Predaj nehnuteľnosti, ako zvýšiť hodnotu bytu pred predajom v 7 krokoch.

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu. Tu je 7 krokov, ako zvýšiť hodnotu vášho bytu pred predajom.

 renovácia bytu

1. Vylepšenie vzhľadu a výber správnych farieb

Prvým krokom je vylepšenie vzhľadu bytu. To môžete urobiť tým, že použijete svetlé a jasné farby na steny a vyberiete moderný nábytok. Tieto zmeny môžu zvýšiť atraktivitu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Vzhľad bytu môže veľmi ovplyvniť to, ako sa v ňom cítite a ako sa bude páčiť potenciálnym nájomcom alebo kupcom. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete byt zlepšiť, aby vyzeral čo najlepšie. Farby hrajú dôležitú úlohu pri vzhľade bytu  pocitoch v ňom. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché a neutrálne farby, ako je biela, sivá alebo tmavohnedá, ktoré sú ľahko kombinovateľné s ostatnými prvkami interiéru. Prečítajte si o monochroimatizme v našom článku. Ak sa chcete odvážiť a dať do bytu viac farieb, môžete zvoliť výraznejšie tóny ako žltú, zelenú alebo modrú. Všetky totiž majú pozitývny vplyv na ľudskú psychyku, ak sa správne nakombinujú. Prečítajte si o vplyve farieb na trh.sk.

 

2. Optimalizácia priestoru

Optimalizácia priestoru je ďalším krokom, ktorý vám pomôže zvýšiť hodnotu bytu a domu. Môžete to dosiahnuť tým, že odstránite nepotrebný nábytok alebo ho vymeníte za menšie kúsky. Taktiež môžete vytvoriť viac priestoru tým, že odstránite prekážky v pohybe alebo premiestnite nábytok na vhodnejšie miesto, aby ste na pohľad dostali veľký priestor.  Ak máte malý byt, môžete ho opticky zväčšiť tým, že použijete jednoduché triky, ako je výber nábytku s kombinovaným využitím alebo odstránenie prebytočných vecí bez praktického účelu. Stúl môže byť pracovný aj jedálenský. Skriňa v sebe môže po stiahnutí obsahovať posteľ či stôl. Pohovka a obývačkový gauč sa môže rozťahovať na posteľ  a podobne. V inom čase potom využijete ten istý priestor na viac účelov a prakticky zväčšíte priestor bytu.  Veľký priestor zase pôsobí na človeka tak, že sa v ňom stratí a nikde nemá pocit intimity (nie je chránený). Vtedy priestor môžete opticky rozdeliť nábytkom alebo dekoráciou a vytvoriť aspoň čiastočne intímne zóny.

 

3. Modernizácia

Modernizácia je ďalším spôsobom, ako zvýšiť hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že vymeníte staré spotrebiče za nové a modernizujete kúpeľňu a kuchyňu. Tieto zmeny môžu pridať hodnotu bytu a zlepšiť jeho funkčnosť. Moderný alebo starodávny nábytok je ďalším dôležitým prvkom, ktorý môže ovplyvniť náladu v byte alebo dome. Môžete vymeniť starý nábytok za nový, alebo ho len premaľovať, zrenovovať  alebo prešiť a pretiahnuť novou látkou, aby vyzeral čerstvý a nový. Môžete tiež vymeniť koberce alebo závesy, ak sú poškodené alebo nevhodné.

Zlepšenie kúpeľne a kuchyne, pretože kúpeľňa a kuchyňa sú dôležité miesta pre nájomcov a kupcov. Je dôležité, aby boli čisté a pekne upravené bez viditeľného poškodenia. Môžete nainštalovať nové umývadlo alebo vodovodné batérie, vymeniť starý obklad za nový alebo namaľovať steny, aby vyzerali sviežo. V kuchyni môžete tiež aspoň čiastočne vymeniť staré spotrebiče za nové alebo povymieňať drevené dosky na pracovnej ploche, čo nieje až tak vysoký náklad v porovnaní s prínosom na pocitoch a vôni v byte.

