Predaj nehnuteľnosti, ako zvýšiť hodnotu bytu pred predajom v 7 krokoch.

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu. Tu je 7 krokov, ako zvýšiť hodnotu vášho bytu pred predajom.

 renovácia bytu

1. Vylepšenie vzhľadu a výber správnych farieb

Prvým krokom je vylepšenie vzhľadu bytu. To môžete urobiť tým, že použijete svetlé a jasné farby na steny a vyberiete moderný nábytok. Tieto zmeny môžu zvýšiť atraktivitu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Vzhľad bytu môže veľmi ovplyvniť to, ako sa v ňom cítite a ako sa bude páčiť potenciálnym nájomcom alebo kupcom. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete byt zlepšiť, aby vyzeral čo najlepšie. Farby hrajú dôležitú úlohu pri vzhľade bytu  pocitoch v ňom. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché a neutrálne farby, ako je biela, sivá alebo tmavohnedá, ktoré sú ľahko kombinovateľné s ostatnými prvkami interiéru. Prečítajte si o monochroimatizme v našom článku. Ak sa chcete odvážiť a dať do bytu viac farieb, môžete zvoliť výraznejšie tóny ako žltú, zelenú alebo modrú. Všetky totiž majú pozitývny vplyv na ľudskú psychyku, ak sa správne nakombinujú. Prečítajte si o vplyve farieb na trh.sk.

 

2. Optimalizácia priestoru

Optimalizácia priestoru je ďalším krokom, ktorý vám pomôže zvýšiť hodnotu bytu a domu. Môžete to dosiahnuť tým, že odstránite nepotrebný nábytok alebo ho vymeníte za menšie kúsky. Taktiež môžete vytvoriť viac priestoru tým, že odstránite prekážky v pohybe alebo premiestnite nábytok na vhodnejšie miesto, aby ste na pohľad dostali veľký priestor.  Ak máte malý byt, môžete ho opticky zväčšiť tým, že použijete jednoduché triky, ako je výber nábytku s kombinovaným využitím alebo odstránenie prebytočných vecí bez praktického účelu. Stúl môže byť pracovný aj jedálenský. Skriňa v sebe môže po stiahnutí obsahovať posteľ či stôl. Pohovka a obývačkový gauč sa môže rozťahovať na posteľ  a podobne. V inom čase potom využijete ten istý priestor na viac účelov a prakticky zväčšíte priestor bytu.  Veľký priestor zase pôsobí na človeka tak, že sa v ňom stratí a nikde nemá pocit intimity (nie je chránený). Vtedy priestor môžete opticky rozdeliť nábytkom alebo dekoráciou a vytvoriť aspoň čiastočne intímne zóny.

 

3. Modernizácia

Modernizácia je ďalším spôsobom, ako zvýšiť hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že vymeníte staré spotrebiče za nové a modernizujete kúpeľňu a kuchyňu. Tieto zmeny môžu pridať hodnotu bytu a zlepšiť jeho funkčnosť. Moderný alebo starodávny nábytok je ďalším dôležitým prvkom, ktorý môže ovplyvniť náladu v byte alebo dome. Môžete vymeniť starý nábytok za nový, alebo ho len premaľovať, zrenovovať  alebo prešiť a pretiahnuť novou látkou, aby vyzeral čerstvý a nový. Môžete tiež vymeniť koberce alebo závesy, ak sú poškodené alebo nevhodné.

Zlepšenie kúpeľne a kuchyne, pretože kúpeľňa a kuchyňa sú dôležité miesta pre nájomcov a kupcov. Je dôležité, aby boli čisté a pekne upravené bez viditeľného poškodenia. Môžete nainštalovať nové umývadlo alebo vodovodné batérie, vymeniť starý obklad za nový alebo namaľovať steny, aby vyzerali sviežo. V kuchyni môžete tiež aspoň čiastočne vymeniť staré spotrebiče za nové alebo povymieňať drevené dosky na pracovnej ploche, čo nieje až tak vysoký náklad v porovnaní s prínosom na pocitoch a vôni v byte.

