Jednoduchý sprievodca k vysnívanej posteli

Vedeli ste, že v posteli strávite až jednu tretinu svojho života? A to, koniec koncov, nie je málo. Vaša posteľ by mala byť dokonalou oázou pohodlia, v ktorej si budete môcť dopriať pokojný spánok a načerpať nové sily. Jej samotnej kúpe by malo predchádzať niekoľko krokov. Netreba to uponáhľať. Aby sme vám uľahčili výber, zostavili sme pre vás niekoľko užitočných rád a postrehov.

 zariadenie do spálne

1.         Veľkosť postele

To, akú veľkú posteľ si vybrať, do veľkej miery závisí nielen od vašich osobných preferencií ale aj od priestoru, ktorý spálňa poskytuje. Ak nie je vaša izba dostatočne veľká, bude lepšie si zvoliť posteľ menších rozmerov, ktorá poskytne dostatok priestoru na chodenie okolo nej a tiež ponechá miesto na ďalší nevyhnutný nábytok. Keď sa povie veľkosť postele, nemyslíme tým len jej rozmery a podlahovú plochu, ktorú zaberie. Do úvahy treba vziať aj rozdielne výšky rámu a čela postele, ktoré dotvárajú celkovú atmosféru spálne. Zatiaľ čo vysoký rám pôsobí vznešene, nižší vzbudzuje dojem modrernejšieho dizajnu.

 

Kto bude posteľ využívať?

V tejto súvislosti je tiež dôležité položiť si otázku, kto bude posteľ primárne využívať. Ak bude posteľ určená pre dieťa, vyberajte menšie a nižšie postele, vhodné pre ich vzrast. Na trhu existujú dokonca postele navrhnuté priamo pre deti, v rôznych detských motívoch.

manželská posteľ

 

2.         Štýl postele

Podstatným faktorom pri výbere je aj samotný štýl postele. Existuje mnoho materiálových prevedení a je len na vás, ktoré z nich si vyberiete. Uprednostňujete radšej prírodné materiály ako drevo alebo bambus? Alebo sa vám páčia moderné kovové konštrukcie či dokonale komfortné čalúnené postele? Uistite sa, že štýl, pre ktorý sa nakoniec rozhodnete, bude v súlade s celkovou témou vašej spálne.

 

Zamerajte sa aj na praktickú stránku jednotlivých materiálov. Treba sa uistiť že posteľ bude odolná, že bude disponovať spoľahlivými roštami a bude poskytovať dostatok pohodlia. 

 

3.         Úložný priestor

Je pravdepodobné, že nebudete chcieť posteľ využívať iba na spanie. Praktickou vecou, na ktorú treba pri výbere postele myslieť, je úložný priestor. Ten bude skvelým pomocníkom, ak nemáte dostatok miesta na veľké skrine alebo iné odkladacie priestory, čo je častým problémom bývania v malých panelákových bytoch.

 

Kľúčom k úspechu je mať pod posteľou čo najväčší úložný priestor. Zároveň je potrebné udržiavať v ňom poriadok a prehľadnosť, aby ste sa k svojim skrytým pohladom dostali jednoducho a kedykoľvek budete chcieť.

 storage under bed

Existujú dokonca možnosti, kedy si môžete zaobstarať posteľ rovno so vstavaným nočným stolíkom či policami, ktoré budú slúžiť ako ďalší úložný priestor.

 

4.         Ideálny matrac

S posteľou sa neodmysliteľne spájajú aj matrace. Aj keď matrace samy o sebe predstavujú obšírnu tému, dovolili sme si pre vás pripraviť stručný prehľad jednotlivých typov, ktorý by vám mohol pomôcť pri výbere ideálneho matraca pre vašu posteľ.

 

Penové matrace

Najznámejšou penou, ktorá sa na výrobu týchto matracov používa je pamäťová pena. Výhodou tohto matraca je nízka cena, ľahká manipulácia a hlavne jeho vysoká prispôsobivosť ľudskému telu. Vhodný je teda aj pre ľudí, ktorý majú zdravotné problémy s chrbticou.

 

Pružinové matrace

Pružinové matrace sa vyznačujú dlhou životnosťou, vysokou priedušnosťou a dobrou schopnosťou regulovať vlhkosť, vďaka čomu dokážu efektívne odolávať rozmnožovaniu mikroorganizmov. Recyklovateľné pružinové jadrá sú zároveň šetrné k životnému prostrediu.

 

Latexové matrace

Latexová pena predstavuje vďaka svojim prirodzeným hypoalergickým a antibakteriálnym vlastnostiam skvelú alternatívu pre všetkých alergikov a astmatikov. Matrace tohto typu patria do vyššej cenovej kategórie, avšak oplatí sa do nich investovať. Priemerná doba životnosti latexového matraca je až dvadsať rokov, pričom aj po tejto dobe si dokážu zachovať stálosť svojho tvaru.

 

Investujte do kvality, ktorá vám zaručí ten najlepší a najkomfortnejší spánok, ktorý vaše telo i myseľ tak veľmi potrebuje. 

Späť

Skladový systém bez náročnej montáže s použitím kovových regálov do garáže Skladový systém bez náročnej montáže s použitím kovových regálov do garáže

Možno ste o nich doteraz len počúvali, no nikdy ich v praxi nepoužili, čo je veľká chyba. Kovové regály sú v súčasnej dobe jedným z najpopulárnejších typov úložného riešenia pre vaše skladovacie priestory. Rozmanitosť veľkostí a štýlov oceľových regálov umožňuje množstvo použití v akomkoľvek priestore v domácnosti alebo sklade obchodu, pretože s kovovými regálmi môžete skladovať širšiu škálu položiek bez obmedzenia priestoru potrebného na pohyb. Ak teda máte doma málo miesta a uvažujete o tom, že by ste si do svojej garáže takéto riešenie..

