Predaj nehnuteľnosti, ako zvýšiť hodnotu bytu pred predajom v 7 krokoch.

Predaj bytu je dôležitým rozhodnutím, preto je dôležité, aby bol byt v dobrej kondícii a mal čo najvyššiu hodnotu. Tu je 7 krokov, ako zvýšiť hodnotu vášho bytu pred predajom.

 renovácia bytu

1. Vylepšenie vzhľadu a výber správnych farieb

Prvým krokom je vylepšenie vzhľadu bytu. To môžete urobiť tým, že použijete svetlé a jasné farby na steny a vyberiete moderný nábytok. Tieto zmeny môžu zvýšiť atraktivitu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Vzhľad bytu môže veľmi ovplyvniť to, ako sa v ňom cítite a ako sa bude páčiť potenciálnym nájomcom alebo kupcom. Existuje mnoho spôsobov, ako môžete byt zlepšiť, aby vyzeral čo najlepšie. Farby hrajú dôležitú úlohu pri vzhľade bytu  pocitoch v ňom. Môžete sa rozhodnúť pre jednoduché a neutrálne farby, ako je biela, sivá alebo tmavohnedá, ktoré sú ľahko kombinovateľné s ostatnými prvkami interiéru. Prečítajte si o monochroimatizme v našom článku. Ak sa chcete odvážiť a dať do bytu viac farieb, môžete zvoliť výraznejšie tóny ako žltú, zelenú alebo modrú. Všetky totiž majú pozitývny vplyv na ľudskú psychyku, ak sa správne nakombinujú. Prečítajte si o vplyve farieb na trh.sk.

 

2. Optimalizácia priestoru

Optimalizácia priestoru je ďalším krokom, ktorý vám pomôže zvýšiť hodnotu bytu a domu. Môžete to dosiahnuť tým, že odstránite nepotrebný nábytok alebo ho vymeníte za menšie kúsky. Taktiež môžete vytvoriť viac priestoru tým, že odstránite prekážky v pohybe alebo premiestnite nábytok na vhodnejšie miesto, aby ste na pohľad dostali veľký priestor.  Ak máte malý byt, môžete ho opticky zväčšiť tým, že použijete jednoduché triky, ako je výber nábytku s kombinovaným využitím alebo odstránenie prebytočných vecí bez praktického účelu. Stúl môže byť pracovný aj jedálenský. Skriňa v sebe môže po stiahnutí obsahovať posteľ či stôl. Pohovka a obývačkový gauč sa môže rozťahovať na posteľ  a podobne. V inom čase potom využijete ten istý priestor na viac účelov a prakticky zväčšíte priestor bytu.  Veľký priestor zase pôsobí na človeka tak, že sa v ňom stratí a nikde nemá pocit intimity (nie je chránený). Vtedy priestor môžete opticky rozdeliť nábytkom alebo dekoráciou a vytvoriť aspoň čiastočne intímne zóny.

 

3. Modernizácia

Modernizácia je ďalším spôsobom, ako zvýšiť hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že vymeníte staré spotrebiče za nové a modernizujete kúpeľňu a kuchyňu. Tieto zmeny môžu pridať hodnotu bytu a zlepšiť jeho funkčnosť. Moderný alebo starodávny nábytok je ďalším dôležitým prvkom, ktorý môže ovplyvniť náladu v byte alebo dome. Môžete vymeniť starý nábytok za nový, alebo ho len premaľovať, zrenovovať  alebo prešiť a pretiahnuť novou látkou, aby vyzeral čerstvý a nový. Môžete tiež vymeniť koberce alebo závesy, ak sú poškodené alebo nevhodné.

Zlepšenie kúpeľne a kuchyne, pretože kúpeľňa a kuchyňa sú dôležité miesta pre nájomcov a kupcov. Je dôležité, aby boli čisté a pekne upravené bez viditeľného poškodenia. Môžete nainštalovať nové umývadlo alebo vodovodné batérie, vymeniť starý obklad za nový alebo namaľovať steny, aby vyzerali sviežo. V kuchyni môžete tiež aspoň čiastočne vymeniť staré spotrebiče za nové alebo povymieňať drevené dosky na pracovnej ploche, čo nieje až tak vysoký náklad v porovnaní s prínosom na pocitoch a vôni v byte.