 

4. Použitie prírodných materiálov a dekoratívnych prvkov

Použitie prírodných materiálov ako drevo, kameň a kremeň môže tiež pridať hodnotu bytu. Tieto materiály sú trvanlivé a pridávajú bytu štýl a eleganciu, môžu vytvárať sviežu atmosféru a často lepšiu vôňu. Dekoratívne prvky, ako sú kvety, obrazy alebo vázy, môžu tiež ovplyvniť vzhľad bytu. Môžete ich použiť na ozdobenie stien alebo na vyplnenie prázdnych priestorov v dome. Môžete tiež použiť dekoratívne poličky alebo knižnice na uloženie kníh alebo iných predmetov, ale nesmú byť zaplnené množstvom kníh a predmetov. Stále treba mať na mysli ich dekoratívny účel a uprataný vzdušný vzhľad.

 

 5. Upravte osvetlenie a zosilnite prichádzajúce svetlo

Dobré osvetlenie môže pridať hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že použijete výkonnejšie svetlá alebo pridáte ďalšie zdroje svetla, ako sú stropné svietidlá alebo stolové lampy. Toto vám pomôže vytvoriť svetlý a príjemný priestor, ktorý bude atraktívny pre potenciálnych kupcov. Osvetlenie je veľmi  dôležité, aby ste mali dobrý pocit z priestoru. Intenzitu svetla tiež zvýši, ak zmeníte staré žiarovky a neónky za nové s vysokou účinnosťou. Venujte pozornosť farbe svetla slnečné svetlo v širokom spektre je pre človeka prirodzené. Žlté svetlo, ktoré pripomína svetlo, môže zlepšovať náladu a pocity v byte a biele svetlo je vhodnejšie skôr na prácu a sústredenie. Moderné sletlá umožňujú farbu meniť podľa potreby a využitia, zvážte ich inštaláciu. Môžete tiež zvýšiť množstvo svetla v byte a rozšíriť priestor tým, že vystrihnete záclony alebo závesy, odstránite tmavú farbu závesov z pohľadu cez deň, aby nerobili temný dojem.

 

6. Zlepšenie bezpečnosti a pohodlia

Zlepšenie bezpečnosti bytu môže prispieť k hodnote kažej nehnuteľnosti. Nikto nechce zažiť nepríjemnosti s vykradnutím a každý chce mať istotu ochrany vo svojom súkromí. Môžete to urobiť tým, že nainštalujete bezpečnejšie zámky na dvere alebo aj bezpečnostné dvere, ďalej bezpečnostné kamery alebo alarmy. Tieto zmeny pomôžu zvýšiť pocit bezpečia pre budúcich obyvateľov bytu. Pohodlie môžete nainštalovať klimatizačný systém a zlepšiť prúdenie vzduchu alebo vykonať izolačné práce, aby bol byt teplejší a pohodlnejší. Niektoré druhy izolácie okien a dverí sú veľmi lacné a prinesú veľký úžitok. Prievan a hluk z vonka je nepríjemnosťou, na ktorú vás veľa záujemcov o bat a dom upozorní ako na negatívum. V niektorých prípadoch môže ísť aj o vnikajúci pach z vonka alebo iných miestností a to je ozaj nepríjemné už pri prvej návšteve nehnuteľnosti.

 

7. Údržba a opravy

Posledným krokom je údržba a opravy bytu. Je dôležité, aby ste vykonali potrebné opravy a údržbu, aby ste zabránili ďalším problémom. Malá prevencia je často výrazne lacnejšia ako následná drahá oprava zničených častí domu. Tieto opravy môžu zahŕňať opravu únikov tepla a vnikaniu vlhkosti, výmenu elektrických vedení alebo výmenu či opravu okien. Týmto spôsobom môžete zaistiť, že byt bude v dobrej kondícii a bude mať dlhodobo čo najvyššiu hodnotu.