 

4. Použitie prírodných materiálov a dekoratívnych prvkov

Použitie prírodných materiálov ako drevo, kameň a kremeň môže tiež pridať hodnotu bytu. Tieto materiály sú trvanlivé a pridávajú bytu štýl a eleganciu, môžu vytvárať sviežu atmosféru a často lepšiu vôňu. Dekoratívne prvky, ako sú kvety, obrazy alebo vázy, môžu tiež ovplyvniť vzhľad bytu. Môžete ich použiť na ozdobenie stien alebo na vyplnenie prázdnych priestorov v dome. Môžete tiež použiť dekoratívne poličky alebo knižnice na uloženie kníh alebo iných predmetov, ale nesmú byť zaplnené množstvom kníh a predmetov. Stále treba mať na mysli ich dekoratívny účel a uprataný vzdušný vzhľad.

 

 5. Upravte osvetlenie a zosilnite prichádzajúce svetlo

Dobré osvetlenie môže pridať hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že použijete výkonnejšie svetlá alebo pridáte ďalšie zdroje svetla, ako sú stropné svietidlá alebo stolové lampy. Toto vám pomôže vytvoriť svetlý a príjemný priestor, ktorý bude atraktívny pre potenciálnych kupcov. Osvetlenie je veľmi  dôležité, aby ste mali dobrý pocit z priestoru. Intenzitu svetla tiež zvýši, ak zmeníte staré žiarovky a neónky za nové s vysokou účinnosťou. Venujte pozornosť farbe svetla slnečné svetlo v širokom spektre je pre človeka prirodzené. Žlté svetlo, ktoré pripomína svetlo, môže zlepšovať náladu a pocity v byte a biele svetlo je vhodnejšie skôr na prácu a sústredenie. Moderné sletlá umožňujú farbu meniť podľa potreby a využitia, zvážte ich inštaláciu. Môžete tiež zvýšiť množstvo svetla v byte a rozšíriť priestor tým, že vystrihnete záclony alebo závesy, odstránite tmavú farbu závesov z pohľadu cez deň, aby nerobili temný dojem.

 

6. Zlepšenie bezpečnosti a pohodlia

Zlepšenie bezpečnosti bytu môže prispieť k hodnote kažej nehnuteľnosti. Nikto nechce zažiť nepríjemnosti s vykradnutím a každý chce mať istotu ochrany vo svojom súkromí. Môžete to urobiť tým, že nainštalujete bezpečnejšie zámky na dvere alebo aj bezpečnostné dvere, ďalej bezpečnostné kamery alebo alarmy. Tieto zmeny pomôžu zvýšiť pocit bezpečia pre budúcich obyvateľov bytu. Pohodlie môžete nainštalovať klimatizačný systém a zlepšiť prúdenie vzduchu alebo vykonať izolačné práce, aby bol byt teplejší a pohodlnejší. Niektoré druhy izolácie okien a dverí sú veľmi lacné a prinesú veľký úžitok. Prievan a hluk z vonka je nepríjemnosťou, na ktorú vás veľa záujemcov o bat a dom upozorní ako na negatívum. V niektorých prípadoch môže ísť aj o vnikajúci pach z vonka alebo iných miestností a to je ozaj nepríjemné už pri prvej návšteve nehnuteľnosti.

 

7. Údržba a opravy

Posledným krokom je údržba a opravy bytu. Je dôležité, aby ste vykonali potrebné opravy a údržbu, aby ste zabránili ďalším problémom. Malá prevencia je často výrazne lacnejšia ako následná drahá oprava zničených častí domu. Tieto opravy môžu zahŕňať opravu únikov tepla a vnikaniu vlhkosti, výmenu elektrických vedení alebo výmenu či opravu okien. Týmto spôsobom môžete zaistiť, že byt bude v dobrej kondícii a bude mať dlhodobo čo najvyššiu hodnotu.

