Ako urobiť z vašej spálne najlepšie miesto v dome?


Kvalitný odpočinok je vo všeobecnosti kľúčom k efektívnej práci a emočnému zdraviu. To je pravdepodobne dôvod, prečo v tomto stave strávime až tretinu svojho života. Znamená to, že spálňa má nielen v našej existencii, ale aj v interiéri osobitnú a významnú úlohu. Žiaľ, len minimum z nás tomuto problému venuje dostatočnú pozornosť, čoho dôsledkom je nielen naše dlhodobé fyzické, ale aj psychické vyčerpanie.

Aby ste tým zbytočne vy ani vaše okolie dlhodobo netrpeli, prezradíme vám, ako si z tohto priestoru urobiť najlepšie miesto v dome.

Začnite pekne od podlahy

V ideálnej spálni bude vždy vládnuť pokoj a mier. Znamená to, že by ste si mali začať vytvárať perfektné miesto na spánok s presným rozložením a úplným náčrtom ďalších krokov.

Podlaha je však základom, na ktorom všetko spočíva. Dajte aj v tomto smere prednosť prírodným povrchovým úpravám. Nájdite si čas, vyberte si všetko osobne. Pozrite si zvolené doplnky a materiály pri inom osvetlení, dotknite sa materiálu a precíťte jeho textúru. Uvidíte, že zariadeniu priestoru spálne vaša osobná angažovanosť len a len prospeje.

Dobrá posteľ a matrace sú základ

Bez správnej postele a matraca nebude spálňa nikdy príjemným miestom na relax. Už v počiatočných fázach vám preto odporúčame rozhodnúť sa o veľkosti lôžka.

Mimochodom, nie vždy musíte experimentovať s originálnymi doplnkami, pretože aj samotná posteľ môže hrať úlohu hlavného dekoratívneho prvku, ktorý udáva tón celej miestnosti.

Kvalitné matrace by ste si zase mali kúpiť vtedy, keď sa ideálne osobne presvedčíte o ich pohodlnosti, pretože kvalita vášho spánku závisí od tohto atribútu asi najviac. Prípadne si dobre všímajte ich popis a zloženie.

Najkrajšie spálne

Dostatočný úložný priestor

Spálňa je jedným z mála miest v dome, kam by cudzí hostia podľa dobrých zvykov nemali chodiť, čo znamená, že je logické sústrediť sem hlavné úložné systémy. To platí najmä vtedy, ak vám oblasť spálne umožňuje umiestniť do nej aspoň niekoľko párov topánok či potrebného oblečenia. Pochybujete, že sa to dá urobiť rýchlo a lacno? My vás presvedčíme o pravom opaku.

Vyriešiť sa to dá doslova za pár hodín. V najhoršom prípade zajtra, ak si na Okay.sk objednáte  pevné a dostatočne objemné skrine. Je predsa dobré, keď má vaše oblečenie v peknom šatníku svoje trvalé miesto.

Nezabudnite popri tom všetkom, že na 

mieste, kde človek strávi najmenej 8 hodín denne, by malo byť dostatok čerstvého vzduchu so schopnosťou jednoducho upravovať jeho teplotu a vlhkosť.

Jemné prírodné odtiene

Pri zdobení spálne sa snažte vyhnúť príliš jasným farbám. Dajte prednosť jemným prírodným odtieňom, ktorým, ak chcete dodať šmrnc, dá sa to urobiť pomocou tapety so zaujímavým vzorom za čelom postele alebo napríklad použitím stenových panelov nepravidelného tvaru, ktoré dodajú potrebný akcent, ale zároveň nepreťažia priestor.

Vône do spálne

Keď vojdeme do spálne, je dôležité, aby náš čuch, dokonca aj nad rámec nášho vedomia, povedal miestu áno. Jemná vôňa, ktorá sa nám páči, tak bude posledným dôležitým dokonalým doplnkom a navodí správnu náladu.

Určite na to pri zariaďovaní vašej spálne myslite a pokojný relax v tomto priestore si potom plnými dúškami užite.

Zdroj obrázka: Svet_Feo/Shutterstock.com 

Späť

Úložné priestory

Rodina se dusí! Povedala manželka svojej polovičke pred sťahovaním sa vo filme Kulový blesk. Aby táto veta nebola na dennom poriadku aj v tej vašej rodine a pritom nemáte v záujme sťahovať sa do väčšieho príbytku, povieme si pár rád ako riešiť efektivitu úložných priestorov. Veď komu by sa pre pár vecí, ktoré nemáte momentálne kde uložiť, chcelo predávať svoju nehnuteľnosť a zháňať si väčšiu? Aby ste si s týmto problémom poradili čo najefektívnejšie, tak kľúčovým slovom celého priestorového problému je skriňa. Dnes máme celý rad možností..

