5 tipov pre začiatočníkov, ako vybudovať krásnu záhradu

Záhrada je miestom odpočinku, kam chodíme naberať nové sily. Teda, aspoň sa o to pokúšame. Starostlivosť o záhradu, aby vyzerala ako z magazínu, je však náročnejšia, ako sa na prvý pohľad zdá. O sily častejšie prídeme, než ich nazbierame. Našťastie poznáme 5 jednoduchých trikov pre začiatočníkov, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať atraktívne a vy sa nezodriete.

Krasny zeleny travnik


1. Krásny zelený trávnik

Sýtozelený zdravý trávnik je snom asi každého záhradkára. Už z diaľky informuje všetkých susedov, že ste poriadny a pracovitý človek. Dobre vedia, prečo si to myslia. Starostlivosť o trávnik je totiž poriadne náročná, pokiaľ nepoznáte zopár trikov.

V prvom rade si musíte určiť, na čo chcete trávnik využívať. Ak sa chcete len opájať upokojujúcou smaragdovou zelenou, kúpte si zmes okrasného trávnikového osiva. No ak by ste záhradu radi využívali aj na športové účely, zasejte odolnejšie osivo, ktoré zvláda záťaž.

Vyhnite sa zbytočne zložitému geometrickému usporiadaniu trávnika. Myslite na to, že z času na čas ho bude potrebné pokosiť. Čím viac záhybov a prekážok, tým to bude prácnejšie. To isté platí aj o záhradných chodníkoch. Odporúčame vám zapustiť kachličky pod úroveň trávnika. Pri kosení tak nože kosačky poľahky odstránia steblá trávy rastúce po okraji chodníka. Inak by ste ich museli vysekávať ručne.

Potrebujete kosačku? Aj keď je lockdown, môžete si ju stále objednať online a nechať doručiť domov, alebo si ju vyzdvihnúť v predajni. Napríklad v Obi letáku nájdete benzínovú kosačku, s ktorou pokosíte záhradu s veľkou plochou a dostanete sa aj do zákutí, kam by vám elektrický kábel nedočiahol. A ak nájdete miesta, kde sa s kosačkou nedostanete, poobzerajte sa aj po ručných zastrihávačoch na trávu.


2. Ohraničenie kvetinového záhona

Kvetinový záhon, ak nejaký máte, je potrebné ohraničiť, aby doň nezačala preliezať tráva. Spôsobov, ako to urobiť, je toľko, koľko je záhradkárov. Každý má na to vlastný recept. Ak nechcete investovať do dreveného plôtika alebo si zahádzať záhradu hromadou kameňov, využite predstavivosť. Ako moderná a finančne nenáročná hrádza môžu poslúžiť aj prázdne vínové fľaše, zabodnuté hrdlom v zemi a poukladané jedna vedľa druhej.

Ohranicenie kvetinoveho zahona


3. Veľké listy = menej práce

Potrpíte si na domáce jabĺčka, hrušky, čerešne či orechy, alebo chcete okrasné dreviny z čisto estetických dôvodov? Pokiaľ patríte k beznádejným milovníkom domáceho ovocia, mali by ste vedieť, že ich vlastníctvo so sebou prináša aj jednu nevýhodu. Sú ňou malé listy, ktoré na jeseň padajú a zakrývajú trávnik.

Ten zostáva pod hnijúcou perinou vlhký a hrozí mu ochorenie. Napádajú ho rôzne druhy húb a plesní. Ak sa chcete zničeného trávnika vyvarovať, a zároveň si chcete uľahčiť hrabanie záplavy lístia, skrášlite si záhradu stromami s veľkými listami. 

Medzi najobľúbenejšie patrí magnólia či moruša, no v poslednom čase sa veľkému záujmu
teší aj ginko dvojlaločné. Výhodou sú, samozrejme, ihličnany.


4. Automatická závlaha

Systém automatickej závlahy sa postará o to, aby mali rastliny vždy dostatok vody, aj keď nie ste doma. Nemusíte sa nadrapovať s ťažkou hadicou, závlaha funguje automaticky a zalieva záhradu v presne stanovených intervaloch.

TIP: Trvalky a zeleninu je lepšie zásobiť vodou pomocou kvapkovej závlahy.


5. Postrek

Niektoré stromy a kry sa približne v prvej polovici apríla ocitajú pod paľbou všemožných živočíšnych škodcov a húb. Ak nechcete, aby sa vaše rodiace a krásne ošetrené stromy premenili na vyschnuté triesky, musíte im dopriať kvalitný chemický kúpeľ. Ideálne je zmiešať chemikálie určené pre živočíšnych škodcov s tými určenými hubám, aby ste pokryli celé riziko. Odporúčaným časom na vykonanie postreku je apríl. O mesiac celú procedúru zopakujte.

Späť

Ochrana pred vlhkosťou v nehnuteľnostiach Ochrana pred vlhkosťou v nehnuteľnostiach

Mať strechu nad hlavou a nohy v teple a suchu. Často obyčajné želanie mnohých ľudí, ktorí túžia po bežných veciach. Ale mnohokrát väčším problémom pri tomto želaní nebýva ani tak postaranie sa o vlastný príbytok, ale skôr udržanie sucha vo vlastnom príbytku. Zatekajúce a plesnivé steny mátajú totiž nejedného majiteľa rodinného domu či bytu aj v dnešnej dobe. Mnohokrát si preto dávame pri pohľade na takto prikrášlenú stenu otázku: „Kde sa vlastne stala chyba?"S vlhkosťou stien a plesňou sa stretávame pri veľkom množstve nehnuteľností. Bohužiaľ..

