám a súvisiacej ponuke balkónov, lodžií, terás, pivničných priestorov a garáží. Naozaj variabilný výber zaručuje fakt, že celková plocha bytov predstavujúca približne tridsaťtisíc metrov štvorcových je rozdelená do dvadsaťštyri typov bytov – od jednoizbových až po päťizbové, s rozlohou od tridsaťtri do stoštyridsaťpäť metrov štvorcových - prevažujú dvojizbové a trojizbové, no nechýbajú ani luxusné penthousy či jednoizbové byty. Veľkoplošné byty sa nachádzajú na najvyšších podlažiach. Každý byt má lodžiu, alebo väčší balkón a okná so zníženou parapetnou doskou, umožňujúcou vychutnať si výhľad na dominanty Bratislavy. Vo vstupnom priestore je 24 hodinová recepcia.

Obchodné priestory, služby

Priestory určené na prenájom pre obchody a služby dopĺňajú funkciu bývania v komplexe, pričom sa počíta s ich využitím aj pre zákazníkov z celej priľahlej zóny. Nachádzajú sa na 1. a 2. nadzemnom podlaží celoplošnej zástavby, medzi obytnými blokmi 1 a 3. Majú dva samostatné vstupy priamo z pasáže. Obchodné priestory sú variabilné, vo východnej časti bloku je navrhnutý priestor pre veľkoplošnú predajňu potravín s osobitným zásobovacím vstupom. Zásobovanie drobných prevádzok je tiež zabezpečené samostatnými vstupmi. Obidve podlažia sú prepojené pomocou výťahov, schodísk aj eskalátorov. Okrem už spomínanej veľkopredajne potravín sa tu bude nachádzať pobočka finančnej inštitúcie, množstvo malých obchodov pre spotrebný tovar, reštaurácie, kaviarne, kaderníctvo a mnoho iných prevádzok, poskytujúcich služby šité na mieru podľa požiadaviek nájomníkov bytov.

Dôležitým prvkom služieb je športovo relaxačné centrum Z-point s 25 m plaveckým bazénom, posilňovňou a ostatnými fitness a wellness službami, ktoré sa rozkladá na 3.nadzemnom podlaží a Dead Sea Club s bazénikom s vodou dovezenou z Mŕtveho mora.

Administratívne priestory

Priestory pre administratívne využitie majú doplnkovú funkciu a sú určené na prenájom, ale aj predaj. Sú predurčené k tomu, aby slúžili ako reprezentatívne priestory. V kombinácii s možnosťou úpravy variabilných plôch podľa individuálnych požiadaviek sú vhodné pre všetky moderné a dynamicky sa rozvíjajúce spoločnosti. Nízkopodlažný polyfunkčný blok je pod bytovými vežami 1 a 3 a vo svojej juhozápadnej časti je rozdelený na kancelárie s vnútornou prístupovou chodbou a samostatnými oddelenými schodiskami medzi jednotlivými priestormi. Administratívne priestory

Parkovanie

Parkovanie pre všetkých nájomníkov bytov, zamestnancov i zákazníkov je zabezpečené vďaka dobrému prístupu z hlavných komunikácií, jednoduchému výjazdu a prehľadnej orientácii v garážach. Kapacita takmer 1000 parkovacích miest rešpektuje požiadavku nájomníkov bytov na parkovacie miesta. Pod celým komplexom sa nachádzajú garáže, ktoré sú umiestnené na troch podzemných polpodlažiach a sú vzájomne prepojené. Vjazdy do podzemných garáží sú z ulíc Jarabinkova a Plynárenská. Garáže, ktoré sú prejazdné, sú prepojené s vyššími podlažiami schodiskami a výťahmi a majú osobitný vstup do obytných a polyfunkčných nadzemných podlaží. Parkovacie boxy sa nachádzajú aj v samostatne stojacom trojpodlažnom parkovacom dome, ktorý je spojený s komplexom.

 

Viac informácií sa dozviete

v relácii REALITY

vysielanej 11.4.2008 o 20:45 na TA3

 

 

Späť

Živnostník a hypotekárny úver

Úvery z bankových inštitúcií sú v dnešnej dobe jednou z najčastejších a najobľúbenejších foriem ako si prefinancovať vlastné bývanie. Stále stúpajúce ceny nehnuteľností majú za následok, že len málokto si môže nové bývanie financovať z vlastných zdrojov. Zo širokého spektra bankových služieb si už dnes  na Slovensku vyberie takmer každý. Spotrebné, bezúčelové, hypotekárne – výber úverov je skutočne široký, stačí si len správne vybrať. Nad akým úverom však môžu rozmýšľať živnostníci, na čo ho môžu použiť a čo je k jeho vybaveniu..

Strecha na váš dom

 „Už kedysi známy češký spevák Karel Gott spieval pieseň s názvom Mám rozprávkový dom. Základom dobrého domu, v ktorom by sa cítili ako v rozprávke, nestačí mať len pevné základy či steny z dobrého muriva. Veľmi dôležitým faktorom k spokojnosti patrí aj dobrá strecha. Pri širokej ponuke tvarou striech, plášťou a strešných krytín na trhu sa vynára otázka, ktorú z nich si vybrať, keďže rozhodujú záujmy majiteľa či veľkosť investície ktorú sme pre dobrú strechu ochotní obetovať.“ Kompletné strešné systémy sú v dnešnej dobe vyvinuté..