 

4. Použitie prírodných materiálov a dekoratívnych prvkov

Použitie prírodných materiálov ako drevo, kameň a kremeň môže tiež pridať hodnotu bytu. Tieto materiály sú trvanlivé a pridávajú bytu štýl a eleganciu, môžu vytvárať sviežu atmosféru a často lepšiu vôňu. Dekoratívne prvky, ako sú kvety, obrazy alebo vázy, môžu tiež ovplyvniť vzhľad bytu. Môžete ich použiť na ozdobenie stien alebo na vyplnenie prázdnych priestorov v dome. Môžete tiež použiť dekoratívne poličky alebo knižnice na uloženie kníh alebo iných predmetov, ale nesmú byť zaplnené množstvom kníh a predmetov. Stále treba mať na mysli ich dekoratívny účel a uprataný vzdušný vzhľad.

 

 5. Upravte osvetlenie a zosilnite prichádzajúce svetlo

Dobré osvetlenie môže pridať hodnotu bytu. Môžete to urobiť tým, že použijete výkonnejšie svetlá alebo pridáte ďalšie zdroje svetla, ako sú stropné svietidlá alebo stolové lampy. Toto vám pomôže vytvoriť svetlý a príjemný priestor, ktorý bude atraktívny pre potenciálnych kupcov. Osvetlenie je veľmi  dôležité, aby ste mali dobrý pocit z priestoru. Intenzitu svetla tiež zvýši, ak zmeníte staré žiarovky a neónky za nové s vysokou účinnosťou. Venujte pozornosť farbe svetla slnečné svetlo v širokom spektre je pre človeka prirodzené. Žlté svetlo, ktoré pripomína svetlo, môže zlepšovať náladu a pocity v byte a biele svetlo je vhodnejšie skôr na prácu a sústredenie. Moderné sletlá umožňujú farbu meniť podľa potreby a využitia, zvážte ich inštaláciu. Môžete tiež zvýšiť množstvo svetla v byte a rozšíriť priestor tým, že vystrihnete záclony alebo závesy, odstránite tmavú farbu závesov z pohľadu cez deň, aby nerobili temný dojem.

 

6. Zlepšenie bezpečnosti a pohodlia

Zlepšenie bezpečnosti bytu môže prispieť k hodnote kažej nehnuteľnosti. Nikto nechce zažiť nepríjemnosti s vykradnutím a každý chce mať istotu ochrany vo svojom súkromí. Môžete to urobiť tým, že nainštalujete bezpečnejšie zámky na dvere alebo aj bezpečnostné dvere, ďalej bezpečnostné kamery alebo alarmy. Tieto zmeny pomôžu zvýšiť pocit bezpečia pre budúcich obyvateľov bytu. Pohodlie môžete nainštalovať klimatizačný systém a zlepšiť prúdenie vzduchu alebo vykonať izolačné práce, aby bol byt teplejší a pohodlnejší. Niektoré druhy izolácie okien a dverí sú veľmi lacné a prinesú veľký úžitok. Prievan a hluk z vonka je nepríjemnosťou, na ktorú vás veľa záujemcov o bat a dom upozorní ako na negatívum. V niektorých prípadoch môže ísť aj o vnikajúci pach z vonka alebo iných miestností a to je ozaj nepríjemné už pri prvej návšteve nehnuteľnosti.

