Predaj nehnuteľnosti, ako predať byt a dom za výhodnú cenu v 10 krokoch.


Nepredajte svoju nehnuteľnosti za nižšiu cenu ako je hodnota. S týmito 10 krokmi sa môžete pripraviť na úspešný predaj za naozaj dobrú cenu.

 predaj nehnuteľnosti

1. Zistite si hodnotu svojej nehnuteľnosti

Ak chcete predať svoju nehnuteľnosť za dobrú cenu, musíte vedieť, aká je jej trhová hodnota. Môžete to urobiť prostredníctvom bezplatného online ohodnotenia bytu či domu alebo si zavolať odborníka na hodnotenie nehnuteľností. Jednoduchým riešením je vyhľadať si priemernú cenu 1m2 obytnej plochy napríklad na trh.sk a vynásobiť si ju rozlohou vašej nehnuteľnosti. Nezabudnite si však pozrieť správnu lokalitu a brať do úvahy, či sa byt alebo dom nachádza v centre. Prípadne si pozrite vo vyhľadávaní  bytov cenu na 1m2 podobných bytov.

 

2. Vyčistite a upravte svoj dom a byt

Ak chcete zvýšiť hodnotu svojej nehnuteľnosti, musíte ju udržiavať v čistom a upravenom stave. Vyčistite všetky miestnosti, odstráňte nepotrebné veci a upravte interiér tak, aby bol atraktívny pre budúcich kupcov. Musia si predstaviť svoj budúci pobyt bez starostí s neporiadkom a vnímať voľný priestor pre ich nápady na zariadenie.

 

3. Zvýšte hodnotu vášho bytu úpravou

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu v čase predaja optimalizáciou priestoru a vylepšením vzhľadu.

 

4. Vyberte správneho fotografa a realitného makléra a inzerujte nehnuteľnosť

Kvalitné fotografie sú neoddeliteľnou súčasťou predaja nehnuteľnosti. Fotograf by mal zachytiť najlepšie časti vášho domu a zdôrazniť ich atraktívne vlastnosti. Realitný maklér vám zase môže pomôcť pri predaji nehnuteľnosti za dobrú cenu svojimi radami a prehľadom o trhu nehnuteľností. Vyberte si niekoho s dobrou reputáciou a hlavne skúsenosťami s predajom nehnuteľností vo vašej oblasti. Reality sa totiž pevne viažu k miestu, pamätajte, že sú nehnuteľné. Čo vám v okolí môže vadiť, to sa veru asi nezmení a môže sa časom aj zhoršovať. Inzerovať byty a domy môžete aj bezplatne na trh.sk a určite vás budú kontaktovať záujemci a realitné kancelárie s klientmi. Registrujte sa ako súkromná osoba a uveďte svoje kontaktné údaje.

 nehnuteľnosť

5. Vypracujte dobrý realitný inzerát

Dobrý realitný inzerát by mal byť jasný, čitateľný a zaujímavý. Mali by ste do neho pridať fotografie a popis vášho domu, aby ste zaujali budúcich kupcov. Upriamte ich pozornosť popisom pozitív a možností nehnuteľnosti aj jej okolia. Ak je lokalita niečím atraktívna, nezabudnite to uviesť tiež, kupci to nemusia vedieť sami od seba.

 

6. Zvýšte pôsobivosť svojho domu

Môžete zvýšiť pôsobivosť svojho domu tým, že ho vybavíte novými spotrebičmi alebo ho upravíte. Môžete tiež zvýšiť hodnotu svojho domu tým, že ho vylepšíte prostredníctvom malých opráv alebo úprav, ktoré je vidno na prvý pohľad. Nikomu neprospieva hneď na úvod vidieť prácu, ktorá ho čaká.

 

7. Pripravte sa na prehliadky

Pred prehliadkami sa ešte raz uistite, že váš dom je čistý a upravený práve v tom momente. Niektoré veci sa vám doma môžu javiť bežné a prakticky pre vás neviditeľné. Cudziemu človeku však udrú na prvý pohľad do očí a môžu mu vadiť. Pozrite sa na vzhľad obytného priestoru očami kupujúceho. Pripravte sa aj na to, že budete musieť odpovedať na otázky kupcov o vašej nehnuteľnosti. Neklamte, ale zdôrazňujte pozitíva a negatíva iba oznámte.

 

8. Vyberte správnu cenu

Vyberte cenu, ktorá je v súlade s hodnotou vášho domu a ktorá je konkurencie schopná. Nechajte si poradiť od realitného makléra, aby ste získali objektívny pohľad na cenu. Nadsadiť na začiatok cenu nemusí byť vždy výhodné, vaša nehnuteľnosť sa môže na trhu takzvane okukať a následne sa ťažšie predáva. Na druhú stranu, ak predáte byt či dom lacno, môžete si to potom vyčítať.

 nehnuteľnosť

9. Pripravte sa na nezhody

Pri predaji nehnuteľnosti môžu vzniknúť nezhody. Pripravte sa na to tým, že vopred prejdete všetky možné problémy a nájdete ich riešenie, prípadne sa poradíte s odborníkom. Nájdením riešenia na problémy konkrétnej nehnuteľnosti , môžete upokojiť záujemcu v prípade obáv a diskusie.

 

10. Trpezlivo čakajte na správneho kupca

Nie všetci kupci budú mať záujem o vašu nehnuteľnosť. Trpezlivo čakajte na správneho kupca, ktorý bude ochotný zaplatiť dobrú cenu za váš dom alebo byt. Nasledujte týchto 10 krokov a pripravte sa na úspešný predaj svojej nehnuteľnosti za dobrú cenu. Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Investujte čas a úsilie do prípravy a výsledok sa vám vráti. Verte si a nebojte sa realizovať svoj sen o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

Späť

Bývanie v roku 2021- kúpiť si radšej byt alebo postaviť dom? Bývanie v roku 2021- kúpiť si radšej byt alebo postaviť dom?