Merače tepla v našich domácnostiach

Hovorí sa, že kto šetrí má za tri. Toto pravidlo platí dvojnásobne pri spotrebe tepla v našich bytoch či rodinných domoch. Pri dnešných cenách dodávaného tepla má čo najvhodnejšie riešenie ako ušetriť na dodávanom teple snáď cenu zlata. Veď položka za dodané teplo býva často v mnohých rodinných rozpočtoch najväčšou položkou súvisiacou s užívaním bytu. Práve tomuto pálčivému problému pri šetrení sa v nasledujúcich riadkoch pozrieme na „zúbky“. Oproti západnej Európe máme v oblasti šetrenia na dodanom teple do domácností čo doháňať...

Ako vybrať plotovú bránu? Toto musíte dobre zvážiť Ako vybrať plotovú bránu? Toto musíte dobre zvážiť

Brána je neodmysliteľnou súčasťou každého plotu. Najmä v prípade rodinného domu patrí k dôležitým dizajnovým prvkom v exteriéri. Pri výbere plotovej brány však nie je dôležitý iba jej vzhľad, ale aj celková funkčnosť. Preto sme pripravili zoznam dôležitých bodov, ktoré je nutné zvážiť pri výbere novej plotovej brány.   Na úvod si povedzme, aké typy brán vlastne poznáme. ●       Jednokrídlová brána - vďaka jej technickým parametrom nepotrebuje veľa priestoru na odsúvanie do boku. Pomerne rýchlo sa otvára..

Riešenie dedičskej otázky medzi živými a mimo testamentu

Čo je darované, patrí len jednému z manželov Rodinný dom, ktorý podľa vašich slov mal nadobudnúť darovaním počas existencie vášho manželstva manžel, je výlučne jeho majetkom. To, že v darovacej zmluve nefigurujete vy ako manželka, je tým, že darca chcel nehnuteľnosť darovať výlučne manželovi. Veci, ktoré jeden z manželov počas manželstva získal darovaním, príp. dedením, netvoria tak predmet bezpodielového spoluvlastníctva manželov. Skutočnosť, že predmetnú nehnuteľnosť užívate a obývate, je daná existenciou manželstva, a teda ju užívate z..

Pojem a charakteristika nájomnej zmluvy

Nájomná zmluva predstavuje dvojstranný konsenzuálny právny úkon, na základe ktorého vzniká nájomný vzťah medzi prenajímateľom a nájomcom. Nájomná zmluva ako právny úkon musí spĺňať všeobecné náležitosti právnych úkonov (§ 34 a nasl. Občianskeho zákonníka). Predmetnou právnou skutočnosťou akou je nájomná zmluva kreuje sa nájomný vzťah medzi zúčastnenými zmluvnými stranami - prenajímateľom a nájomcom - ktoré si upravujú medzi sebou svoje vzájomné práva a povinnosti. Na báze nájomnej zmluvy jedna strana (prenajímateľ) prenecháva druhej..

Darovanie a darovacia zmluva

Okrem kúpnej zmluvy či obdobných kontraktov, darovanie je jedným z najčastejších spôsobov nadobúdania nehnuteľností. Určitú popularitu tohto kontraktu spôsobuje možnosť získania nehnuteľnosti bez finančných výdavkov. Nevýhodou darovacej zmluvy však je “neistota” obdarovaného subjektu, keďže darovanie možno napadnúť, čím sa oslabuje panstvo obdarovaného nad darovanou vecou. Otázku darovania upravuje Občiansky zákonník v ustanovení paragrafov 628 – 630. Pre vznik darovacej zmluvy je potrebný súhlasný prejav vôle darcu a obdarovaného. Darovacou zmluvou..

Investing in Real Estate in Slovakia - reality - nehnutelnosti - as Slovaks call it

Investing in Real Estate in Slovakia             Apart from the landmarks and notable touristic attractions this country has to offer, in recent years, the Slovakian Real Estate ( TRH Nehnutelnosti ) market has proven to be a profitable investment for potential real estate investors.   Real Estate Pricing ( Reality ) in Slovakia The average price of flats in Slovakia in the year 2018 stands at 1,612 €/m2.   Reasons to Invest in Real Estate (Reality) in Slovakia There are many reasons to invest in Real estate..

Stavebné sporenie a Euro

V prípade zavedenia Eura na Slovensku sa už toho popísalo veľa. Poslednou témou týchto dní, je napríklad duálne zobrazovanie cien v obchodoch. My vám však ponúkame informácie, ktoré sú pri zavedení tejto meny taktiež dôležité. Veľa spoluobčanov si na svoje bývanie sporí prostredníctvom stavebného sporenia. Ako to bude v prípade zavedenia Eura a jeho vplyvu na stavebné sporenie, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v tejto problematike.Kto a ako si sporíPribližne tretina občanov Slovenskej republiky má uzatvorenú zmluvu..

Vývoj cien bytov V Bratislave v roku 2007

Analýza cien bytov v Bratislave sa robila z plnohodnotných 13.410 údajov za obdobie od januára do decembra 2007. Priemerná cena m2 bytu v Sk sa vypočítavala bez výrazných odchýliek narúšajúcich trend. Oddelene sa vypočítavali ceny novostavieb od cien starých bytov, aby sa odhalil ich vplyv na rast cien starých bytov. Graf č.1: Tento graf poukazuje na to, že 34% z celkovej ponuky bytov pripadalo na ponuku novostavieb. Toto malo zákonitý vplyv na vývoj celkovej výslednej ceny, ktorú novostavby ťahali nahor.Graf č.2: Tento graf ukazuje, že najväčší podiel na množstve..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.