Čo treba urobiť pred nasťahovaním do novopostaveného rodinného domu

Sťahovanie do novopostaveného rodinného domu so sebou prináša radosti a očakávania. Každý majiteľ nového domu sa teší, že si splní svoje želania a predstavy o dokonalom bývaní. No na druhej strane prináša sťahovanie aj niekoľko povinností a starostí so zariaďovaním a presunom starej domácnosti do novej. Keď si odmyslíme náročné sťahovanie, ktoré pozostáva s prenášania plných škatúľ niekedy aj nepotrebných vecí, s ktorými sa nevieme rozlúčiť, zostane nám ešte niekoľko základných povinností, bez ktorých by sme si komfort nového domova užívali..

Bazény

Možno si poviete, že písať v čase krízy o bazénoch, či iných luxusných veciach nemá zmysel a zaoberať by sme sa mali len serióznymi témami. Nuž nebuďme na seba až takí prísni, lebo cez leto vás určite bude viac zaujímať to, ako svojim deťom vyplníte voľný čas. Určite veľa času s nimi strávite pri bazéne. Tak si radšej roztvorte slnečník a prečítajte si zopár rád, ako si dobre zadovážiť vlastný bazén, ako sa nervovať čítaním o zlom stave tej či onej ekonomiky.Ak bývate v rodinnom dome a ešte k tomu na dedine, skúste si dobre popremýšľať..

Občianske spolužitie - susedské vzťahy v praxi

Chcela by som sa spýtať na otázku spolunažívania vlastníkov bytov. Bývam na prvom poschodí a podo mnou prenajíma vlastníčka byt, v ktorom sú dvaja fajčiari, tí sa však rozhodli fajčiť v priestoroch WC čím sa rozširuje dymový smrad do môjho bytu/nakoľko dym stúpa hore a nie sú ochotní zapnúť ani ventilátor. Mám napáchnutú kúpeľňu, WC aj chodbu nakoľko sa tento dym ďalej nepohybuje a vetranie týchto priestorov je problematické a možné jedine tým, že otvorím vchodové dvere. Je možné niečo podniknúť v tejto veci napr. cez zákon o ochrane nefajčiarov?..

Rodinné spory o byt - bývanie bez právneho dôvodu

 Moji rodičia žijú spolu s mojou staršou sestrou a jej dieťaťom v jednom byte, ktorého vlastníkmi sú rodičia. Keďže nájomné a ostatné poplatky sú pre nich privysoké, rozhodli sa byt vymeniť za iný, kde by boli poplatky nižšie. Moja sestra je tam však prihlásená na trvalý pobyt, avšak neprispieva na domácnosť a vznikli nedoplatky. Sú moji rodičia povinný sestre a jej dieťaťu poskytnúť náhradné ubytovanie? Ďakujem za odpoveď.Izabela R., Prešov Predmetný byt sa nepochybne nachádza v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, teda vašich rodičov. Predpokladám,..

Činnosť notárov a advokátov

Zamýšľam predať moje pozemky a rozhodla som sa vyhľadať právnu pomoc. Aký je rozdiel v postavení notárov, advokátov a právnych poradcov? Akú náplň činnosti majú napr. notári, čo môžu vykonávať (aj v súvislosti s realitami), a aké služby poskytujú právnici - advokáti?Edita G., Považský InovecV prípade notárov ako aj advokátov sa jedná o osoby s právnickým vzdelaním, teda o osoby práva znalé. Rozdiel medzi týmito dvomi právnickými profesiami spočíva v náplni ich činnosti, ktorá je upravená osobitnými zákonmi. V prípade notárov ide o zákon..

Ako získať bývanie, ak nemáte nič usporené? Ako získať bývanie, ak nemáte nič usporené?

Potreba bývania tu vždy bola a stále bude. Nič na tom nemení ani pandémia COVID-19, ktorá podaktorým aj v tomto roku poriadne prevetrala peňaženky. Na Slovensku pritom výrazne prevyšuje trend vlastného bývania nad prenájmom. Je možné v súčasnej nepriaznivej finančnej situácii získať bývanie, aj keď nemáte nič usporené? O tom si povieme v našom článku Dom alebo byt?V prípade, ak nemáte žiadnu finančnú úsporu sa môže zdať, že bývanie vo vlastnom dome je len krásnym snom, a že to jediné, na čo máte, je nejaký priemerný 2-3 izbový byt. Nemusí to..

Poistenie nehnuteľností

Čo zahŕňa a na čo sa vzťahuje poistenie nehnuteľnostiAko sa určuje výška poistnej sumyAko sa stanovuje poistná sumaSpôsob platby poistnéhoPoistná zmluva a všetko čo sa jej týkaTakže čo si treba pri zmluve všímať?Poistenie domácnostiPripoistenieNa čo sa vaše poistenie nevzťahuje?Poistite si aj okolité budovyUplatnenie náhradyAko postupovaťVlastniť miesto, ktoré môžete nazvať domov je jedným z najzákladnejších prianí každého človeka. A pritom často nezáleží na tom, či ide o byt alebo o dom, človek jednoducho túži mať svoj vlastný kút, kam sa môže..

Real estate quoats - Slovak Nehnutelnosti


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.