Jednoduchý sprievodca k vysnívanej posteli

Vedeli ste, že v posteli strávite až jednu tretinu svojho života? A to, koniec koncov, nie je málo. Vaša posteľ by mala byť dokonalou oázou pohodlia, v ktorej si budete môcť dopriať pokojný spánok a načerpať nové sily. Jej samotnej kúpe by malo predchádzať niekoľko krokov. Netreba to uponáhľať. Aby sme vám uľahčili výber, zostavili sme pre vás niekoľko užitočných rád a postrehov.

 zariadenie do spálne

1.         Veľkosť postele

To, akú veľkú posteľ si vybrať, do veľkej miery závisí nielen od vašich osobných preferencií ale aj od priestoru, ktorý spálňa poskytuje. Ak nie je vaša izba dostatočne veľká, bude lepšie si zvoliť posteľ menších rozmerov, ktorá poskytne dostatok priestoru na chodenie okolo nej a tiež ponechá miesto na ďalší nevyhnutný nábytok. Keď sa povie veľkosť postele, nemyslíme tým len jej rozmery a podlahovú plochu, ktorú zaberie. Do úvahy treba vziať aj rozdielne výšky rámu a čela postele, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru spálne. Zatiaľ čo vysoký rám pôsobí vznešene, nižší vzbudzuje dojem modrernejšieho dizajnu.

 

Kto bude posteľ využívať?

V tejto súvislosti je tiež dôležité položiť si otázku, kto bude posteľ primárne využívať. Ak bude posteľ určená pre dieťa, vyberajte menšie a nižšie postele, vhodné pre ich vzrast. Na trhu existujú dokonca postele navrhnuté priamo pre deti, v rôznych detských motívoch.

manželská posteľ

 

2.         Štýl postele

Podstatným faktorom pri výbere je aj samotný štýl postele. Existuje mnoho materiálových prevedení a je len na vás, ktoré z nich si vyberiete. Uprednostňujete radšej prírodné materiály ako drevo alebo bambus? Alebo sa vám páčia moderné kovové konštrukcie či dokonale komfortné čalúnené postele? Uistite sa, že štýl, pre ktorý sa nakoniec rozhodnete, bude v súlade s celkovou témou vašej spálne.

 

Zamerajte sa aj na praktickú stránku jednotlivých materiálov. Treba sa uistiť že posteľ bude odolná, že bude disponovať spoľahlivými roštami a bude poskytovať dostatok pohodlia. 

 

3.         Úložný priestor

Je pravdepodobné, že nebudete chcieť posteľ využívať iba na spanie. Praktickou vecou, na ktorú treba pri výbere postele myslieť, je úložný priestor. Ten bude skvelým pomocníkom, ak nemáte dostatok miesta na veľké skrine alebo iné odkladacie priestory, čo je častým problémom bývania v malých panelákových bytoch.

 

Kľúčom k úspechu je mať pod posteľou čo najväčší úložný priestor. Zároveň je potrebné udržiavať v ňom poriadok a prehľadnosť, aby ste sa k svojim skrytým pohladom dostali jednoducho a kedykoľvek budete chcieť.

 storage under bed

Existujú dokonca možnosti, kedy si môžete zaobstarať posteľ rovno so vstavaným nočným stolíkom či policami, ktoré budú slúžiť ako ďalší úložný priestor.

 

4.         Ideálny matrac

S posteľou sa neodmysliteľne spájajú aj matrace. Aj keď matrace samy o sebe predstavujú obšírnu tému, dovolili sme si pre vás pripraviť stručný prehľad jednotlivých typov, ktorý by vám mohol pomôcť pri výbere ideálneho matraca pre vašu posteľ.

 

Penové matrace

Najznámejšou penou, ktorá sa na výrobu týchto matracov používa je pamäťová pena. Výhodou tohto matraca je nízka cena, ľahká manipulácia a hlavne jeho vysoká prispôsobivosť ľudskému telu. Vhodný je teda aj pre ľudí, ktorý majú zdravotné problémy s chrbticou.