 

7. Údržba a opravy

Posledným krokom je údržba a opravy bytu. Je dôležité, aby ste vykonali potrebné opravy a údržbu, aby ste zabránili ďalším problémom. Malá prevencia je často výrazne lacnejšia ako následná drahá oprava zničených častí domu. Tieto opravy môžu zahŕňať opravu únikov tepla a vnikaniu vlhkosti, výmenu elektrických vedení alebo výmenu či opravu okien. Týmto spôsobom môžete zaistiť, že byt bude v dobrej kondícii a bude mať dlhodobo čo najvyššiu hodnotu.

 predaj bytu

V závere, zlepšenie vzhľadu bytu je jednoduchým a efektívnym spôsobom, ako zvýšiť jeho hodnotu a atraktívnosť pre nájomcov alebo kupcov. Môžete začať s jednoduchými úpravami a postupne pridávať ďalšie zlepšenia, aby bol váš byt pripravený na predaj alebo prenájom. Dôležité je zachovať harmóniu a používať kvalitné materiály, aby bol váš byt vizuálne atraktívny a funkčný. Nezabudnite, že aj malé zmeny môžu mať veľký vplyv na celkový vzhľad a hodnotu realít. Dôležité je tiež udržiavať obytný priestor čistý a uprataný, aby vyzeral atraktívne pre potenciálnych nájomcov alebo kupcov. Tým, že budete postupovať podľa týchto 7 krokov, môžete zvýšiť hodnotu bytu a pritiahnuť viac kupcov. Investície do realít sa vám v budúcnosti vrátia a pomôžu vám dosiahnuť lepšiu cenu pri vyjednávaní. V konečnom dôsledku je kľúčom k úspešnému vytvoreniu príjemného a atraktívneho vzhľadu bytu kreativita a starostlivosť o detaily. Takže neváhajte a začnite s úpravami už dnes!

Späť

Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu Ako vybrať dvere sprchového kúta pre malú kúpeľňu

Sprchové kúty zaberajú výrazne menej priestoru než vane, preto sa nemusíme diviť, že sú častou voľbou majiteľov menších kúpeľní. Ak sa aj vy snažíte ušetriť každý centimeter, tak je dôležité rozmýšľať nad každým detailom, a to aj v prípade sprchových dverí. Ktoré sú tie najúspornejšie? Dvere na sprchový kút majú dôležitú úlohu – zaisťujú, aby voda v priebehu sprchovania nestriekala do celej kúpeľne. Ale aj taká maličkosť, ako sú dvere, môže ušetriť veľa priestoru. Najviac záleží na type, ktorý si zvolíte...

Dobré adresy

PrešovKošiceBanská BystricaTrenčínŽilinaTrnavaNitraBratislava Na najlepších adresách v krajských mestách stoja vo väčšine prípadov zároveň najdrahšie nehnuteľnosti.  PrešovVýstavba rodinných domov prebieha najmä v okolitých obciachMesto Prešov možno podľa kvality nehnuteľností určených na bývanie a ich cien rozdeliť do troch kategórií. Najdrahšie sú samozrejme byty v centre mesta, a to najmä z dôvodu ich nedostatku v danej lokalite. V historických budovách tu sídlia predovšetkým firmy. V širšom centre už možno nájsť viacero bytov. Dominuje tu..

Strecha - aký typ si vybrať

Strecha patrí asi medzi najpoužívanejšie slová pre vyjadrenie symbolu domova a rodiny. Dalo by sa povedať, že je akousi pomyselnou korunou každého rodinného domu. Jej funkcia je oveľa dôležitejšia ako by ste si mohli myslieť. Nedodáva domu len vizuálny charakter, ale má veľa základných funkcií pri ochrane vášho príbytku pred dažďom, únikom tepla či hlukom z okolia.Pri stavbe rodinného domu je dôležité myslieť na každý detail. Obzvlášť to platí pri plánovaní a následnej stavbe strechy. Takže ak sa už rozhodnete pre rovnú alebo šikmú strechu, myslite..

Kúpa nehnuteľnosti jedným z manželov - kedy a ako

Manželka uzavrela zmluvu o budúcej zmluve, ktorá sa týkala kúpy rodinného domu. Ten chcela získať do svojho vlastníctva za naše spoločné peniaze ako i za peniaze získané z predaja bytu mojej matky, ktorá s tým nesúhlasila. Manželka od zmluvy o budúcej zmluve odstúpila, keďže nemala dostatok finančných prostriedkov. Je zmluva o budúcej zmluve napriek tomu platná? Je možné, aby jeden z manželov získal výlučne do svojho vlastníctva počas trvania manželstva napr. nehnuteľnosť? Neplatná z dôvodu, že som v nej nefiguroval ako manžel kupujúcej? Predávajúci..

