Predaj nehnuteľnosti, ako predať byt a dom za výhodnú cenu v 10 krokoch.


Nepredajte svoju nehnuteľnosti za nižšiu cenu ako je hodnota. S týmito 10 krokmi sa môžete pripraviť na úspešný predaj za naozaj dobrú cenu.

 predaj nehnuteľnosti

1. Zistite si hodnotu svojej nehnuteľnosti

Ak chcete predať svoju nehnuteľnosť za dobrú cenu, musíte vedieť, aká je jej trhová hodnota. Môžete to urobiť prostredníctvom bezplatného online ohodnotenia bytu či domu alebo si zavolať odborníka na hodnotenie nehnuteľností. Jednoduchým riešením je vyhľadať si priemernú cenu 1m2 obytnej plochy napríklad na trh.sk a vynásobiť si ju rozlohou vašej nehnuteľnosti. Nezabudnite si však pozrieť správnu lokalitu a brať do úvahy, či sa byt alebo dom nachádza v centre. Prípadne si pozrite vo vyhľadávaní  bytov cenu na 1m2 podobných bytov.

 

2. Vyčistite a upravte svoj dom a byt

Ak chcete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti, musíte ju udržiavať v čistom a upravenom stave. Vyčistite všetky miestnosti, odstráňte nepotrebné veci a upravte interiér tak, aby bol atraktívny pre budúcich kupcov. Musia si predstaviť svoj budúci pobyt bez starostí s neporiadkom a vnímať voľný priestor pre ich nápady na zariadenie.

 

3. Zvýšte hodnotu vášho bytu úpravou

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu v čase predaja optimalizáciou priestoru a vylepšením vzhľadu.

 

4. Vyberte správneho fotografa a realitného makléra a inzerujte nehnuteľnosť

Kvalitné fotografie sú neoddeliteľnou súčasťou predaja nehnuteľnosti. Fotograf by mal zachytiť najlepšie časti vášho domu a zdôrazniť ich atraktívne vlastnosti. Realitný maklér vám zase môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti za dobrú cenu svojimi radami a prehľadom o trhu nehnuteľností. Vyberte si niekoho s dobrou reputáciou a hlavne skúsenosťami s predajom nehnuteľností vo vašej oblasti. Reality sa totiž pevne viažu k miestu, pamätajte, že sú nehnuteľné. Čo vám v okolí môže vadiť, to sa veru asi nezmení a môže sa časom aj zhoršovať. Inzerovať byty a domy môžete aj bezplatne na trh.sk a určite vás budú kontaktovať záujemci a realitné kancelárie s klientmi. Registrujte sa ako súkromná osoba a uveďte svoje kontaktné údaje.

 nehnuteľnosť

5. Vypracujte dobrý realitný inzerát

Dobrý realitný inzerát by mal byť jasný, čitateľný a zaujímavý. Mali by ste do neho pridať fotografie a popis vášho domu, aby ste zaujali budúcich kupcov. Upriamte ich pozornosť popisom pozitív a možností nehnuteľnosti aj jej okolia. Ak je lokalita niečím atraktívna, nezabudnite to uviesť tiež, kupci to nemusia vedieť sami od seba.

 

6. Zvýšte pôsobivosť svojho domu

Môžete zvýšiť pôsobivosť svojho domu tým, že ho vybavíte novými spotrebičmi alebo ho upravíte. Môžete tiež zvýšiť hodnotu svojho domu tým, že ho vylepšíte prostredníctvom malých opráv alebo úprav, ktoré je vidno na prvý pohľad. Nikomu neprospieva hneď na úvod vidieť prácu, ktorá ho čaká.