Balkón a lodžia Balkón a lodžia

 Od začiatkuZasklite si lodžiuSklo zaskleniaRôzne využitieMateriály na vonkajšie použitie a nábytokZväčšite si lodžiuNajkrajšie sú farebnéEstetikaS príchodom leta sa už viacerí z nás tešia na pokojne strávený deň pri opaľovaní na vlastnej oáze pokoja, na terase či balkóne. Cez zimu boli dvere do tohto priestoru prevažne zatvorené, preto sa už iste tešíte ako vpustíte do svojho príbytku slnečné teplo a najmä čerstvý vzduch. Dokonca aj v centre väčšieho mesta je terasa akýmsi upokojujúcim prvkom. Najmä ak z nej máte dobrý výhľad.Balkóny a lodžie..

5 tipov pre začiatočníkov, ako vybudovať krásnu záhradu 5 tipov pre začiatočníkov, ako vybudovať krásnu záhradu

Záhrada je miestom odpočinku, kam chodíme naberať nové sily. Teda, aspoň sa o to pokúšame. Starostlivosť o záhradu, aby vyzerala ako z magazínu, je však náročnejšia, ako sa na prvý pohľad zdá. O sily častejšie prídeme, než ich nazbierame. Našťastie poznáme 5 jednoduchých trikov pre začiatočníkov, vďaka ktorým bude vaša záhrada vyzerať atraktívne a vy sa nezodriete.1. Krásny zelený trávnikSýtozelený zdravý trávnik je snom asi každého záhradkára. Už z diaľky informuje všetkých susedov, že ste poriadny a pracovitý človek...

Zaevidovanie spoluvlastníckych práv Zaevidovanie spoluvlastníckych práv

V roku 1978 sme si s manželkou na základe stavebného povolenia postavili chatu na pozemku, ktorý patril obci. Keď sme ju chceli predať, pomocou jej súpisného čísla sme zistili, že v katastri nehnuteľností nie je ako jej vlastník nikto evidovaný, aj napriek tomu, že ju od jej postavenia užívame my. Čo musíme urobiť, aby sme ju mohli predať? László Gy., Šaľa Aj napriek skutočnosti, že podľa Vami poskytnutých informácii ste s najväčšou pravdepodobnosťou ako manželia bezpodielovými spoluvlastníkmi stavby Vy, v záujme právnej istoty odporúčam zaevidovať Vaše..

Svojpomoc namiesto štátnej moci Svojpomoc namiesto štátnej moci

Pred rokom som privolila môjmu známemu, aby sa ku mne nasťahoval. Dohodli sme sa, že budeme spolu bývať, pričom obaja sme mali prispievať na „spoločnú domácnosť“. Súhlasila som, nakoľko išlo o rodinného priateľa, ktorému boli moji rodičia z minulosti zaviazaní. Po čase nastali však rozpory, prišiel o zamestnanie, začal byť agresívny - slovné útoky, negativizmus. Na domácnosť prestal prispievať, prácu si nehľadal, čo bolo pre mňa už neudržateľné. Som zúfalá, lebo vo svojom vlastnom byte nemám pokoj, dotyčný sa mi smeje do očí a vyhráža sa mi súdmi,..

Zabezpečenie bytu proti strate v hazardných hrách Zabezpečenie bytu proti strate v hazardných hrách

 Spolu s manželom sme vlastníkmi bytu, ktorý sme kúpili počas trvania manželstva. Môj manžel je nezamestnaný, hrá hazardné hry, nestará sa o rodinu; dozvedela som sa tiež, že si už niekoľkokrát požičal na hru. Bojím sa, že prehrá aj náš byt. Ako sa proti tomu zabezpečiť?Božena R., NitraKeďže uvádzate, že ste nadobudli byt počas trvania manželstva, byt je predmetom vášho bezpodielového spoluvlastníctva manželov, ktoré zaniká rozvodom alebo iným zánikom manželstva. Avšak aj pokiaľ manželia nemajú v úmysle sa rozviesť, Občiansky zákonník umožňuje..

Kúpte si pozemok, pretože ... (TRH Nehnutelnosti) Kúpte si pozemok, pretože ... (TRH Nehnutelnosti)

Problémy s hypotékou? Problémy s hypotékou?

Problém je na sveteKeď musí zasiahnuť bankaBanky znižujú úrokové sadzby   Nie je nič ľahšie. Jednoduchá cesta k bývaniu. Stačí len prísť. Riešenie ušité priamo na mieru. To sú len niektoré reklamné slogany, ktoré nás tak často oslovujú a pútajú našu pozornosť na rôzne produkty vedúce k vlastnému bývaniu.Spôsobov, ciest a produktov vedúcich k vlastnému bývaniu je v dnešnej dobe a situácii na trhu skutočne mnoho. Pritom nemusí ísť bezpodmienečne len o získanie nového bytu či domu, ale aj napríklad o kúpu zariadenia, stavbu garáže či bazénu,..

Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. -  financovanie a registrácia Hypotekárny úver na nehnuteľnosť I. - financovanie a registrácia

     Jedným z najčastejších spôsobov financovania kúpy nehnuteľnosti je hypotekárny úver. Hypotekárny úver je využívaný na riešenie otázky bývania v prípade, že záujemca o kúpu napr. bytu nedisponuje dostatočnou finančnou hotovosťou. Účelom záložného práva (z lat. hypotheca) je zabezpečiť pohľadávku a jej príslušenstvo. Z toho dôvodu existencia záložného práva je závislá od existencie pohľadávky, ktorú zabezpečuje. V prvom rade predstavuje donútenie dlžníka, aby splnil svoj záväzok a v prípade, že záväzok nie je riadne..