Predaj nehnuteľnosti, ako predať byt a dom za výhodnú cenu v 10 krokoch.


Nepredajte svoju nehnuteľnosti za nižšiu cenu ako je hodnota. S týmito 10 krokmi sa môžete pripraviť na úspešný predaj za naozaj dobrú cenu.

 predaj nehnuteľnosti

1. Zistite si hodnotu svojej nehnuteľnosti

Ak chcete predať svoju nehnuteľnosť za dobrú cenu, musíte vedieť, aká je jej trhová hodnota. Môžete to urobiť prostredníctvom bezplatného online ohodnotenia bytu či domu alebo si zavolať odborníka na hodnotenie nehnuteľností. Jednoduchým riešením je vyhľadať si priemernú cenu 1m2 obytnej plochy napríklad na trh.sk a vynásobiť si ju rozlohou vašej nehnuteľnosti. Nezabudnite si však pozrieť správnu lokalitu a brať do úvahy, či sa byt alebo dom nachádza v centre. Prípadne si pozrite vo vyhľadávaní  bytov cenu na 1m2 podobných bytov.

 

2. Vyčistite a upravte svoj dom a byt

Ak chcete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti, musíte ju udržiavať v čistom a upravenom stave. Vyčistite všetky miestnosti, odstráňte nepotrebné veci a upravte interiér tak, aby bol atraktívny pre budúcich kupcov. Musia si predstaviť svoj budúci pobyt bez starostí s neporiadkom a vnímať voľný priestor pre ich nápady na zariadenie.

 

3. Zvýšte hodnotu vášho bytu úpravou

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu v čase predaja optimalizáciou priestoru a vylepšením vzhľadu.

 

4. Vyberte správneho fotografa a realitného makléra a inzerujte nehnuteľnosť

Kvalitné fotografie sú neoddeliteľnou súčasťou predaja nehnuteľnosti. Fotograf by mal zachytiť najlepšie časti vášho domu a zdôrazniť ich atraktívne vlastnosti. Realitný maklér vám zase môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti za dobrú cenu svojimi radami a prehľadom o trhu nehnuteľností. Vyberte si niekoho s dobrou reputáciou a hlavne skúsenosťami s predajom nehnuteľností vo vašej oblasti. Reality sa totiž pevne viažu k miestu, pamätajte, že sú nehnuteľné. Čo vám v okolí môže vadiť, to sa veru asi nezmení a môže sa časom aj zhoršovať. Inzerovať byty a domy môžete aj bezplatne na trh.sk a určite vás budú kontaktovať záujemci a realitné kancelárie s klientmi. Registrujte sa ako súkromná osoba a uveďte svoje kontaktné údaje.

 nehnuteľnosť

5. Vypracujte dobrý realitný inzerát

Dobrý realitný inzerát by mal byť jasný, čitateľný a zaujímavý. Mali by ste do neho pridať fotografie a popis vášho domu, aby ste zaujali budúcich kupcov. Upriamte ich pozornosť popisom pozitív a možností nehnuteľnosti aj jej okolia. Ak je lokalita niečím atraktívna, nezabudnite to uviesť tiež, kupci to nemusia vedieť sami od seba.

 

6. Zvýšte pôsobivosť svojho domu

Môžete zvýšiť pôsobivosť svojho domu tým, že ho vybavíte novými spotrebičmi alebo ho upravíte. Môžete tiež zvýšiť hodnotu svojho domu tým, že ho vylepšíte prostredníctvom malých opráv alebo úprav, ktoré je vidno na prvý pohľad. Nikomu neprospieva hneď na úvod vidieť prácu, ktorá ho čaká.

 

7. Pripravte sa na prehliadky

Pred prehliadkami sa ešte raz uistite, že váš dom je čistý a upravený práve v tom momente. Niektoré veci sa vám doma môžu javiť bežné a prakticky pre vás neviditeľné. Cudziemu človeku však udrú na prvý pohľad do očí a môžu mu vadiť. Pozrite sa na vzhľad obytného priestoru očami kupujúceho. Pripravte sa aj na to, že budete musieť odpovedať na otázky kupcov o vašej nehnuteľnosti. Neklamte, ale zdôrazňujte pozitíva a negatíva iba oznámte.