 predaj bytu

V závere, zlepšenie vzhľadu bytu je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zvýšiť jeho hodnotu a atraktívnosť pre nájomcov alebo kupcov. Môžete začať s jednoduchými úpravami a postupne pridávať ďalšie zlepšenia, aby bol váš byt pripravený na predaj alebo prenájom. Dôležité je zachovať harmóniu a používať kvalitné materiály, aby bol váš byt vizuálne atraktívny a funkčný. Nezabudnite, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na celkový vzhľad a hodnotu realít. Dôležité je tiež udržiavať obytný priestor čistý a uprataný, aby vyzeral atraktívne pre potenciálnych nájomcov alebo kupcov. Tým, že budete postupovať podľa týchto 7 krokov, môžete zvýšiť hodnotu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Investície do realít sa vám v budúcnosti vrátia a pomôžu vám dosiahnuť lepšiu cenu pri vyjednávaní. V konečnom dôsledku je kľúčom k úspešnému vytvoreniu príjemného a atraktívneho vzhľadu bytu kreativita a starostlivosť o detaily. Takže neváhajte a začnite s úpravami už dnes!

Späť

Zateplenie nehnuteľnosti

Väčšina rodinných domov či bytov v panelovej zástavbe potrebuje na Slovensku prejsť dôkladnou rekonštrukciou. Asi tou najznámejšou cestou v súčasnosti je klasické zatepľovanie, ktoré po vizuálnej stránke mení naše sídliská na rôznofarebné sústavy kociek. Ak ste majiteľom rodinného domu, tak pri správnom zateplení máte postarané o príjemné bývanie nielen v zime, ale aj v lete, keď zateplenie bráni prehrievaniu izieb a v dome je príjemne aj bez drahej klimatizácie. Ak by sme si akýkoľvek typ nehnuteľnosti..

Nehnuteľnosti a byty v roku 2023, vývoj cien bytov v posledných rokoch Nehnuteľnosti a byty v roku 2023, vývoj cien bytov v posledných rokoch

Trh Nehnuteľností sa sa v roku 2023 mení z trhu predávajúceho na trh kupujúceho, potom čo ponuka začala presahovať dopyt. Ceny nehnuteľností na bývanie na meter štvorcový v roku 2023 klesli v priemere na Slovensku pod 2 500 € / m2. Po prudkom náraste za posledné 3 roky, kedy v roku 2020 tieto priemerné ceny rástli vyše 10% a v rokoch 2021 a 2022 dokonca vyše 20% sa ceny stabilizovali a v 2. polroku 2022 mierne klesli. Zdroj: trh.sk https://www.trh.sk/statistiky-cien-nehnutelnosti/slovensko.htm Rast od roku 2020 bol spôsobený niekoľkými..

Feng šuej, imidž či pravdivá vec?

Každý z nás by sa chcel vo svojom príbytku cítiť príjemne a zároveň zosúladený s priestorom, v ktorom žije. Aby si sme si tento cieľ naplnili, spájame v bývaní čoraz viac praktické veci s tými duchovnými. Asi najznámejší fenomén v tejto oblasti, kde sa spája duchovno s prostredím v ktorom bývame je Feng šuej. Je to starobylé čínske učenie, ktoré naznačuje čo má človek robiť, aby žil v súlade so silami prírody. Nie je len o tom ako si máme zariadiť izbu či byt, ale má aj oveľa širší záber. Učenie Feng šuej sa netýka len samotného „usporiadania..

Neplatnosť závetu a účastníci konania o dedičstve

Takmer jeden rok som býval so svojou manželkou a dieťaťom v dome u môjho kamaráta, ktorý bol vlastníkom domu z ½. Kamarát, inak rozvedený a aspoň pokiaľ viem i bezdetný, pred dvoma mesiacmi žiaľ zomrel. Po jeho smrti som sa dozvedel, že po sebe zanechal závet, podľa ktorého mi odkázal svoj podiel na dome. Kontaktoval som jeho vzdialenú rodinu, ktorá však odmietla prispieť na pohreb, ten som teda uhradil ja. Pohreb platiť nie, ale zato sa ozvala nejaká kamarátová teta z Nemecka, že vraj ona je jeho príbuzná a teda by vraj mala dediť. Kto je účastníkom dedičského..