Každý z nás túži po vlastnom bývaní, do ktorého sa bude vždy rád vracať. No tu začína zásadná rozhodovacia dilema. Bude to byt alebo dom? Podľa čoho sa rozhodnúť a čo je v roku 2021 výhodnejšie?Cena – byt verzus rodinný domRodinné domy sú pre mnohých synonymom luxusu, ktorý si nemôžu dovoliť. Veď predsa kým pri byte platíte „len“ za byt, do ceny rodinného domu vstupuje aj cena pozemku. Mnohí si preto myslia, že rodinný dom preto musí vyjsť drahšie. Hoci by sa mohlo zdať, že naozaj nastáva pri cene rodinných domov takáto..

Chystáte sa stavať dom? Dobre zvážte, ako budete vykurovať vašu domácnosť Chystáte sa stavať dom? Dobre zvážte, ako budete vykurovať vašu domácnosť

Vykurovanie domu patrí medzi kľúčové prvky domácnosti. Už pri výstavbe sa radí medzi tie drahšie položky a na nesprávne zvolený spôsob vykurovania budete doplácať po celý čas užívania domu. Preto treba všetko dobre zvážiť a nedať sa odradiť predsudkami alebo výškou počiatočnej investície.   Dnes máme takmer neobmedzené možnosti ako vykurovať dom. Poďme si ich jednu po druhej rozobrať. Kúrenie plynom Ide o klasický spôsob vykurovania domácnosti. V ideálnom prípade poskytuje lacné a bezproblémové teplo. Stačí mať prípojku, kvalitný..

Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu

Sprchové kúty zaberajú výrazne menej priestoru než vane, preto sa nemusíme diviť, že sú častou voľbou majiteľov menších kúpeľní. Ak sa aj vy snažíte ušetriť každý centimeter, tak je dôležité rozmýšľať nad každým detailom, a to aj v prípade sprchových dverí. Ktoré sú tie najúspornejšie? Dvere na sprchový kút majú dôležitú úlohu – zaisťujú, aby voda v priebehu sprchovania nestriekala do celej kúpeľne. Ale aj taká maličkosť, ako sú dvere, môže ušetriť veľa priestoru. Najviac záleží na type, ktorý si zvolíte...

Výmena a zámena bytov

Dobrý deň. V apríli 2005 som nadobudol kúpou v dražbe 2-izbový prízemný byt. Suseda mojich známych, ktorá býva v 3-izbovom byte, by sa rada presťahovala do bytu menšieho a prízemného, keďže nevládze chodiť na 4. poschodie. Môj byt by jej plne vyhovoval, ale natrafili sme na problém ako to papierovo zrealizovať. Pri predaji nehnuteľnosti by som musel asi zaplatiť 19% daň z predaja, čo je pre mňa samozrejme dosť nevyhovujúce. Bolo by možné byty vzájomne odpredať za symbolickú 1,-Sk, príp. darovať a takto znížiť výdavky na daň? Prosím, poraďte nám. Ďakujem.Andrej..

Nóvum v písomnom hlasovaní vlastníkov bytov- zjednodušenie účasti na správe bytového domu

Správca nášho domu nelegálne prevádzkuje kotolňu, ktorá patrí vlastníkom bytov a nebytových priestorov. Nemôže preukázať splnenie podmienok na podnikanie v tepelnej energetike podľa ustanovenia § 5 ods. 7 písm. a) zákona č. 657/2004 Z. z. o tepelnej energetike. V mesiaci marci bola zrealizovaná zástupkyňou vlastníkov bytov, ktorá háji skôr záujmy správcu a nie je ochotná akceptovať vlastníkov bytov, akási podpisová akcia, kedy táto pani „chodila po bytoch“ a dávala podpisovať súhlas, resp. nesúhlas s istými otázkami, ktoré sa týkali správy..

K právnej úprave nájmu nebytových priestorov a zánik nájmu

Ustanovenia zákona č. 116/1990 Zb. o nájme a podnájme nebytových priestorov v znení neskorších predpisov sú vo vzťahu k všeobecným ustanoveniam § 663 a nasl. Občianskeho zákonníka špeciálne. Na vzťahy vyplývajúce zo zmluvy o nájme a podnájme nebytových priestorov možno všeobecnú úpravu použiť len v prípade, ak ich neupravuje osobitný zákon. (rozsudok Najvyššieho súdu SR č. k. Cdo 3/1997) Skutkový stav prípadu Prenajímateľ a nájomca v roku 1992 uzavreli zmluvu o nájme nebytových priestorov na dobu piatich rokov s tým, že si dojednali vzájomné..

Dom na predaj

Poistenie nehnuteľností

Čo zahŕňa a na čo sa vzťahuje poistenie nehnuteľnostiAko sa určuje výška poistnej sumyAko sa stanovuje poistná sumaSpôsob platby poistnéhoPoistná zmluva a všetko čo sa jej týkaTakže čo si treba pri zmluve všímať?Poistenie domácnostiPripoistenieNa čo sa vaše poistenie nevzťahuje?Poistite si aj okolité budovyUplatnenie náhradyAko postupovaťVlastniť miesto, ktoré môžete nazvať domov je jedným z najzákladnejších prianí každého človeka. A pritom často nezáleží na tom, či ide o byt alebo o dom, človek jednoducho túži mať svoj vlastný kút, kam sa môže..

Real estate quoats - Slovak Nehnutelnosti


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.