 

8. Vyberte správnu cenu

Vyberte cenu, ktorá je v súlade s hodnotou vášho domu a ktorá je konkurencie schopná. Nechajte si poradiť od realitného makléra, aby ste získali objektívny pohľad na cenu. Nadsadiť na začiatok cenu nemusí byť vždy výhodné, vaša nehnuteľnosť sa môže na trhu takzvane okukať a následne sa ťažšie predáva. Na druhú stranu, ak predáte byt či dom lacno, môžete si to potom vyčítať.

 nehnuteľnosť

9. Pripravte sa na nezhody

Pri predaji nehnuteľnosti môžu vzniknúť nezhody. Pripravte sa na to tým, že vopred prejdete všetky možné problémy a nájdete ich riešenie, prípadne sa poradíte s odborníkom. Nájdením riešenia na problémy konkrétnej nehnuteľnosti , môžete upokojiť záujemcu v prípade obáv a diskusie.

 

10. Trpezlivo čakajte na správneho kupca

Nie všetci kupci budú mať záujem o vašu nehnuteľnosť. Trpezlivo čakajte na správneho kupca, ktorý bude ochotný zaplatiť dobrú cenu za váš dom alebo byt. Nasledujte týchto 10 krokov a pripravte sa na úspešný predaj svojej nehnuteľnosti za dobrú cenu. Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Späť

Svetlo naše každodenné Svetlo naše každodenné

 „Pri predstave čo by mohlo byť pre nehnuteľnosť najdôležitejšie aby sa v nej dobre bývalo alebo pracovalo, človeku napadnú mnohé maličkosti a detaily, ktorými by si chcel spríjemniť pobyt v tej ktorej miestnosti pri oddychu či práci. Mnohokrát pritom nemyslíme nato, čo je snáď pre dobrý pocit z bývania najdôležitejšie a napadne nám to až vtedy keď nás „režú“ oči pri zlom osvetlení, či jednoducho nám praskne žiarovka. Zväčša až vtedy začneme uvažovať o tom, či sme pre dobré odsvetlenie urobili naozaj všetko.“Osvetlenie a očiAby sme sa..

Keď sneh nie je len radosť ale aj starosť

Čistenie chodníkov v slovenských mestáchSankcie za nedodržiavanie povinnostíÚrazy na zľadovatených chodníkochPrvé snehové vločky prinášajú so sebou nielen radosť z nastávajúcej zimy, ale mnoho krát aj starosti s odstraňovaním veľkého množstva snehovej prikrývky. Tá vie najmä na cestách a chodníkoch pre chodcov narobiť najväčšiu šarapatu. Svedčia o tom aj zvýšené výjazdy záchranárov k starším ľuďom a väčšie množstvo fraktúr v chirurgických ambulanciách počas zimných mesiacov. Predchádzať sa dá tomu dôslednou zimnou údržbou nielen miestnych..

Voľné novostavby - byty Košice a v Košickom kraji

Byty, Novostavby, voľné byty v Košiciach. Prehľad novostavieb bytov, voľné a predané.Posledné týždne sme mapovali situáciu na trhu s nehnuteľnosťami v Košickom kraji a postupne na Východnom Slovensku celokm. Zisťovali sme dostupnosť bytov v novostavbách.Prieskumom sme zistili, že drvivá vačšina pár-ročných novostavieb bytov, je už vypredaná.Čo sa týka novostavieb bytov v Košiciach, situácia tam je podobná. Staršie novostavby ako Panoráma, Zelené Grunty, Herberia či park Anička majú byty vypredané. Z novších projektov disponujú voľnými bytmi..

K právnej úprave nájmu nebytových priestorov a zánik nájmu

Ustanovenia zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov v znení neskorších predpisov sú vo vzťahu k všeobecným ustanoveniam § 663 a nasl. Občianskeho zákonníka špeciálne. Na vzťahy vyplývajúce zo zmluvy o nájme a podnájme nebytových priestorov možno všeobecnú úpravu použiť len v prípade, ak ich neupravuje osobitný zákon. (rozsudok Najvyššieho súdu SR č. k. Cdo 3/1997) Skutkový stav prípadu Prenajímateľ a nájomca v roku 1992 uzavreli zmluvu o nájme nebytových priestorov na dobu piatich rokov s tým, že si dojednali vzájomné..