 

Pružinové matrace

Pružinové matrace sa vyznačujú dlhou životnosťou, vysokou priedušnosťou a dobrou schopnosťou regulovať vlhkosť, vďaka čomu dokážu efektívne odolávať rozmnožovaniu mikroorganizmov. Recyklovateľné pružinové jadrá sú zároveň šetrné k životnému prostrediu.

 

Latexové matrace

Latexová pena predstavuje vďaka svojim prirodzeným hypoalergickým a antibakteriálnym vlastnostiam skvelú alternatívu pre všetkých alergikov a astmatikov. Matrace tohto typu patria do vyššej cenovej kategórie, avšak oplatí sa do nich investovať. Priemerná doba životnosti latexového matraca je až dvadsať rokov, pričom aj po tejto dobe si dokážu zachovať stálosť svojho tvaru.

 

Investujte do kvality, ktorá vám zaručí ten najlepší a najkomfortnejší spánok, ktorý vaše telo i myseľ tak veľmi potrebuje. 

Späť

Byty - Novostavby, aktuálny vývoj v Západoslovenskom kraji a Bratislave Byty - Novostavby, aktuálny vývoj v Západoslovenskom kraji a Bratislave

Byty, Novostavby, voľné byty v Bratislave a byty v Košiciach. Prehľad novostavieb bytov, voľné a predané. Posledné týždne sme mapovali situáciu na trhu s nehnuteľnosťami v celom Západoslovenskom kraji. Zisťovali sme dostupnosť bytov v novostavbách. Prieskumom sme zistili, že drvivá väčšina pár-ročných novostavieb bytov, je už vypredaná. Týka sa to novostavieb bytov v Bratislave ako sú Meander, Novanta v Ružinove a novostavba - Byty Laurinská. Novostavba Guthaus disponuje aktuálne ešte deviatimi voľnými bytmi, RNDZ 50 a Moruše má 14 voľných..

Ako by mala vyzerať detská izba

Koniec leta využíva veľa rodín na rekonštruovanie svojich príbytkov v rámci vyčerpania dovoleniek. Medzi takto často upravované izby patrí hlavne detská izba. Niekto to robí z dôvodu očakávania milého prírastku do rodiny, či už svoje odrastené ratolesti pripravuje na ďalší školský rok. O tom, ako by takáto miestnosť mala vyzerať, kam je najlepšie umiestniť posteľ a ostatný nábytok alebo ako správne osvetliť miestnosť sa dočítate nižšie. Ak sa dieťa narodí Po narodení dieťaťa preberajú rodičia úplne iné funkcie ako doposiaľ. Dostávajú..

Konferencia týždenníka TREND o realitách a developmente

Konferencia týždenníka TREND o realitách a developmente sa tento rok venuje oblastiam, ktorým dodala aktuálnosť ekonomická kríza. Otočila trh z hlavy na nohy, pánom sa na ňom stal zákazník. Namiesto silného dopytu, ktorý developeri nestíhali zasýtiť bytmi, víkendovými apartmánmi, kanceláriami, nákupnými centrami, hotelmi a skladovými halami je tu previs ponuky and dopytom takmer vo všetkých segmentoch. Záujem o kúpu a prenájom nehnuteľností sa však nezastavil. Po niekoľkomesačnom hlbokom nádychu sa opäť oživuje.Je to len krátkodobé oživenie alebo..

Maloletí a darovanie nehnuteľnosti

Viacerí z vás, milí čitatelia, ste sa na nás obrátili s otázkou, či je možné darovať svojim deťom, vnukom, vnučkám nehnuteľnosť. Či je vôbec možné, aby dieťa - teda nedospelá osoba mohla vlastniť napríklad pozemok, dom. Vo všeobecnosti vládne domnienka, že nie. Avšak, opak je pravdou. O tejto skutočnosti ako aj o postupe, ako darovať v súlade so zákonom dieťaťu nehnuteľnosť, pojednáva nasledovný článok. Dieťa zastupujú rodičia Spôsobilosť fyzickej osoby mať práva a povinnosti vzniká narodením. Túto spôsobilosť má aj počaté dieťa, podmienkou..