 

7. Pripravte sa na prehliadky

Pred prehliadkami sa ešte raz uistite, že váš dom je čistý a upravený práve v tom momente. Niektoré veci sa vám doma môžu javiť bežné a prakticky pre vás neviditeľné. Cudziemu človeku však udrú na prvý pohľad do očí a môžu mu vadiť. Pozrite sa na vzhľad obytného priestoru očami kupujúceho. Pripravte sa aj na to, že budete musieť odpovedať na otázky kupcov o vašej nehnuteľnosti. Neklamte, ale zdôrazňujte pozitíva a negatíva iba oznámte.

 

8. Vyberte správnu cenu

Vyberte cenu, ktorá je v súlade s hodnotou vášho domu a ktorá je konkurencie schopná. Nechajte si poradiť od realitného makléra, aby ste získali objektívny pohľad na cenu. Nadsadiť na začiatok cenu nemusí byť vždy výhodné, vaša nehnuteľnosť sa môže na trhu takzvane okukať a následne sa ťažšie predáva. Na druhú stranu, ak predáte byt či dom lacno, môžete si to potom vyčítať.

 nehnuteľnosť

9. Pripravte sa na nezhody

Pri predaji nehnuteľnosti môžu vzniknúť nezhody. Pripravte sa na to tým, že vopred prejdete všetky možné problémy a nájdete ich riešenie, prípadne sa poradíte s odborníkom. Nájdením riešenia na problémy konkrétnej nehnuteľnosti , môžete upokojiť záujemcu v prípade obáv a diskusie.

 

10. Trpezlivo čakajte na správneho kupca

Nie všetci kupci budú mať záujem o vašu nehnuteľnosť. Trpezlivo čakajte na správneho kupca, ktorý bude ochotný zaplatiť dobrú cenu za váš dom alebo byt. Nasledujte týchto 10 krokov a pripravte sa na úspešný predaj svojej nehnuteľnosti za dobrú cenu. Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Späť

Novostavba alebo rekonštrukcia?

 Do čoho je lepšie investovať, čo sa oplatí a za akých podmienok? Kedy je čo výhodnejšie či už z pohľadu financovania, životnosti, lokality, opätovného predaja, zhodnocovania a pod. A čo novostavba, oplatí sa kúpiť hotový byt alebo radšej holobyt? Čo je momentálne „najlepšou“ investíciou, vyšší štandard alebo len nižší štandard? Rozhodnutiu, či investovať do novostavby alebo kúpiť starý byt a zrekonštruovať ho, by malo predchádzať dôkladné zváženie charakteristík oboch porovnávaných typov bytov, ako aj možností, schopností a budúcich..

Inteligentný dom

Táto novinka u nás ešte nemá dlhú tradíciu; postupom času sa však u nás začína udomácňovať. Problémom je, že pre veľkú časť verejnosti stále zostáva neznámym alebo príliš abstraktným pojmom. Poďme sa teda pozrieť bližšie, čo toto pomenovanie obnáša a na čo sa môže tešiť záujemca, ktorý si ho zavedie do svojho domova. Počiatočná investícia ako strašiak? Inteligentný systém je u nás ešte stále pre väčšinu ľudí synonymom niečoho drahého, zložitého a ťažko dostupného. Sčasti je to pravda, avšak je tu i fakt, že po jeho..

Ako ušetriť na kúrení a zbytočne neplytvať teplom Ako ušetriť na kúrení a zbytočne neplytvať teplom

 Pravidelná údržba tepelných zariadení zabezpečí spoľahlivú vykurovaciu sezónu. Aby počas hlavnej vykurovacej sezóny bola pre odberateľov zabezpečená bezporuchová dodávka tepla a teplej vody, je potrebné vykonanie revízie a údržby tepelných zariadení pred jej začiatkom.  Rady ako zbytočne neplytvať teplomNajjednoduchším opatrením, ktoré môžu odberatelia urobiť sami, je vymeniť dlhé závesy a záclony kratšie, ktoré budú  siahať po parapetnú dosku. Keďže radiátory odovzdávajú teplo sálaním a prúdením, odstránením..