Návrh na vklad do katastra nehnuteľností Návrh na vklad do katastra nehnuteľností

Bývame v bloku, ktorý predstavuje vyše 200 bytov. Čiastočné odkúpenie bytov prebehlo už pred viac ako 6-timi rokmi avšak odpredaj pozemku na ktorom blok leží začal až teraz. Spoločnosť, ktorá organizuje prevod pozemkov od každého bytu okrem sumy za časť pozemku naviac vyžaduje platbu za zápis do registra - niektoré sú už odkúpené, avšak niektoré nie. Len pre odkúpený byt spoločnosť žiada ešte úhradu za náklady vybavovania prevodu. Máme pocit, že spoločnosť sa na náš úkor obohacuje v snahe dosiahnuť svoj zisk. Aké sú náležitosti návrhu na vklad do..

Nájom a podnájom nebytových priestorov ako odplatný vzťah a výpoveď z nájmu

Mgr. Ján Lasák Nájom a podnájom nebytových priestorov ako odplatný vzťah a výpoveď z nájmu Právna úprava nebytového nájmu Občiansky zákonník zaraďuje nájom a podnájom nebytových priestorov medzi osobitné prípady nájmu (§ 720 Občianskeho zákonníka, ďalej v texte ako „OZ“), jeho vlastná úprava je však obsiahnutá v osobitnom zákone, na ktorý odkazuje ustanovenie § 720 OZ . Ide o zákon č. 116/1990 Zb. Medzi Občianskym zákonníkom a zákonom č. 116/1990 Zb. je vzťah lex specialis k lex generalis, čo znamená, že ustanovenia zákona č. 116/1990 Zb...

Byty na prenájom - ceny v Bratislave za rok 2005

V súčasnosti je veľa ľudí, ktorí sa rozhodli kúpiť si byt za účelom jeho prenájmu. Kto však chce prenajímať byt, kupovaný na úver, musí si veľmi dobre zrátať, nakoľko môže nájomné pokryť splátky úveru.Treba si uvedomiť, že pravidelné mesačné splátky sa dajú investovať aj do iných produktov ako sú nehnuteľnosti, pričom napríklad pri finančných produktoch nedochádza k postupnému opotrebovávaniu, a tým k obmedzovaniu vplyvu inflácie na zvyšovanie ceny (výšky nájomného). Pri prenájme nehnuteľností treba rátať aj s určitou rezervou - keď sa..

Investing in Real Estate in Slovakia - reality - nehnutelnosti - as Slovaks call it

Investing in Real Estate in Slovakia             Apart from the landmarks and notable touristic attractions this country has to offer, in recent years, the Slovakian Real Estate ( TRH Nehnutelnosti ) market has proven to be a profitable investment for potential real estate investors.   Real Estate Pricing ( Reality ) in Slovakia The average price of flats in Slovakia in the year 2018 stands at 1,612 €/m2.   Reasons to Invest in Real Estate (Reality) in Slovakia There are many reasons to invest in Real estate..

Poistenie domácnosti a zodpovednost Poistenie domácnosti a zodpovednost

Pýtali ste sa niekedy sami seba, prečo by ste si mali vybavovať niečo ako poistenie domácnosti, alebo poistenie zodpovednosti keď už aj tak platíte za poistenie nehnuteľnosti a nechcete utrácať ďalších pár eur za mesiac, ktoré by ste si mohli ušetriť na krásny nový gauč, alebo na nový koberec ktorý ste videli v obchode? Treba si ozrejmiť predovšetkým, čo všetko zahŕňa poistenie nehnuteľnosti. Predstavte si, že Váš domov by niekto vzal, otočil ho strechou dolu, a začal by s ním triasť. Vaše veci, nábytok, oblečenie, knihy.... začali..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.