 predaj bytu

V závere, zlepšenie vzhľadu bytu je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zvýšiť jeho hodnotu a atraktívnosť pre nájomcov alebo kupcov. Môžete začať s jednoduchými úpravami a postupne pridávať ďalšie zlepšenia, aby bol váš byt pripravený na predaj alebo prenájom. Dôležité je zachovať harmóniu a používať kvalitné materiály, aby bol váš byt vizuálne atraktívny a funkčný. Nezabudnite, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na celkový vzhľad a hodnotu realít. Dôležité je tiež udržiavať obytný priestor čistý a uprataný, aby vyzeral atraktívne pre potenciálnych nájomcov alebo kupcov. Tým, že budete postupovať podľa týchto 7 krokov, môžete zvýšiť hodnotu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Investície do realít sa vám v budúcnosti vrátia a pomôžu vám dosiahnuť lepšiu cenu pri vyjednávaní. V konečnom dôsledku je kľúčom k úspešnému vytvoreniu príjemného a atraktívneho vzhľadu bytu kreativita a starostlivosť o detaily. Takže neváhajte a začnite s úpravami už dnes!

Späť

Dlhodobý prenájom nehnuteľní Dlhodobý prenájom nehnuteľní

Prenájom bytovPrenájom nehnuteľností - slovenská legislatívaPovinnosti a právaPrenájom rodinných domovChaty a rekreačné apartmányKancelárske priestoryDevelovperstvo a jeho významNákupné centrá a skladové priestory Dlhodobý prenájom nehnuteľností je už v dnešnej dobe pomerne bežný pojem pre každého človeka. Prenajímajú sa byty, rodinné domy, chaty a chalupy, ale tiež kancelárie, obchodné a skladové priestory. Bez obmedzenia je možné prenajať každú nehnuteľnosť v osobnom vlastníctve. Rozdiel je v prenajímaní nehnuteľností vo vlastníctve družstva...

Klamlivá reklama o novostavbách? Klamlivá reklama o novostavbách?

Nie je to tak dávno čo médiami prešla správa, ako niektoré reklamy zavádzajú pri prezentácii bytových novostavieb v Bratislave. Bilbordy s vizualizáciami novostavieb ich prezentujú ako to najkrajšie miesto na zemi, kde by potencionálny zákazník mal určite investovať svoje peniaze, pričom reálny stav novostavby je celkom iný. Nuž bežný človek by si povedal, že na verejnosť znova len prenikli fakty, ako zákazník ťahá znova za kratší koniec a ako ho chce predajca len oblafnúť. Ide však pri prezentácii vizualizácií o skutočné zavádzanie?Čo novostavba, to najkrajšie..

Ružová alebo šedá budúcnosť hypoték?

Ak by sme položili anketovú otázku, ako by ste si vedeli zabezpečiť vlastné bývanie, väčšina by po krátkom rozmýšľaní vydala zo seba slovné spojenie hypotekárny úver. Veď len málokto si môže dovoliť kúpiť nehnuteľnosť za celú hotovosť. Nuž poviete si, že získať hypotéku, keď máte nebodaj aj niečo našetrené, by nemal byť problém. Nuž ale z Bruselu k nám prichádzajú nie príliš lichotivé správy z tejto oblasti. A tieto „novinky“ by mohli mať neblahé dôsledky nielen na vývoj cien starých bytov ale hlavne na vývoj cien novostavieb, ako i..

Zastúpenie fyzických osôb pri spravovaní ich nehnuteľného majetku

Pri právnych úkonoch súvisiacich s nehnuteľnosťami je možné dať sa zastúpiť inou fyzickou osobou, príp. právnickou osobou. Občiansky zákonník v danej súvislosti diferencuje medzi zákonným zastúpením a zastúpením na základe tzv. dohody o plnomocenstve. Zákonné zastúpenie Zákonné zastúpenie vzniká na základe zákona alebo rozhodnutia štátneho orgánu. Typickým príkladom zákonného zastúpenia je zastúpenie maloletého dieťaťa. Kto je jeho zákonným zástupcom, ustanovuje zákon č. 36/2005 Z. z. o rodine. Uvedené zastúpenie maloletého..