Smrť darcu a jej následky na vkladové konanie

V decembri 2004 som s mojou starou mamou uzatvorila darovaciu zmluvu, na základe ktorej mi darovala jej rodinný dom. Pár dní na to moja stará mama zomrela. Návrh na vklad bol podaný po jej smrti, avšak kataster návrh neprijal a vyzval nás na doplnenie návrhu formou prijatia dodatku k darovacej zmluve - týkalo sa to zriadenia vecného bremena. Návrh som doplnila v lehote, kataster konanie zastavil, čo považujem za nezákonné. Prečo kataster nerešpektuje vôľu jednej zmluvnej strany - mojej nebohej starej mamy a nepostupoval v súlade so zákonom?! Moja právnička podala..

Nadobúdanie tuzemských nehnuteľností cudzincami

 Náš rodinný priateľ pochádza zo Španielska. Často navštevuje Slovensko a zapáčilo sa mu u nás natoľko, že by si tu chcel kúpiť pozemok. Známi mi povedali, že cudzinci nemôžu nadobudnúť slovenské nehnuteľnosti, alebo že sú v tomto smere obmedzení. Radi by sme nášmu španielskemu priateľovi pomohli, prosíme vás preto o radu.  Svätopluk T., Komjatice Vy, prípadne Váš priateľ môžete byť pokojný. Vo všeobecnosti medzi verejnosťou je vžitý mýtus o tom, že cudzinci nemôžu nadobúdať nehnuteľnosti v tuzemsku. Jedná sa však len o laickú..

Problémy s hypotékou?

Problém je na sveteKeď musí zasiahnuť bankaBanky znižujú úrokové sadzby   Nie je nič ľahšie. Jednoduchá cesta k bývaniu. Stačí len prísť. Riešenie ušité priamo na mieru. To sú len niektoré reklamné slogany, ktoré nás tak často oslovujú a pútajú našu pozornosť na rôzne produkty vedúce k vlastnému bývaniu.Spôsobov, ciest a produktov vedúcich k vlastnému bývaniu je v dnešnej dobe a situácii na trhu skutočne mnoho. Pritom nemusí ísť bezpodmienečne len o získanie nového bytu či domu, ale aj napríklad o kúpu zariadenia, stavbu garáže či bazénu,..

Aké sú ceny nehnutelnosti - realitná bublina 2018?

Ako zistiť, či sú nehnuteľnosti nadhodnotené a či kúpou nehnuteľnosti neriskujeme?   Veľmi dobrým zdrojom informácií o tom, či ceny nehnuteľností sú príliš vysoké alebo či sa už nachádzame v oblasti realitnej bubliny a cena za nehnuteľnosť nepredstavuje reálnu hodnotu, ktorú poskytne obytný priestor jej vlastníkovi prostredníctvom možnosti bývania na veľa rokov je kompozitný index, ktorý počíta Národná banka Slovenska.  Ako uvádzajú analytici ÚMS (NBS) ceny nehnuteľností sa v roku 2018 nachádzajú v pásme VZOSTUPU, ďaleko od pásma BUBLINY...

Hypotekárne úvery = pomocná ruka?

 Čo by ste mali vedieť o hypotekárnych úverochCieľová skupina pre bankyPostup pri vybavovaní hypotekárneho úveruTakže ako to prebieha?Podmienky, za akých môžete požiadať o hypoúverS akými poplatkami musíte počítať?Aká môže byť úroková sadzba? Môže ju klient nejakým spôsobom ovplyvniť?Spôsoby ručenia pri výstavbe nového domu   Hypotekárny úver znamená pôžičku na prefinancovanie kúpy alebo výstavby nehnuteľnosti, je to úver, ktorý je zaručený nehnuteľnosťou. V súčasnosti ho na Slovensku poskytuje osem bankových subjektov. Každá..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.