Ohováranie a otázka prostitúcie v susedských a nájomných vzťahoch - občianskoprávna a trestnoprávna zodpovednosť

V minulom čísle sme riešili právny problém dvoch študentiek - Jany K. a Zuzany T. - z Nitry, ktoré si spoločne prenajali byt a v dôsledku anonymnej správy (tzv. oznámenie o domovej schôdzi) rozšírenej v dome, kde sa nimi obývaný byt nachádza, boli obvinené z prostitúcie, predaja drog a zbraní v prenajatom byte. V danej príčinnej súvislosti sa značne zhoršil vzťah medzi študentkami - nájomcami a susedmi, ako aj vzťah medzi nájomcami a ich prenajímateľom, v dôsledku čoho im hrozí zo strany prenajímateľa, ktorého meno bolo dané do súvislosti s údajnou..

Rodinné spory o byt - bývanie bez právneho dôvodu

 Moji rodičia žijú spolu s mojou staršou sestrou a jej dieťaťom v jednom byte, ktorého vlastníkmi sú rodičia. Keďže nájomné a ostatné poplatky sú pre nich privysoké, rozhodli sa byt vymeniť za iný, kde by boli poplatky nižšie. Moja sestra je tam však prihlásená na trvalý pobyt, avšak neprispieva na domácnosť a vznikli nedoplatky. Sú moji rodičia povinný sestre a jej dieťaťu poskytnúť náhradné ubytovanie? Ďakujem za odpoveď.Izabela R., Prešov Predmetný byt sa nepochybne nachádza v bezpodielovom spoluvlastníctve manželov, teda vašich rodičov. Predpokladám,..

Stavebné sporenie a Euro

V prípade zavedenia Eura na Slovensku sa už toho popísalo veľa. Poslednou témou týchto dní, je napríklad duálne zobrazovanie cien v obchodoch. My vám však ponúkame informácie, ktoré sú pri zavedení tejto meny taktiež dôležité. Veľa spoluobčanov si na svoje bývanie sporí prostredníctvom stavebného sporenia. Ako to bude v prípade zavedenia Eura a jeho vplyvu na stavebné sporenie, sa dozviete v nasledujúcich riadkoch ktoré vám pomôžu sa lepšie zorientovať v tejto problematike.Kto a ako si sporíPribližne tretina občanov Slovenskej republiky má uzatvorenú zmluvu..

Hypotekárne úvery = pomocná ruka?

 Čo by ste mali vedieť o hypotekárnych úverochCieľová skupina pre bankyPostup pri vybavovaní hypotekárneho úveruTakže ako to prebieha?Podmienky, za akých môžete požiadať o hypoúverS akými poplatkami musíte počítať?Aká môže byť úroková sadzba? Môže ju klient nejakým spôsobom ovplyvniť?Spôsoby ručenia pri výstavbe nového domu   Hypotekárny úver znamená pôžičku na prefinancovanie kúpy alebo výstavby nehnuteľnosti, je to úver, ktorý je zaručený nehnuteľnosťou. V súčasnosti ho na Slovensku poskytuje osem bankových subjektov. Každá..

Stavebné sporenie

Stavebné sporeniePrincíp a priebehVýhodyDôležité pojmyStavebné sporenie je dnes jedným z najefektívnejších nástrojov financovania bytovej výstavby nielen vo vyspelých západoeurópskych ekonomikách ale aj u nás. Prvým oficiálnym dňom, počas ktorého začala Prvá stavebná sporiteľňa, a. s., vykonávať svoju činnosť, bol 16. november 1992. Prvá stavebná sporiteľňa a. s., bola prvou špecializovanou bankou tohto druhu v strednej a východnej Európe. Založili ju tri renomované európske bankové domy: Slovenská štátna sporiteľňa, š.p.ú. (v súčasnosti Slovenská..


Pre zlepšovanie vášho zážitku na našich stránkach používame cookies.