Ceny pozemkov stúpajú, je ich nedostatok

Pozemkov je nedostatok, na stavebné parcely sa menia aj lesy a poľnohospodárska pôdaPrečo sa oplatí navštíviť pred podpisom kúpnej zmluvy katastrálny úradNa čo nezabudnúť pri kúpe stavebného pozemkuOrientačný prehľad cien pozemkov v niektorých slovenských mestách Ceny stavebných pozemkov vyháňa hore najmä zvýšený dopyt po nich. Záujem o pozemky zvyšuje hlavne dostupnosť hypotekárnych úverov pre širšie vrstvy obyvateľstva a väčší záujem o stavbu rodinných domov. Nedostatok stavebných pozemkov a ich vysoké ceny sú najvýraznejšie práve..

Bývanie rozvedeného manžela - otázniky nad družstevnými bytmi

Dobrý deň. Chcel by som sa opýtať, či mám právo na polovicu bytu, ktorý na mňa a moju manželku (sme v rozvodovom konaní) prepísala svokra po našom sobáši. Jedná sa o družstevný byt, ktorý nie je ešte vo vlastníctve, sme tam len členmi družstva. Rastislav K., Rimavská Sobota Družstevným bytom sa rozumie byt, ktorý je vo vlastníctve bytového družstva, je prenajatý členovi družstva alebo ktorý je v spoločnom nájme manželov, pričom aspoň jeden z manželov je členom družstva. Tak ustanovuje rozsudok Najvyššieho súdu S SR, sp. zn. 5 Cdo 107/2000 z 30.1.2001...

Bezdôvodné obohatenie musí byť vydané

Pred niekoľkými rokmi bolo založené spoločenstvo vlastníkov bytov, ktoré zahŕňa niekoľko domov na našej ulici. Toto spoločenstvo uzavrelo za účelom výkonu správy mandátnu zmluvu so správcovskou spoločnosťou, ide o spol. s.r.o. Po asi troch rokoch nastali problémy spojené s fakturáciou a s neprehľadným zvyšovaním poplatkov za výkon správy. Nepomohli ani osobné rokovania, ani písomné urgencie, nič. Podstata veci tkvie v tom, že nám ako spoločenstvu vlastníkov sú účtované poplatky, s ktorými nesúhlasilo naše valné zhromaždenie a naviac, správcovská spoločnosť..

Prevod nehnuteľnosti na základe dedenia

V súvislosti s problematikou prechodu a prevodu nehnuteľností, najmä na základe dedenia, je nutné ozrejmiť teoretické pojmy niektorých základných ustanovení Občianskeho zákonníka, s ktorými sa v konkrétnych prípadoch každodenného života stretávame. V zásade sa dedičstvo nadobúda okamihom smrti poručiteľa § 406. Odvtedy môžu dedičia s dedičstvom zásadne nakladať. V tejto dispozičnej voľnosti sú však obmedzení tým, že na každé nakladanie z dedičstvom, ktoré presahuje rámec obvyklého hospodárenia, potrebujú súhlas súdu, a to až do skončenia..

Novinky v stavebnom sporení

Správa bytových domovCieľ projektu a konferencieNovela zákona o stavebnom sporeníOkruh poberateľov štátnej prémieAsi nikoho v súčastnej dobe neprekvapí, že medzi základné túžby človeka patrí splnenie si sna o vlastnom bývaní či zmodernizovaní toho, čomu hovoríme vlastný domov. Cesta k peknému a hlavne útulnému bývaniu vedie viacerými cestami. Medzi tie najviac využívané cesty ako sa k tomuto cieľu priblížiť patrí na Slovensku stavebné sporenie. Aby tento nástroj na splenie si sna o peknom bývaní mohol lepšie reagovať na potreby ľudí, dochádza na tomto..

Aké sú ceny nehnutelnosti - realitná bublina 2018?

Ako zistiť, či sú nehnuteľnosti nadhodnotené a či kúpou nehnuteľnosti neriskujeme?   Veľmi dobrým zdrojom informácií o tom, či ceny nehnuteľností sú príliš vysoké alebo či sa už nachádzame v oblasti realitnej bubliny a cena za nehnuteľnosť nepredstavuje reálnu hodnotu, ktorú poskytne obytný priestor jej vlastníkovi prostredníctvom možnosti bývania na veľa rokov je kompozitný index, ktorý počíta Národná banka Slovenska.  Ako uvádzajú analytici ÚMS (NBS) ceny nehnuteľností sa v roku 2018 nachádzajú v pásme VZOSTUPU, ďaleko od pásma BUBLINY...

Financovanie nehnutelnosti

Právnické a fyzické osoby, ktoré ku svojej činnosti potrebujú vyhovujúce priestory, majú v dnešnej dobe hneď niekoľko možností ako ich získať. Každá z nich obsahuje výhody, nevýhody a skryté riziká. Spomínanými možnosťami sú kúpa nehnuteľnosti za vlastné prostriedky, kúpa nehnuteľnosti s použitím bankového úveru, kúpa nehnuteľnosti na leasingové splátky alebo iba prenájom nehnuteľnosti na určitú dobu.Kúpa nehnuteľnosti verzus nájomKúpa nehnuteľnosti za vlastné prostriedky je klasická možnosť kalkulovania: “čo si môžem dovoliť za peniaze,..