Úroky z omeškania pri vyporiadaní bezpodielového spoluvlastníctva manželov

 Súd v konaní o vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov nemôže zároveň s uložením povinnosti zaplatiť vyčíslenú sumu na vyrovnanie podielu, uložiť z tejto sumy aj povinnosť zaplatiť úroky z omeškania; bráni tomu chýbajúci predpoklad pre vznik takéhoto nároku - omeškanie dlžníka s plnením peňažného dlhu. (Rozsudok Najvyššieho súdu Slovenskej republiky zo 14. októbra 1999, sp. zn. 5 Cdo 117/99)Rozvod - v rozvodovom konaní sa rozhoduje aj o rodičovských právach a povinnostiach, ako aj o rozdelení spoločného majetku, ktorý manželia nadobudli..

Zrušenie spoluvlastníctva v kontexte násilného správania podielového spoluvlastníka

Dobrý deň, prosím o Váš právny názor v tejto záležitosti. Spolu so sestrou sme zdedili 2 izbový byt po našom otcovi. Každý vlastníme 1/2 podiel. Sestra v uvedenom byte bývala ešte za života nášho otca a po jeho smrti tam chce ďalej bývať. Ja s tým nesúhlasím a žiadam ju, aby byt opustila. Môže byt užívať a bývať v ňom bez súhlasu mňa ako polovičného spoluvlastníka tejto nehnuteľnosti? Aké sú právne kroky, ak by byt nechcela opustiť? Ďakujem za odpoveď. Emanuel J., Bratislava Áno, Vaša sestra môže v predmetnom byte bývať a nepotrebuje za tým..

Úrokové sadzby pri hypotekárnom úvere

O možnosti ako si zadovážiť bývanie pomocou hypotekárneho úveru (HÚ), sa toho popísalo už veľa. Pri jeho vybavovaní zaujíma klientov tej či onej banky  jedna zo základných veličín výška úrokovej sadzby. Podľa nastavenia jej výšky, môžete na svojom (HÚ) riadne ušetriť, ale pri troche neuváženosti a letmom prebehnutí čísel v letáku propagujúcom hypotekárny produkt aj svoje bývanie riadne preplatiť. Tak či onak, úroková sadzba tvorí základ splácania vášho dlhu, takže jej optimálne nastavenie je pre vás ako klientov obzvlášť dôležité.Tvorba..

Poistenie nehnuteľností

Čo zahŕňa a na čo sa vzťahuje poistenie nehnuteľnostiAko sa určuje výška poistnej sumyAko sa stanovuje poistná sumaSpôsob platby poistnéhoPoistná zmluva a všetko čo sa jej týkaTakže čo si treba pri zmluve všímať?Poistenie domácnostiPripoistenieNa čo sa vaše poistenie nevzťahuje?Poistite si aj okolité budovyUplatnenie náhradyAko postupovaťVlastniť miesto, ktoré môžete nazvať domov je jedným z najzákladnejších prianí každého človeka. A pritom často nezáleží na tom, či ide o byt alebo o dom, človek jednoducho túži mať svoj vlastný kút, kam sa môže..

Výhody a nevýhody stavebného sporenia

 Pri dnešných finančných pomeroch v spoločnosti je v tejto problematike jasné, že nasporiť na byty pre dve alebo tri deti je v priemernej rodine vecou nie ťažkou, ale nemožnou; na druhej strane by však všetci rodičia veľmi radi zabezpečili svojich potomkov najmä po tejto stránke, aby mali pri štarte do samostatného života vlastnú strechu nad hlavou. Keďže však "odkladaním pod vankúš" nemajú šancu tento problém vyriešiť, mnohí siahajú po produkte vyvinutom presne na tento účel - stavebnému sporeniu. Je už takmer samozrejmosťou, že sa takýto..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.