Komunikácia medzi správcom a vlastníkmi bytov - otázka efektivity

Komunikácia medzi správcom a vlastníkmi bytov - otázka efektivity   „Minulý rok došlo v našom dome ku zmene správy, ktorú pôvodne vykonávalo spoločenstvo vlastníkov. Toto spoločenstvo však stále je registrované ako existujúce. To je pomimo, avšak podstatným problémom je komunikácia so správcovskou spoločnosťou, ktorá spravuje náš dom. V dome, ktorý má dva vchody – predný a zadný - sú vytrhané mnohé svetelné spínače, svetlo možno zapnúť len na niektorých z dvoch poschodí, príp. na prízemí, čo značne komplikuje..

Medzimanželské a porozvodové vzťahy k nehnuteľnostiam

Rada by som vás poprosila o radu pri riešení nášho problému. Naši rodičia v roku 1978 darovaním získali po otcovej matke staršiu nehnuteľnosť v pomere 3/4 otec a 1/4 mama. Na pozemku tejto nehnuteľnosti postavili rodičia v roku 1972 nový dom, ktorý je obývateľný, otec bol zavretý, medzi tým sa čas starého domu zrútila, keď otca prepustili naďalej, obýval tento dom, s tým že sa s mamou rozviedol, ale sa majetkovo nevyporiadali. Otec sa znovu oženil a v roku 2000 prepísal dom na druhú manželku, mama svoj podie 1/4 darovala nám. Nedávno otec umrel a my sme sa..

Ďalšia činnosť spoločenstva, jeho orgány a zánik

FINANČNÉ HOSPODÁRENIE SPOLOČENSTVAUZATVÁRANIE ZMLÚV A OBMEDZENIE PODNIKANIAORGÁNY SPOLOČENSTVAZRUŠENIE A ZÁNIK SPOLOČENSTVA V minulom čísle sme sa pozastavili pri spoločenstve vlastníkov bytov, ktoré je jedným z dvoch druhov spravovania bytových domov. Nakoľko činnosť spoločenstva je dosť obsiahla, v dnešnom článku budeme pokračovať v bližšej špecifikácii činností, ktoré prislúchajú spoločenstvu ako právnickej osobe. FINANČNÉ HOSPODÁRENIE SPOLOČENSTVASpoločenstvo je oprávnené samozrejme vykonávať tie činnosti, ktoré sú vymedzené v zákone č...

Daň z nehnuteľností

Čo je to daň z nehnuteľností?Vyrubenie daneKto je to daňovník?Predmet daneVýška sadzby daneNovinkyProblematika dane z nehnuteľností je upravená v zákone č.582/2004 Z. z.o miestnych daniach a miestnom poplatku za komunálne odpady a drobné stavebné odpady (ďalej len "zákon"). V podstate sa teda už tri roky zachováva v pôvodnom stave. Každý rok sa ale dejú jemné úpravy.Čo je to daň z nehnuteľností?  Zákon rozlišuje 3 druhy dane z nehnuteľností:daň z pozemkov,daň zo stavieb,a daň z bytov (kam patria pre účely dane i nebytové priestory v bytovom..

Nehnuteľnosti sa viažu ...

Kúpa nehnutelnosti zaťaženej vecným bremenom alebo záložným právom na nehnuteľnosti?

Pred samotnou kúpou zaťaženej nehnutelnosti je vhodné, aby si kupujúci v prvom rade jasne ozrejmil, či skutočne chce nadobudnúť nehnuteľnosť s ťarchou alebo nezaťaženú nehnuteľnosť. Jeho postup závisí od toho, či nehnuteľnosť je nadobúdaná priamo konaním kupujúceho alebo cez sprostredkovateľa - realitnú kanceláriu. Kupujúci by si mal vyžiadať relevantné a najmä aktuálne doklady ohľadne predmetnej nehnuteľnosti, napr. originál  listu vlastníctva. Na liste vlastníctva, ktorý môže získať od predávajúceho, od realitnej kancelárie..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.