Zabezpečovací prevod práva k nehnuteľnosti

V slovenskej spoločnosti dlhodobo rezonovala otázka rozporuplného konania nebankových subjektov, ktoré poskytli občanom pôžičky na základe zmluvy o pôžičke, pričom občania za splnenie svojich záväzkov vrátiť požičanú sumu spolu s príslušným úrokom „ručili“ svojimi nehnuteľnosťami. Súčasťou týchto zmlúv bolo ustanovenie o tzv. zabezpečení záväzku prevodom práva k nehnuteľnosti. A tak v mnohých prípadoch došlo k uzavretiu zmlúv, z ktorých vyplývajúce záväzky občania neboli schopní, a to i pri vynaložení dobrej vôle, plniť. V konečnom..

Nájom a podnájom nebytových priestorov ako odplatný vzťah a výpoveď z nájmu

Mgr. Ján Lasák Nájom a podnájom nebytových priestorov ako odplatný vzťah a výpoveď z nájmu Právna úprava nebytového nájmu Občiansky zákonník zaraďuje nájom a podnájom nebytových priestorov medzi osobitné prípady nájmu (§ 720 Občianskeho zákonníka, ďalej v texte ako „OZ“), jeho vlastná úprava je však obsiahnutá v osobitnom zákone, na ktorý odkazuje ustanovenie § 720 OZ . Ide o zákon č. 116/1990 Zb. Medzi Občianskym zákonníkom a zákonom č. 116/1990 Zb. je vzťah lex specialis k lex generalis, čo znamená, že ustanovenia zákona č. 116/1990 Zb...

Byty na prenájom - ceny v Bratislave za rok 2005

V súčasnosti je veľa ľudí, ktorí sa rozhodli kúpiť si byt za účelom jeho prenájmu. Kto však chce prenajímať byt, kupovaný na úver, musí si veľmi dobre zrátať, nakoľko môže nájomné pokryť splátky úveru.Treba si uvedomiť, že pravidelné mesačné splátky sa dajú investovať aj do iných produktov ako sú nehnuteľnosti, pričom napríklad pri finančných produktoch nedochádza k postupnému opotrebovávaniu, a tým k obmedzovaniu vplyvu inflácie na zvyšovanie ceny (výšky nájomného). Pri prenájme nehnuteľností treba rátať aj s určitou rezervou - keď sa..

Máte drahú hypotéku? Vymeňte ju!

Nie ste spokojní s aktuálnymi podmienkami vašej hypotéky? Nahraďte ju Flexihypotékou od VÚB banky s lepšou úrokovou sadzbou a bez poplatku za poskytnutie. Roman zo Senca dostal vo februári po piatich rokoch splácania hypotéky od svojej starej banky oznámenie o novej úrokovej sadzbe. Úrok bol 5,7% ročne, čo bolo približne toľko ako doteraz. Roman však dnes zarába viac, ako v čase, keď si bral úver, a so sadzbou tak nebol spokojný. „Navštívil som preto pobočku VÚB banky a oni ponúkli mi o percento lepší úrok. Nad..

Úrokové sadzby pri hypotekárnom úvere

O možnosti ako si zadovážiť bývanie pomocou hypotekárneho úveru (HÚ), sa toho popísalo už veľa. Pri jeho vybavovaní zaujíma klientov tej či onej banky  jedna zo základných veličín výška úrokovej sadzby. Podľa nastavenia jej výšky, môžete na svojom (HÚ) riadne ušetriť, ale pri troche neuváženosti a letmom prebehnutí čísel v letáku propagujúcom hypotekárny produkt aj svoje bývanie riadne preplatiť. Tak či onak, úroková sadzba tvorí základ splácania vášho dlhu, takže jej optimálne nastavenie je pre vás ako klientov obzvlášť dôležité.Tvorba..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.